• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Nadměrně se mastící vlasy nejsou výsadou pouze
    Někdy to zkrátka jinak nejde. Taky chodíte spát s
    Vzhled sebekrásnější ženy může degradovat
    Díváš se do zrcadla a na váš hřeben a
    Toužíte po opálené pokožce, ale nechcete své

  Při problémech s ledvinami je důležité upravit jídelníček

  10.01.19 | Část: Zdraví, Zdravé stravování, Diety

   

  Podle odhadů lékařů téměř miliónu lidí v ČR nefungují ledviny tak, jak by měly. U některých lidí jde o problémy mírné a začínající, u jiných naopak vážné. Jakmile jednou dojde ke snížené funkci ledvin, je velmi důležité upravit pitný režim a jídelníček. Jinak hrozí hromadění zplodin metabolismu ve všech tkáních a buňkách, což může vést nejen k samotnému selhání ledvin, ale také k poškození dalších životně důležitých orgánů.

  Problémy s ledvinami mají nejčastěji diabetici a lidé, kteří mají dlouhá léta vysoký krevní tlak, který správně neléčí. Další významnou skupinou ohrožených jsou lidé s velkou nadváhou, kuřáci, pijáci alkoholu a lidé, kteří žijí pod náporem stresu. Rizikový je rovněž věk mezi 50 až 70 roky.

  Ledviny zbytečně zatěžuje také přílišné solení, nedostatek pohybu, přemíra tučných jídel a cukru, podobně jako přílišné užívání určitých léků proti bolesti.

  Pokud se u vás sčítá hned několik z uvedených rizikových faktorů, měli byste navštívit praktika kvůli vyšetření co nejdříve.

  Kolaps může přijít bez varování

  Problémy s ledvinami bývají záludné tím, že se chronická onemocnění těchto orgánů nemusí dlouho nijak projevovat. Spousta lidí si myslí: Když mě nic nebolí, nic mi není! Je to ale jenom jeden z mýtů. Člověk může ztratit až 90 % přirozené kapacity ledvin, aniž by se u něho projevily nějaké výrazné příznaky nebo bolest. Není to pravidlo, ale stává se to, a nikoli vzácně.

  „Téměř 90 % postižených navíc o svých potížích neví,“ upozorňuje MUDr. Vladimíra Bednářová, CSc., z Kliniky nefrologie 1. LF UK Praha.

  Tempo, jakým k poklesu ledvinových funkcí dochází, je závislé na vyvolávající příčině a přidružených nemocech. Vždy se dá ale zpomalit vhodným stravováním a životním stylem.

  „Z průzkumů vyplývá, že přibližně 5 % dospělé populace, tedy asi půl miliónu Čechů, trpí chronickým onemocněním ledvin v pokročilém stadiu,“ varuje MUDr. Karel Petrů, primář dialyzačního střediska Fresenius Nephrocare v Praze 6 - Střešovicích.

  U těchto lidí je zásadní, aby byla diagnóza stanovena co nejdříve a mohla být zahájena konzervativní léčba, jejíž podstatnou součástí je kromě léčby vyvolávajícího onemocnění také dieta a úprava životního stylu.

  Bílkoviny nejsou jediným problémem

  „Jednou ze zásadních změn v jídelníčku je například omezení příjmu bílkovin, soli atd. To výrazně sníží množství odpadních látek v krvi. Velké množství bílkovin se nachází třeba v mase, vejcích, luštěninách nebo v mléčných výrobcích a uzeninách,“ upozorňuje nutriční terapeutka Dana Sasaková.

  Při snížené funkci ledvin se v těle hromadí i některé minerály, jako je sodík, draslík a fosfor. Jejich příjem je nutné omezit, jinak by došlo k poruchám rytmu srdce, urychlení procesu aterosklerózy, zadržování vody v těle, a mnoha dalším, život ohrožujícím komplikacím.

  „Velké množství draslíku obsahuje například ovoce jako banány, sušené ovoce, hrozny, avokádo apod., pak také zelenina jako špenát, brambory, brokolice, rajčata a další druhy, ale i ořechy a mandle, celozrnné výrobky a mléčné výrobky,“ vypočítává Sasaková.

  „Na fosfáty jsou bohaté mléčné výrobky, maso, ryby, celozrnné výrobky, luštěniny, ořechy, hořká čokoláda a kakao, nealkoholické nápoje, např. Cola a pivo. Sodík je zase nejvíce obsažen v různých polotovarech a pochutinách, proto pacientům doporučujeme tento druh potravy úplně vynechat. Lepší je, když si pacienti vaří doma z čerstvých surovin,“ dodává.

  V pokročilejších fázích chronického onemocnění ledvin může docházet k tomu, že pacientovi klesá produkce moči. Pak je na čase ve spolupráci s nefrologem snížit i příjem tekutin. V opačném případě hrozí převodnění organismu se všemi negativními důsledky, jakými jsou otoky, vysoký krevní tlak a zátěž pro srdce a cévy.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Většina z nás někdy nějakou dietu držela. Jsou lidé, kteří v životě vyzkoušeli snad všechny. Jenže jak se v
  Bušení srdce i zácpa. Které „nevinné“ signály vaše tělo vysílá, když
  Sekce: Zdraví
   "Voda je jednou z hnacích sil stroje zvaného lidské tělo, neboť její dostatečný příjem
   U pitného režimu je důležitá především pravidelnost. Od rána do večera bychom měli vypít
  Sekce: Zdraví
   Dna je onemocnění, které postihuje především klouby, ale co se příliš neví, také
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Pánové, otestuje si svou erekci
  Pánové, otestuje si svou erekci
  19.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
    Erekci většina mužů spojuje se svou mužnou silou a hrdostí, pokud se v této oblasti vyskytne
  Čeští manželé si užívají nejvíce sexu v Evropě
  Čeští manželé si užívají nejvíce sexu v Evropě
  18.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
    Vědci spočítali, jak často se evropské domácnosti oddávají „sexu ze
  Zkuste tyto tři věci
  Zkuste tyto tři věci
  18.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
    Zatímco muži prožívají svůj vrchol velmi krátce, my máme výhodu. Slastné

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády