• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a
  Pečlivě upravované obočí by mělo být základem
    Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí
    Většina lidí, kteří začnou posilovat, se

  Snídaně rychle, ale kvalitně

  23.03.17 | Část: Zdraví, Zdravé stravování

   Znáte to – ráno musíte všechno zvládnout rychle a na snídani nezbývá vůbec čas.  Ale mýlíte se, pokud si myslíte, že kvalitní snídaně nutně znamená dlouhou snídani! Vyvážená snídaně nemusí být náročná na přípravu.

  Kvalitní snídaně nemusí být dlouhá

   

  Pokud víte, jak na to, nezabere vám příprava snídaně víc než pár minut. Musíte jen vědět, které složky má zdravá a vyvážená snídaně obsahovat. Správná snídaně by měla pokrýt zhruba 20-25 % denního energetického příjmu. Kvalitní snídaně by měla obsahovat cereálie (celozrnné pečivo nebo celozrnné cereálie), mléčný výrobek s probiotickou kulturou, ovoce nebo zeleninu. „Sacharidy z cereálií vám dodají energii a v cereáliích obsažená vláknina zase povzbudí činnost střev. Bílkoviny z mléčného výrobku jsou pomaleji stravitelné - na jejich  strávení  se spotřebuje o 20 až 30% více energie (asi 150 až 200 kalorií za den), než u ostatních složek stravy. Takže se váš metabolismus spolehlivě zrychlí. Říká se tomu specificko-dynamický efekt bílkovin. Příkladem zdravé snídaně jsou např. celozrnné cereálie Nestlé Fitness s mléčným výrobkem,“ říká Pavel Suchánek, odborník na zdravou výživu. A co je nejdůležitější? Cereálie připravíte během chvilky – stačí je zalít mlékem nebo jogurtem. Pochutnáte si vy i vaše děti a vaše tělo dostane vše, co potřebuje.

   

  Existují tři zásady pro správný výběr cereálií:
  •     Jsou vyrobeny z celozrnných výrobků
  •     V jedné porci obsahují alespoň 6 g vlákniny

   

  Tekutiny jsou ráno důležité

   

  Nesmíte zapomínat také na dostatečný příjem tekutin. Ale pozor! Černý čaj a káva se do tekutin nepočítají - naopak za každý šálek kávy, černého nebo zeleného čaje bychom měli vypít 2 dcl vody. Vhodné  jsou také vodou ředěné 100% ovocné džusy.


  Notoričtí nesnídači a jejich metabolismus

   


  Když spíme, metabolismus se zpomalí, s prvním jídlem se ale opět rozběhne. Pokud snídani vynecháme, metabolismus bude stávkovat tak dlouho, dokud se nenajíme. Organismus potřebuje mít stálý příjem energie, aby si s ní mohl hospodařit v průběhu celého dne. Pokud dospělí nebo děti vynechají snídani a  prvním jídlem je až oběd, dochází k nerovnoměrnému příjmu energie. Takže až do oběda naše tělo bude spalovat méně kalorií, než by spálit mohlo. Organismus totiž postrádá stálý přísun energie a automaticky "se přepne" na úsporný režim - takže jakoukoliv následně přijatou energii ukládá do zásoby, aby byl připraven na další hladovění.  Tak si nevědomky (bohužel) zaděláváme na obezitu. „Lidé, kteří snídají jsou štíhlejší. Z těch snídajících jsou pak štíhlejší ti, kteří konzumují celozrnné cereálie s mléčným výrobkem, na rozdíl od těch, co dávají přednost tradiční anglické snídani,“ vysvětluje Suchánek.

   


  Zběsilá snídaně a mini snídaně

   

  Pokud doma nesnídáte a cestou do práce si pravidelně kupujete croissant nebo koblihu, které rychle sníte v tramvaji – tak to určitě není ta správná cesta. Tyto pamlsky v sobě skrývají  nebezpečné trans mastné kyseliny a navíc je důležité také snídat v klidu. A podobně, dáte-li si v dobré víře jen celozrnnou sušenku, nemáte vyhráno. Sušenky (i když jsou celozrnné) mají stejně jako ostatní sacharidy poměrně vysoký glykemický index (GI). To znamená, že se po požití takové potraviny poměrně brzy dostaví hlad. Vyšší glykemický index vede k prudšímu vzestupu hladiny cukru v krvi, tedy i k uvolnění většího množství hormonu inzulínu, který mimo jiné podporuje také ukládání energie do tukových zásob. Abyste GI snížili, museli byste celozrnné sušenky konzumovat s mlékem nebo jogurtem. Ale kdo z vás to dělá? Navíc, 3 kousky sušenky máte slupnuté hned, budete mít pocit prázdného žaludku a tzv. psychický hlad.

   

  Opravdu nestíháte? Nasnídejte se v práci!

   

  I když ráno spěcháte do práce a jste ve stresu, určitě se vyplatí trochu si přivstat a vychutnat si misku s vašimi oblíbenými cereáliemi. Patříte-li mezi milovníky jídla, může být chutná snídaně motivací pro ranní vstávání. Pokud do sebe ráno skutečně nic nedostanete, nasnídejte se hned po příchodu do zaměstnání. Balení celozrnných cereáliích je v tomto případě ideální řešení. Jsou stále po ruce, nezkazí se a jsou rychle připravené ke konzumaci.

   


  Tak takhle určitě ne!

   


  Asi největší chybu dělají lidé, kteří chtějí ráno svůj organismus nastartovat pouze kávou (třeba i oslazenou). Káva organismus spíše odvodňuje, zatímco tělo po noci potřebuje tekutiny doplnit. Pokud jste kuřáci, pak vězte, že káva skombinovaná s cigaretou značně zatěžuje trávicí trakt a může přispět ke vzniku chronického zánětu sliznice zažívacího ústrojí.

   


  Co snídali naši předkové?

   


  Nejčastěji se na stole našich předků objevoval chléb se sýrem zapíjený syrovátkou. Dokonce menu staročeské snídaně obsahovalo i chleba nalámaný do piva, pivní polévku, a dokonce teplé pivo, k němuž se přikusoval namazaný opečený chléb. 

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Snídáte müsli, nejíte pečivo a nakupujete biopotraviny. Tak to váš jídelníček musí
    Aneb porazí párek s hořčicí cereálie?
  Sekce: Zdraví, Diety
   Spousta z nás se ke hvězdám upíná v případě trablů v lásce. Ale podle jednotlivých
   Anglické slovo snídaně („breakfast“) znamená přerušení nočního půstu neboli
  Zdravě jíst, přiměřeně se hýbat a žít v duševní pohodě je návodem na dlouhý, spokojený život.
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Často se rozdíly mezi pohlavími připomínají v souvislosti se zaměstnáním, neboť
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  16.02.19 | Láska, Intimita
  Pravidelný sex několikrát týdně je výbornou prevencí vysokého krevního tlaku.
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Řada odborníků zabývajících se lidskou sexualitou dlouho zastávala názor, že

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády