• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  19.02.19 | Krása, Kosmetika
   Profesionální vizážisté znají spoustu
  Dnes žijeme ve světě plném informačních technologií a
  Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a
  Pečlivě upravované obočí by mělo být základem
    Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí

  Špatně se vám v zimě dýchá?

  08.02.19 | Část: Zdraví

   

  Nízké teploty s sebou bohužel v mnoha městech přinášejí i potíže s inverzí. Potíže přitom nepřináší pouze astmatikům.

  Inverze je stav, při kterém se studené teploty drží u země a jsou doprovázeny nízkou oblačností a mlhou. Inverze nejčastěji vzniká během zimních měsíců a trvá několik dní. Během této doby se ve vrstvě vzduchu nad zemí hromadí všechny zplodiny z aut a komínů, které jsme nuceni dýchat.

  Co vás ohrožuje?

  Vysoké procento prachu v ovzduší ničí plíce a srdce. Smog s velkým množstvím popílku snadno putuje prostřednictvím škodlivých plynů do nitra plic. U pacientů s chronickými záněty dýchacích cest tak dochází ke zhoršování jejich stavu. Lidé si většinou stěžují na zhoršené dýchání, pálení očí a na pocity spojené s úzkostí. Smog má výrazný vliv i na sníženou obranyschopnost organismu.

  Nebezpečí inverze se týká hlavně lidí s chronickými dýchacími potížemi. Těch je v ČR odhadováno na 700 000 až 800 000. Pobyt venku by měli omezit také lidé se srdečním onemocněním, či starší lidé a samozřejmě malé děti.

  Prevence je základ

  Základem úspěšné léčby je prevence. Spolu se správnou léčbou dokáže výrazně zlepšit kvalitu života. A u astmatiků to platí dvojnásob. Základní opatření by měla být učiněna už v nejmladším dětském věku, ba dokonce již před narozením dítěte. Tato opatření mohou ovlivnit vývoj imunitního systému dítěte a zabránit tak vzniku onemocnění. Mezi nejdůležitější zásady v těhotenství patří nekouřit a v posledních 3 měsících se snažit vyhýbat kontaktu s rizikovými faktory. Po narození by se dítě především nemělo dostávat do styku s cigaretovým kouřem a mělo by se dbát, aby žilo v bezprašném prostředí. Protiprachový režim spočívá v odstranění takových věcí, které v domácnosti lapají prach. Mezi tzv. lapače prachu patří zejména závěsy, záclony, koberce a čalouněný nábytek.

  Nedostatečná léčba astmatu může mít i smrtelné následky. To je alarmující i kvůli zjištění, že až 200 tisíc lidí ani neví o tom, že astmatem trpí. Astma je nutné včas diagnostikovat a léčit, zejména také proto, že nejohroženější skupinou jsou děti. U dětí se prevalence astmatu odhaduje mezi 10 - 12 %.
  „Pokud je astma pod kontrolou, je nemocný schopen vést plnohodnotný život. Jako prevenci doporučuji celoživotní zdravý životní styl, pohyb a redukci hmotnosti u obézních osob. A samozřejmě také nekuřáctví,“ říká profesor Petr Pohunek, ředitel České iniciativy pro astma a dodává: „Moderní léky a především podchycení nemoci včas vedlo k tomu, že se snížil počet lidí, kteří na astma umírají.“

  Okamžitou úlevu přinese inhalace

  Pravidelné inhalování jednou denně po dobu 10 - 15 minut pomáhá předcházet nemocem a dýchacím potížím. „Při potížích doporučuji zvlhčování sliznice aerosolovou terapií pomocí kompresorových inhalátorů. Mohou pomoci i při virových respiračních nemocech, při alergických příznacích z horních cest dýchacích nebo některých zánětech. Účinky inhalace nastupují rychle a mohou pomáhat dětem i dospělým,“ vysvětluje Prof. MUDr. Petr Pohunek. K inhalacím lze využívat i minerální vody, na dýchací cesty dobře poslouží například Vincentka.

  Zvlhčená sliznice dokáže lépe odstraňovat usazené alergeny či nečistoty. Inhalace je šetrný způsob prevence a léčby mnoha nemocí. Urychluje často léčbu běžných respiračních infekcí a snižuje tak riziko případných komplikací. Používání inhalátoru při prvních příznacích nachlazení zabrání propuknutí onemocnění do těžšího stadia a tím sníží i riziko nezbytnosti nasazení antibiotik. Na rozdíl od celkového podávání léků ústy, které ovlivňují celý organismus, umožňuje inhalace využití léčebného efektu jen v dýchacích cestách, tedy přesně tam, kde je to třeba.

  Dlouhodobé potíže? Ulevte si v lázních
  Dlouhodobě se se špatnou smogovou situací pere zejména sever Moravy a Slezsko a Praha. Smogová situace je kromě znečištění ovzduší dopravou a průmyslem způsobena i dlouhou přetrvávající inverzí, kdy nesněží, nefouká a hodně mrzne. Ve dnech, kdy se nedá dýchat v místě vašeho bydliště, když je inverze a vzduch plný jedovatých částic, neváhejte a máte-li tu možnost, zkuste na chvíli ulehčit organismu například v lázních, či na horách. Samozřejmě ne v ledajakých, ale takových, kde je čistý vzduch.
  Určitě stojí za to udělat si výlet do Nízkých nebo Vysokých Tater, z tuzemských lázní se nejčistčím ovzduším mohou dlouhodobě pochlubit lázně Karlova Studánka, Lázně Luhačovice nebo Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku. Zdejší vzduch příznivě působí na dýchací cesty a podporuje jejich léčbu. Právě léčba dýchacího ústrojí je hlavní náplní zdejších lázní, i když ji dobíhá léčba pohybového aparátu.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
  Mezi jednu z 10 nejčastějších příčit úmrtí patří podle Světové zdravotnické organizace
  Sekce: Zdraví
  Také vás zajímá, jak je možné, že s někým nedělá pyl nebo přítomnost kočky naprosto nic,
  Sekce: Zdraví
  Každý rok u nás na zápal plic zemřou tři tisíce lidí! Mnohdy i proto, že si mysleli, že mají jen
  Sekce: Zdraví, DĚTI
  Mnoho rodičů předpokládá, že chlupatí domácí mazlíčci způsobují dětem astma. To je ale podle
  Sekce: Zdraví
   Astma se projevuje ztíženým dýcháním, někdy až výraznou dušností, jindy ale třeba jen
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Sex ženám proti stresu nepomáhá
  Sex ženám proti stresu nepomáhá
  19.02.19 | Láska, Intimita
  Zatímco muži hledají úlevu a relaxaci od denních problémů a stresu často právě v
  Pozor na žárlivé scény
  Pozor na žárlivé scény
  19.02.19 | Láska, Rodinná
   K lásce a partnerskému vztahu patří nepochybně i žárlivost, tedy alespoň ta zdravá
  Bez sexu vztahy nefungují
  Bez sexu vztahy nefungují
  19.02.19 | Láska, Intimita
   Jsou opravdu muži v sexu náročnější a aktivnější?  

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády