• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Dnes žijeme ve světě plném informačních technologií a
  Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a
  Pečlivě upravované obočí by mělo být základem
    Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí

  Skryté hrozby hubnutí: zdánlivě dietní potraviny

  24.10.17 | Část: Zdraví, Diety

  Skryté hrozby hubnutí: zdánlivě dietní potraviny

   Pokud máte zkušenosti s dietou, pak jistě víte, jaké potraviny jsou "samozkrášlovacích procesech" vaší linie považovány za skutečnou hrozbu. Čokoláda, chipsy, smažené dobroty z fastfoodu nebo třeba škvarková pomazánka - to všechno jsou jídla, u nichž je nebezpečí v podobě tuků a cukrů evidentní. Ale existují i daleko nebezpečnější potraviny...

  Následující pochoutky jsou tolik nebezpečné právě proto, že mnohdy bývají považovány a zcela dietní a tudíž neškodné. Zdání klame. Možná si teď řeknete, že vám tímhle článkem vezmeme i ty poslední chutné, lahodné a uspokojující náhražky, které tvoří součást vašeho dietního jídelníčku. Nevěšte hlavu, nechystáme se vám nic zakazovat. Spíše se jedná o jakýsi přehled, který vám zase o něco více rozšíří obzory v oblasti hubnutí a možná vám tak pomůže srazit zase nějaké to kilo dolů.

  Kokos, banán,  avokádo olivy i ořechy
  Ovoce obecně bývá často považováno za takové dietní neviňátko, které navíc pomůže utišit touhu po sladkém. Chcete-li skutečně zhubnout, pak si jej dopřávejte spíše dopoledne, jako součást zdravou a sladké snídaně a svačiny. Odpolední svačinka je také ještě přijatelná, ovoce už ale nejezte po čtvrté hodině odpolední.

  Kokos je například ultranebezpečným narušitelem všech dietních plánů. V sušené podobě, jako jsou kokosové kostičky či plátky je doslova nabitý energií!

  O banánu to potom platí dvojnásob - jeho energetická hodnota na 100 gramů je kolem 400 kJ z čehož je 23 gramů sacharidů (z toho jednoduché cukry 13 gramů).

  Olivy jsou cenné hlavně díky tomu, že se z nich vyrábí blahodárný olivový olej, který je velmi zdravý. Teď se ovšem nebavíme o tom, co je zdravé a co ne, nýbrž o tučném a sladkém nebezpečí. To představují spíše olivy černé, které obsahují daleko více kalorií než zelené.

  930 kJ - to je energetický obsah jednoho avokáda. Ačkoli jsou to samé prospěšné mastné kyseliny, opět platí, že se hodí spíš k snídani, třeba jako doplněk chleba s lučinou, nebo k obědu do salátu. Za dietní zeleninu k večeři se ale nedá považovat, protože kromě vitamínů a dalších užitečných látek je také nabito tuky je nabito tuky - na 100 gramů je to 11,75 g!

  Lískové a vlašské ořechy, například o váze 100 g zase vaše tělo "obohatí" o celých 60 g tuků! To už je slušná zásoba, navíc, když si pomyslíme, že u 100 g mnohdy nezůstane... Nic naplat, oříšky u sledování televize, to je "mor".

  Pozor si dejte i na ryby!
  Je to tak, už i vodní tvorové, dávní přátelé každého dietáře se proti nám spikly. Ale jen některé. Myslete na to třeba když si půjdete koupit oběd a dostanete chuť na steak z lososa. Neuvěřitelných 1320 kJ, které tato ryba obsahuje, mohou zapříčinit, že se vaše ztenčující se postava může klidně zase začít pěkně zakulacovat. Jde sice o tuky zdravé (nenasycené mastné kyseliny omega-3), přesto je třeba počítat s tím, že pokud jich bude příliš, budete po nich budete přibírat. Pokud ale nemůžete odolat chuti jemného lososího masa, dopřejte si raději lososa uzeného, ten má daleko menší obsah tuku.

  Poslední dobou velmi populární tyčinky surimi, často prodávané pod názvem krabí tyčinky jsou rovněž kalorickou bombou. Vyrábí se z rozmixovaných ryb, zbavených hlavy a vnitřností. Kašovitá hmota se zamrazí, pak zase rozmrazí a nakonec obarví aby to vypadalo, že jíte kraba. Samotné surimi má energetickou hodnotu 780 kJ, ale nezapomínejte, že se z těchto tyčinek dělají převážně saláty, kde je i majonéza, olej a bůhví co ještě...

  Ani kaviár se svou hodnotou 1010 kJ není zrovna výhra pro člověka, který se zuby nehty drží, jen aby shodil nějaké to deko. Navíc má i vysoký obsah cholesterolu.

  Ještě tučnějším zrádným vodním tvorem je úhoř. Tato sladkovodní ryba na nás útočí vysokým obsahem tuků - až 1250 kJ!

  Pečivo, mléčné výrobky, vejce, uzeniny i maso...
  Panuje mýtus, že tmavé a celozrnné pečivo při dietě takříkajíc "nevadí". No a ono vadí. Nezapomínejte, že i kdyby bylo sebečernější, pořád je to pečivo, takže se skládá z těsta, které je zase z převážné části složeno z mouky a tak dále, a tak dále.... Například pečivo rustikální skrývá v jedné bulce až 390 kJ. Takže tmavé pečivo ano, ale s mírou a převážně dopoledne.

  Ve 100 gramech sýra může být až 60 % tuku, a už sýry s obsahem tuku 30% bývají označené jako light, což je dost zavádějící. Proto vždy pozorně čtěte složení.

  Je však i nebezpečnější "mléčná hrozba" - konkrétně v podobě smetanových a tvarohových lahůdek. Opět platí - neřešíme zde zdravé a nezdravé. Mléčné potraviny jsou bezpochyby nezbytnou součástí stravy, ale nesmí se to přehánět. Pamatujte, že smetana (nikoliv šlehačka) v sobě může ukrývat až 1 359 kJ.

  Zdánlivě nevinné kuřecí maso si také umí "rýpnout", když jde o to, jak nám při hubnutí házet klacky pod nohy. A to se týká kůže a oblíbených křidýlek.

  O vaječných žloutcích, které bychom mohli považovat za soukmenovce kuřete, se také nedá říct mnoho dobrého. Jeden vaječný žloutek obsahuje asi lžičku tuku. Omeletu i míchaná vajíčka si při dietě můžete udělat jen z bílků, které jsou naopak velmi dietní a plné bílkovin. Nebo, pro zachování chuti, barvy i dobrého pocitu, dejte si jeden žloutek na 3, 4 bílky.

  Uzeniny nebo paštiky, to je kapitola sama o sobě. A může na jejich obalu stát "ultra light" třeba desetkrát! Oblíbená "čajovka" má 32% tuku a podobně jsou na tom i játrové všechny možné další paštiky.

  Tvrdé salámy bývají z poloviny složeny z tuku, takže o těch se nemusíme ani bavit, ale ani šunka není žádný svatoušek. Toto označení totiž často nesou i výrobky, které mají s pravou šunkou pramálo společného. Nejlépe uděláte, když si dáte šunku od kosti (případné tukové proužky vynecháte) a nebo šunku s alespoň 90 procentních podílem masa.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Sekce: Zdraví
   Přinášíme vám jednapadesát konkrétních způsobů, jak ozdravit a zeštíhlit
  Sekce: Zdraví, Diety
   Správné stravování je klíčem ke zhubnutí nadbytečných kilogramů. Jak jsme si již
   Snídáte müsli, nejíte pečivo a nakupujete biopotraviny. Tak to váš jídelníček musí
  Sekce: Zdraví, Diety
   Existuje spousta mýtů, které kazí vaše hubnutí. Vybrali jsme sedm, o kterých možná
  Když se bavíme o dobře vyváženou stravu, máme na mysli, že jídlo subjekt musí obdržet všechny
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Pomóc! Hlavně už žádný dárek od své kamarádky!
  Pomóc! Hlavně už žádný dárek od své kamarádky!
  18.02.19 | Láska
   Taky rády dáváte dárky? Já ano. Pokud dárek vybírám, snažím
  Co vše vám může zkazit vztah? 4 příběhy žen, které přišly o lásku
  Co vše vám může zkazit vztah? 4 příběhy žen, které přišly o lásku
  18.02.19 | Láska
   Ze začátku to vypadá na spokojené manželství a vidina happyendu vám vhání
  50 tipů jak žít naplno. Kolik z nich jste už vyzkoušely?
  50 tipů jak žít naplno. Kolik z nich jste už vyzkoušely?
  18.02.19 | Láska, Rodinná
   Štěstí se sice koupit nedá, nicméně mít dostatek peněz je fajn. Život má ale

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády