• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  O hormonální antikoncepci a jejím vlivu na pleť se
  16.04.19 | Krása
  V moderním světě asi není ženy, která by si netrhala
  Ruce jsou nejen jednou z prvních věcí, na které se
  Ženy svá prsa řeší už od dospívání.
  Holení žiletkou může být energeticky i časově

  Tipy na dokonale vyčištěné zuby

  10.04.19 | Část: Zdraví

  Každý z nás chce mít ten nejkrásnější úsměv díky zdravým zubům. Ne každému se to ale daří.

  Na vině je často i špatná technika. Není to až tak složité, jen byste měli vědět, jak na to.

  Jak často by se měly čistit zuby?
  Není nutné je čistit několikrát denně nebo dokonce po každém jídle. Zuby je ideální čistit každé ráno a večer. Říká se „ráno pro krásu, večer pro zdraví.“ Ráno zabojujete s usazeným plakem a případným zápachem, večer by mělo být čištění pečlivější. Během dne se na zubech průběžně vytváří souvislá vrstva zubního plaku plného bakterií, a právě tyto bakterie začínají po určité době způsobovat zubní kaz. Proto musíme zubní plak pravidelně, a především důkladně odstraňovat zubním a mezizubním kartáčkem. Během dne s ním můžete bojovat průběžným pitným režimem, případně žvýkačkou.
  Je pravda, že po některém jídle je lepší zuby vůbec nečistit?
  Čištění obecně je důležité, vše, co sníte, na zubech zůstane a může přispívat k tvorbě plaku. Zubní plak sklovině škodí ze všeho nejvíc. V těsném závěsu za plakem - pokud jde o škodlivé dopady na sklovinu - jsou chemické vlivy kyselých potravin a nápojů, včetně oblíbených kolových limonád, džusů a dětských slazených pitíček. „Obsažené kyseliny naleptávají povrch zubní skloviny a ta je potom mnohem náchylnější k poškození a úbytku. Proto si zuby nikdy nečistěte hned po konzumaci kyselého ovoce či nápoje, ale nejdříve až tak půl hodiny poté,“ vysvětluje dentální hygienistka Zubního centra Ořechovka Tereza Svobodová. Neplatí tedy, že byste si zuby raději neměli čistit, jen s čištěním počkejte. Po takto „naleptávajícím“ nápoji nebo jídle se doporučuje ústa vypláchnout čistou vodou.

  Jak dlouho by mělo čištění zubů trvat?
  Ani 2 min, ani 5 min, ani 10 min. Odpověď je velmi jednoduchá. Zuby bychom si měli čistit tak dlouho, dokud nejsou čisté. Jak ale poznáme, zda jsou zuby čisté? Existuje snadná metoda. Než si zuby vyčistíte, přejeďte jazykem po zubech – jsou takové „chlupaté“, obalené plakem. Po vyčištění zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem by měly být dokonale hladké. Tak si můžete jednoduše ověřit, že máte správně a perfektně vyčištěno.
  Co dělám špatně, když se mi tvoří zubní kámen?
  Zubní kámen je ve své podstatě krystalizovaný, tj. dlouhodobě usazený zubní plak. Pokud si budete pečlivě čistit zuby a k tomu používat mezizubní kartáčky a jednosvazkové kartáčky, pak se zubní kámen tvořit nebude. Na další pomocníky vsaďte zejména, jsou-li vaše zuby k tvorbě kamene náchylnější. Problematická je péče o křivé zuby a těžko dostupná místa, kam zubní kartáček jednoduše nedosáhne a zubní povlak se neodstraňuje dostatečně. Kromě každodenního čištění se proto doporučuje i pravidelně navštěvovat dentální hygienistku, která kámen odstraní a zároveň vám nastaví na míru i správnou techniku čištění problematických míst tak, aby k usazování plaku nedocházelo, a tím pádem ani i k tvorbě zubního kamene.
  Co dělám špatně, když mi při čištění zubů krvácejí dásně?
  Můžete mít příliš tvrdý kartáček nebo na něj zbytečně tlačíte. Krvácení je i příznakem paradentózy. Pacienti s paradentózou, kterým krvácejí dásně při každém kontaktu s běžným nebo mezizubním kartáčkem a mají odhalené krčky zubů, potřebují speciální péči. V první řadě je nutno pořídit si ultra jemný zubní kartáček, který efektivně odstraní zubní povlak a také nedráždí dásně. Dásně je vhodné jemně masírovat jemnými vlákny, a nikoliv dráždit tvrdými kartáčky. Rozhodně byste se také neměli bát čistit mezizubní prostory, i když krvácejí, protože bakterie v zubním plaku, které způsobují zánět dásní, je nutno odstranit a nechat náš imunitní systém se s krvácením vypořádat. Dáseň se může zahojit, jen pokud bude mít čisté prostředí.

  Tipy na dokonale vyčištěné zuby

   


  Jak se liší kartáčky pro děti, ženy a muže?
  Kartáčky mívají mnohdy širokou rukojeť, a tak lépe padnou do ruky mužům než ženám, ale nenechte se zmást. Zubní kartáček se správně drží v prstech, a tak robustnost a tvarování rukojeti nehraje žádnou roli.
  „O správném kartáčku pro děti rozhoduje především velikost hlavičky, délka rukojeti a měkkost vláken.,“ říká David Fučík ze společnosti Spokar. Především dbejte na to, aby byla vlákna jemná a na hlavici velmi hustě osazená. Ovšem nezapomínejte, že kartáček pro nejmenší se liší od toho, který používají školáci.

  Jak důležitá je rukojeť kartáčků?
  Rukojeť kartáčku by měla být jednoduše tvarovaná tak, aby se snadno držela v prstech a neprokluzovala. Ideálně bychom měli uchopením kartáčku snadno dosáhnout úhlu 45°, pod kterým přistupujeme k zubům a dásním. Rozhodně by krček kartáčku měl být pevný a neměl by se nijak ohýbat. Ovšem velikost a tvar rukojeti nejsou zdaleka tak důležité, jako tvrdost a kvalita štětin.
  Jakou roli hraje tvrdost štětin?
  Správný zubní kartáček by měl mít malou pracovní hlavičku – máme malé zuby a čím menší, tím lépe se nám čistí. Dále by měl mít rovně zastřižená vlákna – nerovnoměrná vlákna se nerovnoměrně dostávají na povrch zubů, a proto neefektivně čistí. A čím víc vláken má, tím lépe čistí.
  Nejdůležitější je, aby byl měkký. Jestli používáte tvrdý zubní kartáček a nemáte osvojenou správnou techniku čištění, pak hrozí, že si nenávratně poškodíte dásně, zubní sklovinu a přispějete k odhalování zubních krčků Takže: kartáček má mít malou pracovní hlavu, musí být rovný, měkký a hustý.
  Platí, že čím dražší kartáček, tím lepší?
  „Cena kartáčku nerozhoduje. Vybírejte podle kritérií: rovná, měkká a hustá vlákna na malé pracovní hlavičce,“ doporučuje ředitelka firmy BELdental Zuzana Heiník Bělová.
  Jsou lepší klasické kartáčky nebo elektrické?
  Čištění manuálním i elektrickým kartáčkem má své výhody i nevýhody. V případě manuálního kartáčku je důležité zejména osvojit si správnou techniku čištění zubů. Pokud se rozhodnete pro elektrický kartáček, pak věnujte patřičnou pozornost jeho výběru, ať si vyberete takový, který bude jemný a ideálně sonický.
  Manuální čištění klasickým kartáčkem má nespornou výhodu v tom, že je opravdu jemné, efektivní a také výrazně levnější. „Díky klasickým kartáčkům máte tlak, kterým vyvíjíte na zuby a dásně, přesně pod kontrolou,“ vysvětluje Zuzana Heiník Bělová.
  Elektrické kartáčky jsou vhodnou a efektivní pomůckou v případech, kdy se jedná například o hendikepované pacienty nebo pacienty s horší jemnou motorikou, pro které je čištění s elektrickým kartáčkem mnohem jednodušší. Mohou být vhodné i pro děti, pro které je práce se zubním kartáčkem a případnými aplikacemi, se kterými je provázaný, zábavou a vydrží u čištění dost dlouho na to, aby si zuby dostatečně vyčistily.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Mít zdravé a hezké zuby je dobrá vizitka každého. Je důležité chodit pravidelně k zubaři, ale ještě
    Mít zdravé a hezké zuby je dobrá vizitka každého. Proto je důležité chodit pravidelně k zubaři, ale
  Sekce: Zdraví
  Snad každý ho doma má, používá ho, ale málokdo ví, jak si vybrat ten správný. Řeč je
  Sekce: Zdraví
  Správná ústní hygiena zahrnuje nejen důkladné vyčištění zubů, ale i mezizubních prostor.
  Sekce: Zdraví
  Kolem zubů a zubní hygieny panuje spousta mýtů. Chvíli vám tvrdí, že musíte používat tvrdý
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Máte deprese? Milujte se – ale bez kondomu
  Máte deprese? Milujte se – ale bez kondomu
  18.04.19 | Láska, Intimita
   Jistě jste užněkolikrát slyššli nebo četli, že milování působí na tělo
  Jak svést svého muže
  Jak svést svého muže
  18.04.19 | Láska, Intimita
   Začíná to nádherně, pokračuje krásně a pak přijde stereotyp. Znáte to? V
  6 věcí, které na ženách nesnášíme
  6 věcí, které na ženách nesnášíme
  18.04.19 | Láska, Rodinná
   Od malička jsme po vás koukali. Ve školní lavici, na první diskotéce: jste každá

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády