• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Plíživě a nepříjemně deštivě se hlásí
  V horkých dnech se většina z nás místo
  17.11.18 | Krása
  Jak docílit sametově hebké pokožky? Jak dodat vlasům
  Skupina vědců z Rutgerské univerzity v USA zjistila, že nedostatek
  Kosmetika je nedílnou součástí většiny žen, a

  mezi medy jsou rozdíly. Nejzdravější je ten z květů vřesu

  19.09.18 | Část: Zdraví, Zdravé stravování

  Manukový med je považován za lék, nikoli obyčejné sladidlo. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů a antibakteriálních látek, takže ho lidé používají při vředech, refluxu či kožních potížích. Jeho cena je však vysoká, musí se totiž dovážet až z Nového Zélandu. Vědci z Irska ale zjistili, že evropská krajina nabízí med ještě kvalitnější, než je ten manukový. A to z květů vřesu.

  Vědci z Dublin City University testovali několik druhů irských medů na obsah antioxidantů a léčivých látek. A zjistili, že med, který včely vyrábějí z nektaru vřesu, je ještě bohatší na antioxidanty než med manukový.

  Z výzkumu také vyplývá další zajímavá věc. Medy z měst jsou bohatší na fenolické látky (mající antioxidační účinky) než medy z venkova. A to proto, že medy z měst včely produkují přinášením nektaru z mnoha druhů rostlin, zatímco na venkově se zemědělskou krajinou produkují většinou jednodruhové medy ze zemědělských plodin.

  „Rozdíl ve složení medu z měst a venkova odráží rozdíl ve skladbě květeny v městech a na venkově. Města dnes nabízejí pestřejší směsici kvetoucích rostlin než venkov,“ tvrdí profesorka Jane Stout z Trinity College Dublin.

  Z jejího výzkumu tedy vyplývá, že nejbohatším na antioxidanty je med vřesový, následuje manukový a pak tmavé lesní medy vznikající z mnoha zdrojů rostlin a mšic.

  „Je pro nás vzrušující, že jsme prokázali, že irský vřesový med se může obsahem fenolických látek rovnat medu manukovému,“ dodala doktorka Blánaid White z Dublin City University.
  Proč dát šanci medu

  Ať už máte doma v zásobách med květový, lesní, manukový nebo kterýkoli jiný, rozhodně byste ho měli zažadit nejen do svého jídelníčku. Že se medem dá i léčit, to je všeobecně známá věc. Chřipka, nachlazení, záněty dýchacích cest, zácpa – s nimi si včelí produkt snadno poradí. Ovšem málokdo tuší, že jedno z nejstarších sladidel v dějinách má široké uplatnění také v kosmetice. Čím vším vám bude prospěšný?

  Med spolehlivě zničí bakterie, které stojí za vznikem nenáviděných pupínků a předejde tvorbě jizev. Stačí si malé množství nanést na vyčištěný obličej, nechat 15 až 20 minut působit, poté opláchnout. Při pravidelném opakování nebude za chvíli po akné ani stopy!

  Trápí vás spíše vrásky? V tomto případě speciální masku složenou z polévkové lžíce medu a poloviny avokáda. Směs rovnoměrně „naskládejte“ na obličej a po 20 minutách odstraňte vlhčeným ubrouskem. Tohle tajemství vám vyhraje boj se stárnutím na celé čáře!

  Na med ostatně sázela už Kleopatra, která si ho ráda přidávala do lázně. Proč tedy nejít v jejích stopách a neodkoukat tajemství krásy jedné z nejpřitažlivějších žen všech dob! Rozpusťte 3 polévkové lžíce medového pokladu v šálku teplé vody, tekutinu si nalijte do vany a užívejte si odpočinek, který přinese výsledky.

  Zdobí vaši hlavu vysušené „vrabčí hnízdo“? Nepanikařte, tohle občas potká skoro každého. Naštěstí je tu dostupná forma nápravy, která dá hřívu zase do pořádku. Recept? Kapka medu přidaná do dávky šamponu! Zbývá už jen umýt vlasy tak, jak jste zvyklí.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Máte rádi med? Tak jistě víte, že med nezastupuje jen cukr, jako náhradní sladidlo, ale že je i velmi
   Mandlová, ořechová, malinová, hořká, višňová, královská, karamelová...
  Sekce: Krása
   Máš zničené vlasy? Vysušenou pokožku? Unavenou pleť? Vyrob si domácí masky, a to nejen na obličej,
  Sekce: Zdraví
   Obyčejný med. A přitom je plný života. Lidoví léčitelé mu přisuzují jedinečné
   Patří hustá, sladká a lepkavá kapalina, kterou vyrábějí včely, mezi vaše
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  10 věcí, které přitahují opačné pohlaví jako magnet.
  10 věcí, které přitahují opačné pohlaví jako magnet.
  18.11.18 | Láska, Intimita
  Každému se líbí něco jiného a tak občas není jednoduché vymyslet, jak upoutat pozornost
  Sexuální revoluce ve vaší posteli!
  Sexuální revoluce ve vaší posteli!
  18.11.18 | Láska, Intimita, Rodinná
  Pokud máte stálého partnera, zřejmě jste si spolu našli už určitý sexuální
  Žhavá rychlovka na veřejnosti: Tipy, jak na to!
  Žhavá rychlovka na veřejnosti: Tipy, jak na to!
  18.11.18 | Láska, Intimita
   Neobvyklé prostředí plus vědomí rizika, že vás někdo přistihne, rovná se

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá! Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost!
  Retro look: Líčení ve stylu třicátých let. Probuď v sobě ženskost! Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty
  Maska z kočičí podestýlky i řasenka ze sušenek, tak zní podivné recepty   Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády