• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Sluneční paprsky sice umí dodat pokožce bronz i potřebný
  Pivo je český fenomén a rodinné stříbro. Co může
  V létě čas běží tak nějak jinak. Zase ses začetla do knihy
  Od pasu nahoru jste jako karamelka, nohy ale jako by ke zbytku těla vůbec
  18.06.19 | Krása
   Krásná vůně je znakem opravdové dámy. Jak to

  Jak na bolavá záda? Záleží na typu bolesti.

  11.06.19 | Část: Zdraví

   

  Dnešní doba problémům se zády jen nahrává. Sedavé zaměstnání a přemíra stresu se většinou promítnou v bolesti zad. Ale i ti, co nevysedávají u počítače, mohou mít potíže s páteří. Zvedání těžkých věcí nebo nevhodný sport ti může pořádně zavařit. Jak na bolesti zad? Záleží na typu potíží. Někdy pomůže cvičení, jindy je lepší zůstat v klidu.

  „Bolí mě záda,“ je věta, kterou doktoři často slyší ve svých ordinacích. Není divu. Současný způsob života těmto potížím jen nahrává. Není ale vůbec dobré je podceňovat nebo čekat, že to přejde. Bolesti musíš řešit podle typu. Co pomůže tvé kamarádce, nemusí pomoci tobě.
  Najdi místo bolesti

  Nejdříve ze všeho je dobré diagnostikovat, co ti vlastně je. Pokud tě bolí záda z průvanu, půjde o jinou léčbu než kvůli špatnému sezení. Proto si zajdi ke svému lékaři nebo vyhledej fyzioterapeuta. Možná si říkáš, že to rozhýbeš sama, když budeš pravidelně chodit na jógu, ale tím si můžeš ještě více ublížit. O páteři totiž platí to, že pokud je zdravá, neohrozí jí žádné polohy, byť krkolomné, ale v případě, že tam nějaký problém už je, může sport napáchat ještě větší škody.
  Bolest v krční páteři

  Tyto bolesti bývají asi nejčastější a přináší s sebou další problém, a to bolest hlavy. Viník bývá často špatné sezení u počítače. U krční páteře platí opatrnost dvojnásobně. Rozhodně nijak netlač na pilu a snaž se ztuhlý krk rozpohybovat pomalu. Pomůže naklonit hlavu nejdříve k jednomu a poté k druhému rameni a pozici chvíli prodýchat. Pomalé kroužky na oba směry ti také mohou svaly uvolnit, ale nijak nespěchej, jinak si bolavé místo ještě více zablokuješ. Vyzkoušet můžeš také suché teplo. Pokud bolesti neustupují, nebo se dokonce zhoršují, raději se vlož do rukou odborníků.
  Zablokovaná hrudní páteř

  Bolesti v oblasti hrudní páteře jsou často zapříčiněné skřípnutým nervem či špatným sezením u počítače. Bývá to nepříjemný pocit na hrudi a většina pacientů nejdříve směřuje své kroky na vyšetření srdce. Pokud se ukáže, že máš EKG v pořádku, zajdi si na fyzioterapii. Ale nespoléhej jen na to, že tě někdo napraví a bude po problému.

  Abys předešla dalšímu zablokování, nauč se správně sedět. Zapomeň na nohu přes nohu. Obě chodidla měj položená na zemi a dodržuj pravidlo pravých úhlů, tedy aby mezi chodidlem a holení, i mezi holení a stehnem a také mezi paží a předloktím byl pravý úhel. Dělej si časté přestávky v práci, alespoň jednou za hodinu vstaň a protáhni se. Na hrudní páteř je nejlepší protažení v kočce, ale chápeme, že v práci tento cvik není asi nejvhodnější, tak klidně postačí, když si dáš ruce do svícnu a pak se zabalíš a hlavu sroluješ směrem k hrudníku.

  Bolest v kříži

  Bolesti v dolní části zad se lidově říká houser a bývá to hodně intenzivní bolestivý pocit. Může za to jednostranná zátěž a nápravu bys měla hledat u fyzioterapeuta. Pokud ale nestíháš zajít k odborníkovi a potřebuješ akutní pomoc, postižené místo si zahřívej a snaž se zůstat v klidu. I tady platí dbát na prevenci a nezapomínat na pravidelný pohyb. Podle lékařů je vždy dobré dělat kompenzační cviky, tedy když máš jednostrannou zátěž, najít si takové cvičení, které bude k tomu pohybu opačné.
  Bolesti prodýchej

  Pokud nevíš přesně, kde tě záda bolí, neznamená to, že si nemůžeš sama od bolesti ulevit. Obecně na bolest zad platí klid a dýchání. Lehni si na zem a přikládej si ruce nejdříve na hruď, poté na břicho a na pánev a místa vždy prodýchej. Účinné je také zapíchnout prsty do boku a snažit se je dechem odstrčit. Jde o nepatrné cvičení, které se nenaučíš hned a je velmi prospěšné.

  Tři rady k prevenci

  Abys nemusela řešit žádné bolesti zad, vsaď na prevenci. Máme pro tebe tři tipy, které ti pomohou záda správně protáhnout.
  Tip č. 1: Sezení na míči

  Alespoň na deset minut denně si zacvič na gymnastickém míči. Jestli cítíš, že si to s hrbením zad u počítače přepískla, udělej si kompenzační cvik. Polož si na míč záda, natáhni ruce za hlavou a pokus se s nimi dotknout země.
  Tip č. 2 : Teplá sprcha

  Ztuhlé svalstvo ti pomůže uvolnit teplá sprcha. Nebo se nalož do vany plné vody a použij uvolňovací olejíčky. Záda také bolí od napětí, které si přes den nashromáždíme. Proto, když uvolníš svou mysl, uvolní se i záda.
  Tip č. 3: Masáž

  Není nic příjemnějšího než si nechat záda namasírovat od profesionála. Vyzkoušet můžeš různé druhy masáže, ale pokud už problémy se zády máš, nekoukej na cenu a vlož se do rukou odborníka. Masáž od tvého miláčka by ti mohla spíše uškodit.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  Bolavá záda v době, kdy většina z nás prosedí půl dne u počítače, trápí
  Sekce: Zdraví
  Nedostatečně uvolněné svalstvo, stres, nedostatek tekutin – to jsou obvyklé příčiny jedné
  Sekce: Zdraví
   Bolí Vás často hlava, migréna to není, ale přesto trpíte jak „psi“? Pokud si k tomu
  Sekce: Zdraví
    Možná víte, že na uchu existují takzvané reflexní body. A pomocí akupresury, tedy jemného
    Sedíš celé dny u počítače, zhltneš u něj snídani i oběd a jediný pohyb, co máš,
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Vneste do svého sexuálního života nový vítr
  Vneste do svého sexuálního života nový vítr
  24.06.19 | Láska, Intimita
  Většina partnerů se po nějakém čase dostane do fáze, kdy se jejich sexuální život stane tak
  Co chtějí muži, aby ženy věděly o sexu? Těchto deset věcí!
  Co chtějí muži, aby ženy věděly o sexu? Těchto deset věcí!
  24.06.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Říká se, že muži jsou tak pohlceni svým libidem, že během sexuálních aktivit o sobě vůbec
  Jak svého kluka dokonale udělat pusou!
  Jak svého kluka dokonale udělat pusou!
  24.06.19 | Láska, Intimita
  Každý muž touží po orálním sexu, a samozřejmě po tom nejdokonalejším. Po těchto tipech

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády