• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Sáhneš po laku na nehty tak, aby se ti hodil k
  20.01.19 | Krása
    Na molu, v časopisech či v reklamních kampaních jasně vede
    Když začíná být život hektický – a
    Nadměrně se mastící vlasy nejsou výsadou pouze

  Masáž je pro relax?

  30.12.18 | Část: Zdraví

  Skloubení fyzioterapie, čínské medicíny a regeneračních metod, to jsou unikátní zdravotní masáže, které vám uleví od nejednoho zdravotního neduhu.

  Jestliže máte problémy s mobilitou, bolestmi zad, nebo vám třeba neustále zvoní v uších, vedle tradiční léčby vám mohou pomoci i zdravotní masáže.

  „Některé zdravotní masáže kombinují řadu přístupů, mimo jiné prvky z fyzioterapie, tradiční čínské medicíny a různé regenerační techniky,“ popisuje instruktorka a zakladatelka centra Domu jógy Věra Vojtěchová a dodává, že díky této variabilitě mohou pomoci nebo být podporou při mnoha komplikacích.

  Až k meritu problému

  Jednou ze stěžejních disciplín jakékoliv zdravotní masáže by měla být fyzioterapie. „Zahrnuje v sobě vícero medicínských oborů, především ortopedii, neurologii a chirurgii. Díky znalostem anatomie a fyziologie stanoví odborník přesnou diagnózu existujících i potenciálních komplikací. Na jejím základě sestaví pro klienta konkrétní léčebný či terapeutický program,“ tvrdí Mgr. Pavla Daumann z Lékařského domu Praha 7.

  „Rehabilitace řeší následky problémů, díky fyzioterapii se naopak dostaneme až k příčinám komplikací, které můžeme vyřešit, a klientovi tak ulevit od obtíží,“ vysvětluje rozdíl mezi dvěma disciplínami fyzioterapeutka Daumann. Fyzioterapie přitom nemusí být jen řešením stávajícího problému, ale i jeho prevencí.

  Hodí se vědět: Fyzioterapeut není to samé, co masér. Na rozdíl od něj je vystudovaný zdravotník specializovaný na fyzioterapeutickou péči, která se zaměřuje na úlevu od bolestí hlavy, zad či kloubů. Podpořit může též plodnost, aktivitu lymfatického systému a psychiku.

  Znalosti z Dálného Východu

  Prevence a terapie se dotýká i tradiční čínská medicína. Z ní si zdravotní masáže vypůjčují především teorii o energetických drahách neboli meridiánech. „Energie v těle neproudí nahodile, ale po drahách vedoucích od jednoho tělesného systému k druhému,“ nastiňuje Věra Vojtěchová a pokračuje, „tyto vnitřní meridiány jsou propojeny s vnějšími body na povrchu těla, které můžeme masážemi nebo akupunkturou stimulovat. Tak ovlivníme fungování a zdraví vnitřních orgánů i celého organismu.“

  Jak Věra Vojtěchová vysvětluje, podle čínské medicíny jsou zdravotní komplikace jednotlivých orgánů dány poruchou proudění energie v daném meridiánu, který orgánem prochází. „Stimulací vnější dráhy docílíme zlepšení vnitřního systému,“ dodává. S čím vším mohou pomoci zdravotní masáže? Na seznamu léčitelných zdravotních komplikací nechybí bolesti hlavy, krku a krční páteře, zad, kloubů, svalů, snížená mobilita, tělesné blokády, imunita, zotavení se ze zranění, regenerace, křeče, krevní a lymfatický oběh, celulitida a otoky, trávení, harmonizace orgánů, detoxikace, psychická pohoda, únava.
  Meridiány nejsou žádná novinka, o jejich existenci věděli staří čínští lékaři před zhruba 3 000 lety. Znáte ledového muže Ötziho nalezeného na pomezí rakouských a italských Alp, který žil více než před 5 000 lety? Na jeho těle vědci objevili tetování v lokalitách meridiánů ovlivňujících oblast břicha a zad. Podle vyšetření ostatků přitom přesně na bolesti těchto oblastí muž za svého života trpěl. Nauka o proudění energie v těle je jedním z nejstarších léčebných přístupů vůbec, která, když pomohla ledovému muži, může ulevit i od vašich obtíží. Dejte jí šanci.

  Do třetice v sobě zdravotní masáže zahrnují i velkou skupinu regeneračních metod. „Mezi ně řadíme například půsty, odstranění překyselení organismu a detoxikační přístupy,“ jmenuje Věra Vojtěchová a dodává, že k nim patří i fyzická aktivita a úprava stravy. Když se tyto přístupy spojí v jeden, vznikají unikátní masáže se blahodárným účinkem na celý organismus.

  Ke změně musí dojít uvnitř

  Na zdravotní masáže dochází široké spektrum klientů, od osob s chronickými bolestmi, se sedavým zaměstnáním až po seniory. Klienty jsou i sportovci, kteří se zaměřují na silový trénink a výkonnost, ale pak zanedbávají strečing a protažení. „Výsledkem zanedbávání přirozených potřeb organismu jsou chronické bolesti či blokády pohybu, kdy se již jako jediná možnost jeví invazivní lékařské postupy slibující konečně úlevu,“ tvrdí Vojtěchová. Zdravotní masáže podle ní, společně s úpravou režimu, mohou od problémů pomoci.

  Od zdravotních masáží neočekávejte zázraky. „Lidé se často po zdravotní masáži cítí jako znovuzrození, je ovšem třeba nespoléhat se jen na schopnosti fyzioterapeuta, ale zaměřit se i sám na sebe,“ upozorňuje Vojtěchová. Vedle ošetření vám fyzioterapeut či masér většinou přidá doporučení, která byste pro nejlepší efekt terapie měli dodržovat. „Jednat se může o správnou techniku dýchání, posilovací cviky nebo jógové pozice ideální pro zlepšení jeho problému,“ dodává s tím, že pokud rady odborníka dodržíte, vytěžíte ze zdravotních masáží maximum.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Jóga se u nás stává poslední dobou velkým fenoménem. Propadá jí stále
  Hot jóga je skvělé cvičení, které nabízí řadu výhod. My však známe i její
   Oteklé nohy, celulitida, celková únava nebo i vážnější zdravotní problémy –
  Sekce: Zdraví
   V dnešní době se člověk občas cítí nervózní, unavený, leckdy úplně
  Sekce: Zdraví
   Nohy sotva táhnete, schody vám dávají zabrat a na kruhy pod očima potřebujete stále víc korektoru.
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  6 nejdůležitějších tipů pro chození s mladší holkou!
  6 nejdůležitějších tipů pro chození s mladší holkou!
  21.01.19 | Láska, Intimita
  Na co pamatovat při randění s mladší holkou?  
  Děláte si srandu ze svého partnera? Podle studie to posílí váš vztah.
  Děláte si srandu ze svého partnera? Podle studie to posílí váš vztah.
  21.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Smysl pro humor je ve vztahu obzvlášť důležitý, stejně jako schopnost udělat si ze sebe navzájem
  Víte, kolik sexu budete mít za celý svůj život?
  Víte, kolik sexu budete mít za celý svůj život?
  21.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Chcete vědět, kolik budete mít za svůj život dohromady sexuálních styků? No, máte se na co

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády