• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Zaměřili jsme se na nejznámější vlasové mýty
  24.05.19 | Krása, Zdraví
   Věk, kterého se člověk může dožít, dnes vědci kladou do
   Toužíte po sametové pleti a máte rády
   Celulitida - věčný strašák nás žen. Objevuje
   Nic nedokáže znepříjemnit nošení

  Proč jsou tyhle věci nebezpečné?

  14.09.18 | Část: Zdraví

  Možná se budete dost divit, co všechno z běžných každodenních návyků vám může vážně uškodit.

  Když se řekne zlozvyk, většinu lidí jako první napadne kouření nebo třeba záliba v tučném jídle. Existují však i takové návyky, které si většina z vás osvojí, aniž by tušila, že jsou špatné nebo mohou obtěžovat lidi v okolí. Některé návyky vám jednoduše způsobí více škody než užitku. A abyste věděli, které to jsou, sepsali jsme pro vás seznam 10 nejzásadnějších.

  1. Spaní v oblečení

  Spát v oblečení opravdu není dobrý nápad. Těsná trička mohou ovlivnit váš krevní oběh, případně vám bude příliš teplo a nebudete se cítit pohodlně. Dokonce i když se kvůli tomu neprobudíte, kvalita vašeho spánku bude narušena.

  2. Příliš drsné čištění zubů

  Možná se vám zdá, že pokud si budete čistit zuby drsněji, tak budou čistší, to ale není tak úplně pravda.Stačí vyvinout takový tlak, abyste cítili štětiny zubního kartáčku na dásních. Pokud štětiny doslova drtíte, znamená to příliš velký tlak, který by mohl vést k poškození dásní a skloviny.

  3. Dělání více věcí najednou

  Společenský stereotyp, že všechny ženy dokážou dělat více věcí najednou, není tak úplně pravdivý. Podle průzkumů mají tuto vlastnost pouhá dvě procenta populace. Raději se o to proto nepokoušejte, přestože jste si jistí, že mezi tato dvě procenta patříte. Zaměřte se raději pouze na jednu věc v jednu chvíli a brzy zjistíte, že je to mnohem efektivnější.

  4. Posedlost něčím, co nemůžete ovlivnit

  Pamatujte na to, že nemůžete změnit to, co dělají ostatní. Pokud se tím budete neustále stresovat, nic se nezmění, pouze vy nikdy nebudete spokojení. Využijte svůj čas a energii na vlastní sebezdokonalování a pokuste se zlepšovat sami sebe. Neznamená to, že byste měli být lhostejní k okolí, prostě jen nebuďte posedlí něčím, nad čím nemůžete nijak ovlivnit. Minimálně vaše rodina a přátelé potřebují, abyste byli zdraví a šťastní.

  5. Katastrofizace

  Vytváření katastrofických scénářů a pocit, že už nemůžete dál, je další úroveň předchozího bodu. Pokud se vás tohle týká, věřte nám, že nic z toho, co právě řešíte, nezpůsobí konec světa. Neustálé stresování se uvolňuje obrovské množství stresových hormonů, které jsou zodpovědné za spoustu fyzických i psychických zdravotních problémů, jako jsou třeba úzkost, deprese, zažívací potíže, a dokonce i srdeční onemocnění. Proto byste měli jít do sebe a najít způsob, jakým se pořádně zrelaxujete.

  6. Prokrastinace

  Upřímně, neexistuje asi nikdo, kdo by občas z nejrůznějších důvodů neprokrastinuje. Pokud se ale tento návyk dostane mimo vaši kontrolu a budete odkládat své projekty a úkoly na dobu, kdy už bude pozdě, můžete se dostat do velkých problémů ve škole i v práci.

  7. Negativní řeč těla

  Určitě už jste někdy slyšeli přísloví Nesuď knihu podle obalu. V reálném životě se ale téměř všichni spoléhají na to, co vidí. Odborníci se dokonce domnívají, že většina lidské komunikace je založena na neverbálních projevech. Podrobte sami seve analýze a zkuste zjistit, zda jste si neosvojili špatné návyky týkající se řeči vašeho těla – hrbení se, obranný postoj nebo vyhýbání se očnímu kontaktu mohou snadno být druhými špatně interpretovány. Pokud zjistíte, že některé z nich děláte, snažte se aktivně pracovat na jejich odstranění.

  8. Nadužívání léků proti bolesti

  Pokud se léky proti bolesti nepoužívají správně, mohou způsobit mnohem více zdravotních komplikací, než které jsou schopny dočasně vyřešit. Mezi ně patří například problémy s pamětí, změny nálad, zhoršená koncentrace nebo zpomalení reakčního času. Vzhledem k tomu, že jejich negativní účinky jsou velmi pozvolné, možná ani nezaznamenáte, že léky proti bolesti vaše tělo nějak ovlivňují. Jejich nadužívání přitom taky může zvýšit riziko vředů, a dokonce i vnitřního krvácení.

  9. Každodenní nošení podpatků a žabek

  Vysoké podpatky vypadají skvěle, vaše nohy v nich vypadají delší a umožňují vám cítit se sexy a elegantně. Mějte však na paměti, že jejich každodenní nošení po delší dobu vás může stát vysokou cenu. Dolní část zad se totiž při nošení podpatků automaticky posouvá dopředu a způsobuje tak vychýlení boků a páteře ze správné pozice. Navíc se zvyšuje tlak na kolena a tělesná hmotnost není na nohou rovnoměrně rozložená.

  Ačkoliv žabky jsou naprostý opak bot na podpatku, mohou také způsobit vážné zdravotní problémy. Protože je jejich podrážka placatá, dlouhodobým častým nošením by se mohly začít vaše chodidla zplošťovat. Kvůli nedostatečné opoře tohoto typu bot pak může docházet ke sklouzávání paty mimo podrážku, což může vést k nadměrnému namáhání kotníků.

  Závěr je jasný: noste své oblíbené boty na podpatku nebo žabky občas, ne každý den, a věřte tomu, že vaše tělo vám za to moc poděkuje.

  10. Smoothie místo snídaně

  Možná si myslíte, že dát si na snídani smoothie místo klasického jídla je zdravější. Odborníci na výživu ale upozorňují, že běžné recepty na smoothie zahrnují hlavně ovoce, vodu a ořechové mléko. To znamená, že jedna porce obsahuje příliš mnoho cukru. Netvrdíme, že by ovoce nebylo zdravé, pokud je ho však moc najednou, zvyšuje hladinu cukru v krvi a tím hladinu inzulínu. Jinými slovy mohou vést k nárůstu hmotnosti. Stejně jako u většiny dalších věcí zde platí pravidlo všeho s mírou.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Dávejte si velký pozor, na to, jak se ve vztahu chováte a co říkáte svému partnerovi. Můžete ho totiž
  Sekce: Zdraví
  Říká se, že tělo je jedna velká pavučina propojení a to, v jakém stavu máme své
  Sekce: Zdraví
  Cukrovka je závažné onemocnění, které ohrožuje stále více lidí. Za jejím výskytem
  Sekce: Zdraví
  Poslední dobou trpím neustálou bolestí hlavy, při prudkých pohybech se mi hlava točí, a jelikož
   Tak jak je to tedy s těmi podpatky? Není to tak jednoznačné, jako ostatně všechno, mají svá pro i proti.
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  7 nových pravidel pro váš lepší sex
  7 nových pravidel pro váš lepší sex
  25.05.19 | Láska, Intimita
  Žádné předstírané orgasmy, více bezpečnosti pro všechny a samozřejmě jasné
  6 cviků, se kterými zlepšíte svůj sexuální život
  6 cviků, se kterými zlepšíte svůj sexuální život
  25.05.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Cvičení pánevního dna patří mezi nejpopulárnější techniku, nejen jak se vyhnout
  Návyky, které udržují sex i vztah
  Návyky, které udržují sex i vztah
  25.05.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Je těžké platit účty, připravovat večeři, starat se o děti a k tomu všemu romanticky randit

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády