• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Konečně přišlo jaro a ty se stejně cítíš pod
    Krásné ploché bříško je snem
  O hormonální antikoncepci a jejím vlivu na pleť se
  16.04.19 | Krása
  V moderním světě asi není ženy, která by si netrhala
  Ruce jsou nejen jednou z prvních věcí, na které se

  Ovesné cereálie dávají snídani význam

  05.09.18 | Část: Zdraví, Zdravé stravování

   Se změnou životního stylu v posledních desetiletích přestal být problémem dostatečný přísun energie, té je v našem jídelníčku dostatek a mnohdy i nadbytek. Avšak vzhledem ke vzrůstající zátěži psychické a sociální, která se projevuje již i u dětí, je nutné klást mnohem větší důraz na kvalitu stravy, na její složení a šetrnou úpravu.

  Dnes je pro většinu z nás naprosto samozřejmá předsta­va, že náš zdravotní stav a kondici ovlivňujeme mimo jiné i svým jídelníčkem. To co platí v tomto případě pro nás dos­pělé, platí dvojnásob u dětí. Kvalita a množství jídla je jedním z důležitých faktorů přímo ovlivňující tělesný a duševní vývoj dětí. Vyvíjející se dětský organizmus je na nedostatek nebo nevhodnou potravu velmi citlivý,“ uvádí RNDr. Ludmila Oliveriusová, CSc, odbornice na výživu.

     
  Proč je důležité kvalitně posnídat?


  Je velký rozdíl, snídáme-li sladkou buchtu, koblihu, rohlík s marmeládou nebo müsli s jogurtem, ovesnou kaši či celozrnný chléb se sýrem. Sacharidy typu jednoduchých cukrů obsažené v bílém pečivu jsou málo vhodné, protože nedodají organismu ty správné výživné hodnoty a je po nich rychle opět hlad. Vybírat bychom měli především komplexní sacharidy bohaté na vlákninu, které jsou obsaženy v celozrnných, především ovesných, cereáliích s vysokou nutriční hodnotou. Tedy přestože všechny uvedené potraviny budou mít stejnou energetickou hodnotu, budou se výrazně lišit hodnotou výživovou.

  Tělo i mysl nabírá po ránu energii ze snídaně – čím vydatnější, tím lepší. Například je prokázáno, že u dětí, které ráno nesnídaly, klesá pozornost, zhoršuje se paměť a soustředění, rychle se unaví.

  A co to znamená - „vydatná snídaně“?

  Do dvou hodin po probuzení bychom měli zkonzumovat snídani složenou ze sacharidů, bílkovin a dostatečné množství nápoje.

  Müsli s mlékem nebo nízkotučným jogurtem tvoří vynikající, rychlou a plnohodnotnou snídani, která správně nastartuje organismus. Kromě ovesných vloček může obsahovat sušené ovoce, oříšky a semínka, případně kousky čokolády.

  1. Snídaně nastartuje organismus i mozek k lepší činnosti. Odborníci doporučují, aby 25-30 % příjmu kalorií připadalo na snídani.


  2. Je dokázáno, že kdo snídá, bývá štíhlejší, neboť kalorie v první části dne spaluje rychleji přirozenou aktivitou a neukládá je do tukových zásob. Kdo nesnídá, o to více jí během dne a snáze přibývá na váze.


  3. Snídaně zvyšuje odolnost organismu vůči stresu, únavě a nachlazení.

   

  Proč jsou ovesné vločky nejhodnotnějšími cereáliemi?

  Ovesné vločky se vyrábí z ovsa. Ten má ze všech obilnin nejvhodnější skladbu aminokyselin nezbytných pro stavbu bílkovin a svalů. Díky těmto aminokyselinám a vysokému obsahu aminokyselin esenciálních se bílkoviny v ovesných vločkách blíží ideálnímu proteinu. Obsahuje rovněž značné množství fytochemických látek včetně širokého rozpětí antioxidantů, které mohou mít příznivé fyziologické vlivy. Nejvíce dokumentovaným účinkem ovsa na lidské zdraví je příznivý vliv na snížení celkového krevního cholesterolu a LDL-cholesterolu. Snížení úrovně cholesterolu vlivem ovsa souvisí téměř vždy s přítomností ß-glukanů, které patří do rozpustné či polorozpustné vlákniny. Dobrovolníci, kterým byly podávány denně 3g a více rozpustné vlákniny z ovesných produktů, vykázali pětkrát větší redukci celkové hladiny cholesterolu, než ti, jimž bylo podáváno menší množství. Proto jsou ovesné vločky z hlediska zdravotního přínosu pro lidský organismus nejhodnotnějšími cereáliemi.1

  Müsli chutné, křupavé a zdravé

  Pod pojmem „Müsli“ si nyní většina z nás představí druh pokrmu z různých druhů obilnin spojených s ovocem, oříšky a podobně. Tady je důležité, aby müsli obsahovalo co nejméně přidaného cukru a tuku a co největší podíl ovesných či jiných celozrnných obilných vloček. V dnešní době, kdy se setkáváme s velkým množstvím podobných produktů, je důležité věnovat pozornost právě jejich složení a nutričním hodnotám, které se výživově ve své kvalitě mohou velmi lišit.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
   Znáte to – ráno musíte všechno zvládnout rychle a na snídani nezbývá vůbec
   Snídáte müsli, nejíte pečivo a nakupujete biopotraviny. Tak to váš jídelníček musí
    Aneb porazí párek s hořčicí cereálie?
   Anglické slovo snídaně („breakfast“) znamená přerušení nočního půstu neboli
    Zdravě jíst, přiměřeně se hýbat a žít v duševní pohodě je návodem na dlouhý, spokojený
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Sperma podle vědců omlazuje pleť a chrání před rakovinou
  Sperma podle vědců omlazuje pleť a chrání před rakovinou
  20.04.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Že aktivní milostný život tlumí bolesti, posiluje imunitu a bojuje proti stresu, to je všeobecně
  Sex jako lék na všechno.
  Sex jako lék na všechno.
  20.04.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Nepříjemné ledvinové kameny, chřipka, bradavice nebo bolehlav? Ač je to k nevíře, i tohle
  Nedaří se ti prožít dobrý orgasmus? Nová studie říká, že pomáhá marihuana
  Nedaří se ti prožít dobrý orgasmus? Nová studie říká, že pomáhá marihuana
  20.04.19 | Láska, Intimita
  Nová studie prováděná na americké Saint Louis University of Medicine, která zkoumala 373 žen,

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády