• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  25.06.18 | Krása
  Co asi specialistovi přes plastiky bleskne hlavou ve chvíli, kdy mu žena
  Svěží, hydratovanou a rozjasněnou pleť by si přála
  Vrásky, unavená pokožka, tmavé pytle pod očima. Tohle
  Neobdařila vás příroda panenkovským pohledem?
  15.06.18 | Krása
  Někdy je těžké přesně určit, co jednoho člověka přitahuje k tomu

  7 potravin, kterými povzbudíte funkci jater

  08.06.18 | Část: Zdraví, Zdravé stravování

  Játra jsou v lidském organismu nenahraditelná, protože zajišťují řadu unikátních chemických reakcí, bez nichž by rovnováha vnitřního prostředí těla nebyla možná. Proto je důležité se i o ně starat! Třeba i správnou stravou.

  Podílejí se na metabolismu cukrů a tuků, vzniká v nich množství bílkovin, některé složitější se v játrech štěpí na aminokyseliny, regulují funkci některých hormonů. Krom toho slouží k ukládání některých látek pro organismus nezbytných a navíc plní roli detoxikační. Nezbavují tělo pouze škodlivin z vnějšího prostředí, ale také některých produktů vzájemného působení látek přeměňovaných lidským metabolismem.

  Chceme-li této chemické továrně lidského těla, jak jsou játra často nazývána, pomoci, je samozřejmě nejpřirozenější zkusit se zbavit některých zlozvyků. Přestat kouřit, skoncovat s alkoholem, vyhýbat se tučným jídlům, zvláště těm smaženým, zhubnout, hýbat se. Kromě toho se můžeme zaměřit na konzumaci potravin, které játrům prospívají. Těch není málo. Uvádíme jenom ty nejznámnější.

  1. Česnek

  Česnek je opravdu zázračná potravina. Přehled všech jeho užitečných vlastností by byl dlouhý. K našemu tématu poznamenejme, že česnek brání úpadku jaterních buněk (stejnou službu prokazuje i buňkám mozkovým). Už nevelké množství česneku aktivuje jaterní enzymy které přímo zajišťují vyplavování škodlivin z organismu. Antioxidant alicin a také selen v česneku obsažené napomáhají očistě jater.

  2. Grapefruit

  K pročištění krve, potažmo jater nejvhodnější ovoce. Jednak flavonoidy v něm obsažené podporují proudění krve (a mají výrazný antioxidační a protirakovinný účinek), jednak je grapefruitová šťáva skvělým prostředkem ke snížení hladiny kyseliny močové. Přirozeně tím pomáhá při problémech souvisejících, jakými jsou dna, ledvinové kameny a jiné potíže. K posílení detoxikace je šťáva z grapefruitu vynikajícím pomocníkem. O dalších přednostech grapefruitu bychom mohli psát ještě dlouho. Jen pozor na schopnost grapefruitu zpomalovat vstřebávání některých léků v organismu!

  3. Avokádo

  Avokádo patří k superpotravinám. Játrům pomáhá produkovat antioxidant glutathion – sloučeninu nezbytnou k očistě jater od škodlivých látek.

  4. Mrkev a červená řepa

  Tuhle dvojici spojuje opravdu vysoký obsah rostlinných flavonoidů a antioxidantu beta-karotenu. Stimulují a podporují očistnou funkci jater.

  5. Brokolice (i květák)

  Brokolice a její příbuzný květák jsou bohaté na glukosinoláty, které pomáhají vyplavování toxických látek. Vláknina podporuje trávení a vitamín E je významným antioxidantem.

  6. Kurkuma

  Typické zbarvení dodává tomuto koření flavonoid kurkumin, který je mocnou podporou trávicího ústrojí. Podporuje činnost žaludku, jater i žlučníku. Zvyšuje produkci a vylučování žlučových kyselin, usnadňuje trávení tuků a brání městnání žluči a vzniku žlučových kamenů. Podporuje rovněž tvorbu jaterního enzymu, takzvaného detoxikačního glutathionu S-transferázy, který pomáhá regeneraci poškozených jaterních buněk například při infekčních zánětech jater, stejně jako při jejich toxickém poškození.

  7. Petržel

  Petržel patří k velkým pomocníkům při nejrůznějších jaterních obtížích. Obsahuje velké množství živin podporujících játra v jejich detoxikační činnosti a zároveň chrání jejich zdraví. K petrželi se utíkalo už lidové léčitelství a není náhodou, že byla pokládána za účinný proti prostředek proti „jaterním skvrnám“.

  … a to nejlepší nakonec. Samozřejmě máme na mysli ostropestřec mariánský, který je vynikajícím prostředkem k ozdravení jater. Zkuste svým játrům dopřát kúru spočívající v popíjení čaje z něj. Lepší dárek jim s přicházejícím jarem nemůžete dopřát.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Každý kousek přírody nabízí konkrétní pomoc a často se může stát, že narazíte na sice
  Sekce: Zdraví
   Zdravá strava potřebuje nejen jíst ovoce, zeleninu, netučné jogurty a podobné zpříjemňovače. Neméně
   Dnes vám přináším informace o zelí, jakožto ochránci našeho zdraví.
   Když se řekne zdravá strava, mnohým z vás se možná protočí panenky, protože si představí poměrně
  Když se bavíme o dobře vyváženou stravu, máme na mysli, že jídlo subjekt musí obdržet všechny
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Chlapi, tohle mají holky rády v posteli podle znamení zvěrokruhu!
  Chlapi, tohle mají holky rády v posteli podle znamení zvěrokruhu!
  25.06.18 | Láska, Intimita
  Pánové, chcete vědět, čím v posteli nejvíce zabodujete u své slečny? Stačí se
  Proč vám citlivý nos zajistí více orgasmů?
  Proč vám citlivý nos zajistí více orgasmů?
  25.06.18 | Láska » Intimita
  Cítíte i neznatelnou vůni už zdálky? Pak patříte mezi velké sexuální
  Věcí, které chlapi prostě VŽDYCKY chtějí v posteli!
  Věcí, které chlapi prostě VŽDYCKY chtějí v posteli!
  25.06.18 | Láska, Intimita
  Co byste měla partnerovi při každých intimních hrátkách dopřát, pokud mu chcete zajistit

  REKLAMA:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády