• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Pomalu se otepluje a my s chutí vytahujeme ze skříní
    Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim
    Tak banální věc jako holení nohou,
  Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů.

  Jak zvládnout jarní únavu? Jde to snadno!

  19.04.18 | Část: Zdraví

  <!--StartFragment-->Únava, malátnost a apatie. Místo toho, aby se člověk radoval, že je konečně teplo a svítí slunce, nejraději by někam zalezl a spal. Máš to taky? Jestli ano, poradíme ti, jak únavu přemoci a být zase fit.<!--EndFragment-->

  Konečně je tu jaro, pryč jsou zimní plískanice, mrazivé teploty a začíná se později stmívat. Jak je tedy možné, že místo přívalu energie jsme vyčerpaní? Není divu, dlouhá zima se prostě na každém podepíše. Navíc jsme zvyklí být spíše zalezlí v pohodlí svého doma a tak je potřeba znovu rozhýbat náš organismus. Přepadla tě také jarní únava? Víme, jak na ni vyzrát. Tady máš pár prima tipů:
  Nadopuj se vitamíny

  Důvod, proč nejsme po zimě ve své kůži, je mimo jiné ten, že nám chybí vitamíny. Ruku na srdce, jak vypadaly tvé svačiny v předešlých měsících? Dost možná to byly nějaké tučné dortíky místo mísy s ovocem. Po zimě nám chybí především vitamín C a tak ho doplňuj, jak jen můžeš. Klidně sáhni po nějakých rozpustných tabletkách, ale nejlepší bude konzumovat čerstvé ovoce. Naordinuj si, že odteď každá tvoje svačina bude obsahovat alespoň jeden kus ovoce. Nejvíce vitamínu C najdeš v citrusových plodech. Pokud se chceš cítit svěží už od rána, tak místo kafe si po probuzení vymačkej citron do vody. Tento nápoj tě nakopne mnohem více než kofein a dodá potřebné vitamíny.
  Jdi slunci naproti

  Tělo je unavené také proto, že mu chybí vitamín D, ten můžeš získat ze slunce, proto vyraz ven a načerpej co nejvíce energie ze slunečních paprsků. Vitamín D najdeš také v rybách nebo si ho můžeš koupit v tabletkách. Kromě zmiňovaného vitamínu ti slunce vrátí dobrou náladu, pomáhá totiž tvořit ve tvém těle serotonin, tedy hormon štěstí. Odežeň každou depku tím, že si sedneš někde na lavičku a budeš se slunit. Uvidíš, že špatná nálada zmizí spolu s únavou.

  Dej si detox

  V zimě jsme většinu času trávili v uzavřených prostorech, kde na nás útočily bacily a tvé tělo muselo neustále bojovat se škodlivinami a tak není divu, že je vyčerpané. Tvoje imunita dostala pořádně zabrat a je potřeba ji podpořit. Proto si dopřej detoxikační kúry. Pár dní nejez žádné maso, ani kuřecí či rybí a konzumuj jen zeleninu. Tělo prolévej bylinnými čaji, na pročištění je nejlepší kopřiva. Rozhodně ale detoxikaci nepřeháněj, neznamená to hladovění, ale odlehčení jídelníčku. Tedy omezení sladkých a tučných jídel. Kromě toho alespoň na několik dní vynechej alkohol, a jestli jsi kuřačka, zkus snížit počet vykouřených cigaret. Škodliviny z nich ti zbytečně zanáší tělo. Nejlepší bude s tím seknout jednou provždy, tak proč to nezkusit teď na jaře?
  Začni se více hýbat

  Možná si říkáš, že ty sportuješ celý rok, tak proč si najednou ještě přidávat. Ale většina z nás se v zimě výrazněji hýbe zhruba dvakrát týdně někde na aerobiku či při hodině jógy. A zbytek se tak nějak prosedí či proleží. Hýbat by ses měla ale denně, a jaro přímo vyzývá ke krátkým procházkám. Že na to nemáš čas? Tak co takhle místo tramvaje či autobusu to vzít do práce pěšky? Když si spočteš čas, který ti zabere čekání na zastávce a různé kolony, možná budeš v kanceláři ještě dříve. Nebo vytáhni ze sklepa kolo a do práce jezdi na něm. Pamatuj na to, že pohyb na čerstvém vzduchu je vždy lepší než někde v tělocvičně. O víkendu si naplánuj výlet do přírody a jarní únava nemá šanci.
  Pusť jaro do svého bytu i kanceláře

  Procházka parkem je sice fajn, ale co na tom, když zbytek dne strávíš doma nebo v kanceláři. To nás pak ani to slunce netěší. Tak dovol přírodě, aby vstoupila dovnitř. Přes den hodně větrej, čerstvý vzduch ti udělá dobře. A dopřej si alespoň malou kytičku ve váze na pracovním stole. A svůj domov si vyzdob buď čerstvými, nebo klidně sušenými květinami. Inspiruj se jarními dekoracemi a proměň svůj domov. Vyházej staré nepotřebné věci, ať místnosti dýchají a vyzdob si je veselými barvami a dekoračními předměty.

  Nebraň se spánku

  Nemusíš se za každou cenu přemáhat, únava ti signalizuje, že máš zpomalit. Naslouchej svému tělu a dopřej si dlouhý spánek. Ten ti pomůže zregenerovat tvé tělo, které je po zimě vyčerpané. Spát bys měla alespoň sedm hodin denně, ale je možné, že potřebuješ více. Jestli se cítíš po ránu unavená, tak si naordinuj klidně více spánku, až přijde léto, budeš ho potřebovat méně, ale teď je právě ten čas, kdy musíš nabrat síly.
  Buď optimistická a užívej si života

  Neustálé obavy nad tím, co bude, ti na náladě nepřidají. Dívej se na svět optimisticky a těš se z toho, co přijde. Máš před sebou nejkrásnější měsíce a do zimy je daleko. Mysli na to, že teď na jaře budeš jezdit na výlety a v létě tě čeká spousta dobrodružství. Mysl dokáže hodně, a pokud bude veselá, uvidíš, jak ti bude hned lépe. Netrap se s ničím, co nezměníš a raduj se i z maličkostí. Třeba že svítí slunce, a když zrovna ne? Tak si zajdi do kina nebo na koncert. Dej vale špatné náladě.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Časté střídání teplot dokáže na tvé pokožce napáchat velké škody. Chladné
  Sekce: Zdraví
  Přemýšlíš, jak se ubránit virům a bacilům, když každý druhý kýchá a venku je
  Sekce: Zdraví
  Jestli se už ráno budíš unavená, je něco špatně. Je sice možné, že za tvou únavu může
  Sekce: Krása
   Projevuje se nápadným klimbáním a zíváním. Jarní únava je peklo. My ale
  Sekce: Zdraví
  Často se říká, že podzimní únava je horší než ta jarní. Dny se zkracují, počasí je
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Většina párů není spokojena s milostným životem.
  Většina párů není spokojena s milostným životem.
  25.03.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Jak dlouho se zdržet v ložnici ke vzájemné spokojenosti? To je vskutku ožehavá otázka! Zatímco
  Kvůli promiskuitě přibývá mužů s rakovinou penisu
  Kvůli promiskuitě přibývá mužů s rakovinou penisu
  25.03.19 | Láska, Intimita
  Promiskuitním chováním se rychle v populaci šíří lidský papilomavirus. Ten
  Být nemocný, ale mít i tak chuť na sex je přirozené
  Být nemocný, ale mít i tak chuť na sex je přirozené
  25.03.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Internetová fóra jsou plná diskusí tom, jak je možné, že člověk s chřipkou či

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády