• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

    Sáhneš po laku na nehty tak, aby se ti hodil k
  20.01.19 | Krása
    Na molu, v časopisech či v reklamních kampaních jasně vede
    Když začíná být život hektický – a
    Nadměrně se mastící vlasy nejsou výsadou pouze
    Někdy to zkrátka jinak nejde. Taky chodíte spát s

  Vyznáte se v druzích jógy?

  14.01.19 | Část: Zdraví, Fitness

   

  Jóga je fenomén současného zdravého životního stylu. Pro některé je to příjemná hodinka týdně, pro jiné každodenní praxe, bez které si neumí představit život. Víte, jakou si vlastně chcete zacvičit?

  Každá bude fajn! Ale přece, ruku na srdce. Když dorazíte do svého jógového studia, nebýváte občas ze všech těch druhů a názvů zmateni? Nevadí, pojďme si v tom udělat přehled a prozkoumejme alespoň některé z nich.

  Bikram

  Tahle jógová praxe je pro milovníky extrémnějšího pojetí cvičení a je oblíbená všude po světě. Jejím otcem je Bikram Choudhury, zakladatel Yoga College of India. Tento jogín se narodil na konci druhé světové v indické Kalkatě a od čtyř let denně cvičil a cvičil. Z jeho poznatků vzešla takzvaná “horká jóga”, která chytla celý svět!

  U této jógy se prostě pořádně zapotíte. Nejenže má poměrně dynamický průběh, ale cvičí se v sále vytopeném na 42 stupňů. Pozice mají pevnou návaznost, která se nemění. Bikram neboli “hot” jóga má spousty fanoušků, ale i odpůrců. To hlavně z řad lékařů a vědců, kteří nepotvrdili, že by kvůli vedru přinášela lepší spalování tuků, detoxikaci nebo zlepšení kardiovaskulárního systému. Spíš se jedná o psychologický efekt “mokrého trika”, kdy si cvičící připadají jako po náročnějším výkonu. Ať tak či tak, “hotka” je velmi populární, ale dávejte při ní pozor na dehydrataci a poraďte se s lékařem, jestli je pro vás ta pravá!

  Power

  Historie power jógy se začala psát poměrně nedávno – v 90. letech v USA. Někoho prostě pomalé cvičení plné dýchání a noření se do nitra tolik nebere, a proto tu je opravdu dynamická a zábavná varianta, kdy si dáte trochu do těla. Cílem power jógy není co nejdelší úporné setrvávání v jednotlivých pozicích, nýbrž dynamický přechod z jednoho cviku do druhého, který nenudí. Nejde tu ale o rychlost, ale o správné provádění pozic a jejich důkladné prodýchávání. Posílíte plynulost a koordinaci pohybů, nervový systém i rovnováhu, aktivujete hluboko uložené stabilizační svaly, které prospívají vašemu celkovému zdraví.

  Hatha

  Pokud vás power jóga trochu děsí, zkuste jiný druh – hatha jógu. U této praxe jsou nejdůležitější součástí ásany, tedy fyzická cvičení a pránájáma, dechová cvičení určená k ovládání dechu. Velmi důležitá je také meditace a zklidnění mysli.

  V hathajóze se velice pomalu přechází z pozice do pozice, v každé se zastavíte a celá lekce by měla být velice pomalá a klidná, nikoliv nudná. Vede k trpělivosti, sebepřijetí a sebekontrole.

  Jin

  Pokud chcete ještě tišší a klidnější jógu, zkuste tu s názvem “jin”. Nejprve asi budete překvapení, možná šokovaní, za celou hodinovou lekci totiž zvládnete “jenom” několik málo pozic. V každé však zato vydržíte hoooodně dlouho! Jin jóga se věnuje hlavně kostem, pojivovým tkáním a kloubům, které dlouhé setrvání v pozicích neobyčejně vyživuje a prospívá jim. I když to možná nezní tak atraktivně, většina lidí si jin jógu skutečně zamiluje.

  Vinyasa

  Sanskrtské slovo vinyasa v překladu znamená vi – variace a nyasa – s něčím. Vinyasa jóga je hravá, vlídná a oblíbená. Jde hlavně o kvalitu a soustředění se na vlnu dechu, na které celé cvičení probíhá. Člověk se učí soustředit, vnímat a využívá své vnitřní teplo pro rozvinutí ásan. Cílem vinyasy je vytvoření jednoty těla, mysli a duše. Během praxe ásan se zpomaluje pohyb v závislosti na dýchání, člověk zůstává v některých ásanách na vyšší počet dechů nebo tvoří dynamické sestavy, které se opakují.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 1)
  Související články:
  Jóga se u nás stává poslední dobou velkým fenoménem. Propadá jí stále
  Hot jóga je skvělé cvičení, které nabízí řadu výhod. My však známe i její
   Také si přeješ najít něco, při čem shodíš nadbytečná kila, vypracuješ si postavu a
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se
  Chcete zhubnout, ale nejste fanouškem posilovny? Chcete se protáhnout, ale jóga je pro vás moc pomalá?
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Mýty o ženském orgasmu
  Mýty o ženském orgasmu
  20.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
    Ženský orgasmus zůstával dlouho spíše záhadou. Na rozdíl od mužského je
  Vysoké muže si ženy vybírají kvůli
  Vysoké muže si ženy vybírají kvůli "lepším" genům
  20.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
    Ukazují to výsledky polských vědců Buguslawa Pawlowského a Gryzyny Jasienské,
  Pánové, otestuje si svou erekci
  Pánové, otestuje si svou erekci
  19.01.19 | Láska, Intimita, Rodinná
    Erekci většina mužů spojuje se svou mužnou silou a hrdostí, pokud se v této oblasti vyskytne

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády