• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Svěží, hydratovanou a rozjasněnou pleť by si přála
  Vrásky, unavená pokožka, tmavé pytle pod očima. Tohle
  Neobdařila vás příroda panenkovským pohledem?
  15.06.18 | Krása
  Někdy je těžké přesně určit, co jednoho člověka přitahuje k tomu

  Jóga: Skvělé cvičení, které má ale i negativní stránky

  30.05.18 | Část: Zdraví, Fitness

  Hot jóga je skvělé cvičení, které nabízí řadu výhod. My však známe i její odvrácenou stránku. Co přesně hot jóga představuje? A hodí se pro každého?

  „Hot jóga, neboli horká jóga, je cvičení jógových pozic v místnosti vyhřáté na 38 až 42 °C a co je důležité, není to jiný název pro bikram jógu,“ upřesňuje hned na úvod instruktorka hot jógy Pavla Křečanová z Domu jógy v Praze. „Bikram jóga má přesně dané pořadí a počet pozic, kdežto při cvičení hot jógy si lektor vede lekci výhradně podle sebe. Většina lektorů má svou vlastní, specifickou sestavu,“ dodává Křečanová.

  V každém případě však platí, že každý styl jógy vyžaduje různé stupně fyzické schopnosti. Některé formy jógy jsou zaměřené na duchovní stránku, jiné kladnou důraz na dechová cvičení a jiné jsou zaměřené na samotný pohyb. „Nejlepší variantu pak představují takové styly jógy, kde jsou zkombinované všechny tři prvky. Co se týče hot jógy, je k ní přidán ještě další prvek – vyšší teplota, což nabízí zajímavou zkušenost a poznání vlastního těla,“ doplňuje instruktorka jógy Věra Vojtěchová a zakladatelka Domu jógy v Praze.
  Cvičením jógy můžete zlepšit svůj imunitní systém

  Ačkoliv z vědeckých výzkumů často vyplývá ledasco, tak tvrzení, že pravidelným cvičením klasické, dynamické či hot jógy můžete zlepšit svůj imunitní systém, potvrzují i samotní instruktoři jógy – nikoliv pouze vědci. Podle jedné ze studií byly potvrzeny blahodárné účinky jógy na fyzické i duševní zdraví a ukazuje se rovněž, že jóga může pozitivně ovlivňovat náš imunitní systém. „Jóga dokáže snižovat hladinu stresu, zlepšit kostní zdraví, snížit bolesti v zádech, ulevit od depresí a snížit rizikové faktory pro srdeční onemocnění,“ vyjmenovává benefity cvičení jógy Křečanová.
  Další benefity, které hot jóga nabízí:
  1. Krásnější pleť

  Vyšší teplota napomáhá otevření pórů, díky čemuž se pleť čistí. Kromě toho je pot přírodní antibiotikum, které dokáže zničit kožní bakterie.
  2. Lepší flexibilita

  Správně nahřáté svalstvo umožňuje provádět cviky s větší intenzitou, bez bolestí svalů a s menším rizikem zranění.
  3. Dobrá nálada

  Hot jóga je ideální k zahnání chmur a dokonce i k léčení depresí. Hodina až hodina a půl hot jógy vás doslova nabije endorfiny.
  4. Nalezení harmonie

  Při hot józe se musíte mnohem intenzivněji soustředit na svůj dech a mnohem snáze se tak dostanete do harmonie s vlastním tělem i duší.

  Kromě toho hot jóga, díky vyšší teplotě, má pozitivní vliv na prokrvení organismu. Pomáhá také v prevenci proti virovým onemocněním. Zvyšuje kapacitu plic, posiluje srdeční činnost a napomáhá přirozenému čištění organismu a pročištění lymfatického systému. V neposlední řadě upravuje metabolismus a v porovnání s jinými styly jógy se u ní i mnohem snadněji hubne.

  Na druhou stranu se ale najdou i negativní stránky hot jógy.
  Na co si dát při hot józe pozor
  1. Dehydratace

  Pobyt v příliš vyhřáté místnosti může vést k dehydrataci, což se projevuje sníženou potivostí, slabostí, nevolností, bolestí hlavy či dokonce pocity na omdlení. Tento problém se dá poměrně snadno vyřešit tím, že budete pít dostatečné množství čisté neperlivé vody. „Nejdůležitější je dodržovat pitný režim před lekcí, během lekce ani po ní už to nedoženete,“ zdůrazňuje Vojtěchová.
  2. Rychlé vyčerpání

  Většina z nás není zvyklá fungovat při vysokých teplotách, takže se může objevit určitá míra tepelné intolerance. „Je důležité hlídat se, zbytečně se nepřetěžovat, spíše si užívat duchovní stránku hot jógy. Jakmile začnete mít pocit malátnosti, vyčerpání nebo bolesti hlavy – odpočívejte a neváhejte oslovit instruktora jógy,“ upozorňuje Křečanová.
  3. Riziko infekce

  Jelikož se cvičení hot jógy odehrává v horku a vlhku, mohou se snadněji šířit infekce, i tomu jde však předcházet. „Navštěvujte pouze studia jógy, kde je na první pohled čisto. Při cvičení používejte vlastní ručníky a pokud možno i podložky,“ radí Vojtěchová.
  Hot jóga není pro každého

  Pokud se svěříte do rukou zkušeného instruktora jógy, budete naslouchat jeho pokynům i pokynům svého těla, snadno si na hot józe vypěstujete závislost a budete moci těžit z jejich benefitů. Přesto není hot jóga pro každého. „Hot józe by se měly vyhnout těhotné ženy. Příliš vhodná není ani pro lidi, kteří trpí cukrovkou nebo hypermobilitou. Zcela byste na toto cvičení měli zapomenout, pokud vás trápí kardiovaskulární choroby nebo vysoký krevní tlak. Jestliže si nejste svým zdravotním stavem či kondicí jisti, zeptejte se na názor svého lékaře.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Není pochyb o tom, že jóga je skvělá a každým dnem jí po celém světě přibývají
  Je pro vás posilovna místem, kde chcete být sami, a skupinová cvičení nemůžete ani cítit? Možná
  Když se hormony splaší, je to zlé. Míváš bolestivou menstruaci, trpíš
   Cvičební program deep work zažívá nevídaný boom. Je to nové dynamické cvičení,
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Věcí, kterých se tajně bojí 90 % mužů.
  Věcí, kterých se tajně bojí 90 % mužů.
  20.06.18 | Láska
  Myslíte si snad, že jsou muži nebojácní a nemají žádné skryté obavy? Chyba!
  Čeká vás v létě žhavá láska?
  Čeká vás v létě žhavá láska?
  20.06.18 | Láska
  Jaká znamení se o prázdninách zamilují?
  Chystáte se podvádět svou přítelkyni? Pak byste měli být připraveni dělat tuhle základní věc!
  Chystáte se podvádět svou přítelkyni? Pak byste měli být připraveni dělat tuhle základní věc!
  20.06.18 | Láska
  Chystáte se podvádět? Tohle jsou základní předpoklady.

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády