• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a
  Pečlivě upravované obočí by mělo být základem
    Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí
    Většina lidí, kteří začnou posilovat, se

  6 typů tělesných zápachů, které můžou znamenat vážný zdravotní problém.

  06.07.18 | Část: Zdraví

  Pokud se vás týká nějaký z uvedených problémů, určitě neváhejte s návštavou lékaře.

  Nepříjemné tělesné pachy jsou často dost trapné, to ale nic nemění na tom, že se s nimi občas setká úplně každý. Naprostá většina lidí v dnešní době už používá deodoranty nebo antiperspiranty, aby zmírnili svůj tělesný zápach a cítili se lépe. Pokud však z ničeho nic začnete nepříjemně zavánět z určitých částí svého těla, může to taky poukazovat na nějaký vážnější zdravotní problém. Abyste věděli, co může nepříjemná tělesná vůně znamenat a co s případným problémem dělat, máme pro vás 6 příznaků, na které byste si měli dávat opravdu pozor.

  1. Kůže na hlavě a vlasy

  Každému se občas stane, že mu nepříjemně zapáchají vlasy. Někteří však mají typ vlasů, jejichž pach lze nejlépe popsat jako shnilé ryby nebo špinavé pleny. Odborníci tento stav nazývají syndrom páchnoucích vlasů. Nevědí přesně, co jej způsobuje, ale podle teorií může mít širokou škálu viníků od bakterie přes různé typy plísně, extra mastné vlasy až po hormonální nerovnováhu. Nejlepším řešením, jak omezit tento problém, je užívání antibakteriálních tekutých mycích prostředků obsahujících síru k umývání vlasů a vlasové pokožky. Síra totiž sníží množství mazu a eliminuje potravu, kterou se živí špatné bakterie, a antibakteriální složka pak zastavuje jejich růst.

  2. Pot

  Potí se úplně všichni, pokud však ráno nezapomenete použít deodorant, je velice nepravděpodobné, že si toho vůbec někdo všimne. Ekrinní potní žlázy vylučují pot, který je většinou bez zápachu. Existují však taky žlázy apokrinní, které se vyskytují nejčastěji v podpaží, intimních partiích či kolem bradavek. Tyto žlázy vylučují tekutinu v reakci na různé faktory, včetně úzkosti a emočního stresu. Když pak bakterie tento typ potu začnou rozkládat, způsobuje to onen nepříjemný zápach. Chcete-li mu zabránit, vyhýbejte se stresu, sprchujte se každý den, používejte antibakteriální mýdlo a omezte konzumaci potravin, které pach porporují.

  3. Dech

  Příčin špatného dechu je nekonečné množství, od špatné zubní hygieny až po jídlo, které jste si dali k večeři. Budete-li ale poctivě dodržovat ústní hygienu, a přesto váš dech bude zapáchat, mějte se na pozoru. Může jít o nějaký zdravotní problém. Mezi ně patří například spánková apnoe, tedy stav, který je spojen s cukrovkou, vysokým krevním tlakem a dalšími srdečními chorobami. Včasná léčba vás tak může ušetřit dlouhých léčebných postupů. Další příčinou mohou být čepy tvořící se na mandlích, které jsou pokryté bakteriemi – ty mohou být příčinou nepříjemného zápachu. V nejhorším případě se může jednat také o nějaký druh rakoviny či poruchy metabolismu, kdy tělo produkuje speciální chemické látky, které mají na svědomí výrazný zápach z úst.

  4. Moč

  Moč nevoní dobře téměř nikdy. Existuje však pach přirozený a nezdravý. Normálně by moč měla mít velmi jemný odér podobný amoniaku, nebo může být dokonce zcela bez zápachu. Pokud však nesnesitelně smrdí a močení je doprovázeno bolestí a pálením, můžete mít infekci močových cest a urchleně byste se měli dostavit k lékaři. Existuje ještě zápach nasládlý, který má většinou moč diabetiků. Příčinou zápachu může být samozřejmě i složení vašeho jídelníčku. Pokud jste například jedli chřest, zápach vaší moči bude pravděpodobně velmi silný kvůli rozkladu kyseliny asparagusové v organismu. Výrazné pachy moči může způsobit také konzumace šafránu, tuňáka, cibule či některých druhů koření. Další příčinou páchnoucí moči může být také dehydratace, takže nezapomeňte pít dostatek tekutin.

  5. Chodidla

  Na chodidlech se nachází více potních žláz než kdekoliv jinde na těle. Na rozdíl od těch žláz, které vylučují pot pouze v reakci na teplo, cvičení či napětí, ty na nohou jsou aktivní pořád. A více vylučovaného potu znamená více potravy pro škodlivé bakterie, které tak rychleji rostou. Zápach se zhoršuje, pokud nosíte každý den stejnou obuv, procházíte stresovým obdobím nebo hormonálními změnami – to platí pro ženy. Zapáchající nohy mohou být také známkou tzv. atletické nohy, což je stav způsobený plísní vyskytující se na horní vrstvě kůže chodidel a prstů. Řešení tohoto problému je naštěstí velmi jednoduché. Stačí udržovat čistá chodidla, ponožky i boty a mazat postižené oblasti antifungicidním krémem.

  6. Intimní partie

  Existuje spousta věcí, které mohou ovlivnit, jak tam dole voníte. Může to být fáze cyklu, infekce či špatná hygiena. Přestože většina zápachů je zcela normální, jsou i takové, které by vás měly znepokojovat, zvláště pak tehdy, jsou-li doprovázeny výtokem. Mohly by totiž signalizovat kvasinkovou infekci nebo pohlavně přenosnou infekci včetně chlamydií. V takovém případě si určitě co nejdříve naplánujte návštěvu gynekologa.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  Na chodidlech se nachází asi 250 tisíc potních žlázek, které vyprodukují zejména
  Sekce: Zdraví
  Každá žena má svou vlastní jedinečnou vaginální vůni, která je odrazem toho, čím její tělo
  Sekce: Zdraví
    Nikdo o tom nemluví, přesto se ale jedná o problém, který trápí nejednoho člověka. Řeč je o
  Sekce: Zdraví
  Člověk se může o svůj zevnějšek starat sebevíc, ale pokud mu zapáchá z úst, tolik budovaná image
  Sekce: Zdraví
   Záněty močových cest se častěji vyskytují u žen než u mužů. Asi 35% žen překoná během svého života alespoň
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Často se rozdíly mezi pohlavími připomínají v souvislosti se zaměstnáním, neboť
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  16.02.19 | Láska, Intimita
  Pravidelný sex několikrát týdně je výbornou prevencí vysokého krevního tlaku.
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Řada odborníků zabývajících se lidskou sexualitou dlouho zastávala názor, že

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády