• dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • KRÁSA:

  Statistiky uvádějí, že různou formou problematické a
  Pečlivě upravované obočí by mělo být základem
    Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí
    Většina lidí, kteří začnou posilovat, se

  5 největších mýtů o hubnutí

  20.01.19 | Část: Zdraví, Zdravé stravování, Diety

   

  Myslíš si, že máš o dietách nastudováno už úplně všechno a přesto ne a ne zhubnout? Možná se držíš mýtů, které dávno neplatí a díky nimž tvá kila nejdou dolů. Pojď se spolu s námi podívat na 5 těch největších.

  Mýtus č. 1: Když nebudu jíst, zhubnu 

  Dát si jednodenní půst určitě neškodí, ba dokonce tvému tělu náramně prospívá. Stačí jednou měsíčně a vyčistíš tělo od toxických látek a nastartuješ metabolismus. Ovšem půst a hladovění delší dobu za účelem snížení váhy rozhodně nepomáhá, naopak, přímo ti může uškodit. Ač zastánci půstů se dušují, že jsou zdravé a detoxikují tělo, ve skutečnosti si tělo začně vše, co přijme, uchovávat na horší časy. Ty tedy sice zhubneš, ale úbytek váhy je způsoben extrémně nízkým příjmem sacharidů, který způsobí odvodnění organismu, nikoliv odbourání tukových zásob. Je jasné, co bude následovat, jakmile se vrátíš k normálnímu jídlu. Ano, hádáš správně, přichází tolik "oblíbený" jojo efekt.

  Co ti při hladovění hrozí?

  Pokud budeš držet půst a hladovět, pak tvé tělo bude přicházet o velmi důležité minerální látky, bude trpět nedostatkem bílkovin, mastných kyselin a dalších životně důležitých živin. Budeš unavená a bez energie.

  Mýtus č. 2: Z toho vyrosteš

  Byla jsi oplácaná už jako dítě, protože tě babička neustále krmila tunami jídla, maminka pekla ty nejlepší buchty na světě a všichni ti svorně tvrdili, že z toho jednou vyrosteš? Možná už sama tušíš, že to zase tak úplně pravda není. Jasně, pokud jsi přešla na zdravý životní styl, pak možná nadváhou netrpíš. Ve většině případů však děti pokračují ve stravování tak, jak byly zvyklé z domova a nadváha na sebe nenechá dlouho čekat. Už od dětství mají zakódované, že k jídlu není potřeba mít hlad, ale jí se pro zábavu, při rodinných setkáních, z nudy...

  Mýtus č. 3: Čím více light výrobků, tím lépe 

  Chyba, kterou dělá valná většina dietářů. V domnění, že když je potravina označena kouzelným slůvkem light, nemohou po ní přibrat, do sebe rvou tyto pokrmy na kila a diví se, že nehubnou. Měj na paměti, že když se někde ubere, pak se na druhé straně musí něco přidat. Takže pokud výrobce ubere nějaké tuky a cukry, musí dodat umělá sladidla, škrob nebo želatinu. Častou chybou je také zvýšený příjem těchto produktů, protože si lidé myslí, že když jsou light, mohou jich sníst více. Ale tím dochází k navýšení příjmu energie a hubnoucí efekt je samozřejmě nulový. 

  Má smysl light potraviny konzumovat?

  Tady je odpověď jasná: Záleží na jejich složení! V žádném případě nemusíš při redukční dietě jíst jen bílé jogurty s 0,1 % tuku. Energetická úspora není tak vysoká, jak se na první pohled může zdát. 

  Mýtus č. 4: Obezita je dědičná

  Dalším velkým mýtem je dědičnost. Obezita rozhodně není dědičná. Dědičný je nesprávný jídelníček a životní styl. Pokud od dětství vidíš rodiče, jak se večer cpou chipsy a čokoládou, ráno snídají čokoládové koblihy, k obědu mají deset knedlíků, k večeři zbytky od oběda a mezi tím spořádají tuny sladkostí a sušenek, je jasné, že v sobě budeš mít podobný styl jídla zakódovaný. Pokud se naučíš jíst správně a budeš se pravidelně hýbat, obezita nemá šanci. Tak se přestaň vymlouvat na rodovou linii a začni se svým tělem něco dělat, dokud je čas...

   

   

  Mýtus č. 5: Nesmím vůbec nic sladkého

  Další chyba, protože v jídle neexistuje žádné tabu. Čteš to pořád dokola, ale prostě je to tak. Pokud budeš jíst pestrou vyváženou stravu, která bude přiměřená věku, pohlaví, pohybové aktivitě a zdravotnímu stavu, můžeš si bez výčitek dopřát i svou oblíbenou sladkost. Jen si dej pozor na množství. Nemusíš spucnout celou čokoládu na posezení. Dej si dvě tři kostičky po obědě a sáhni raději po té s vysokým podílem kakaa než po umělých náhražkách plných cukru a barviv. 

  Říkáš si, že tohle prostě nedáš, protože tvé pracovní tempo je přímo vražedné, málo spíš a čas na sebe v podstatě ani neznáš? Pak budeš jen velmi těžko odolávat chuti na sladké. Takže pokud nad ní chceš vyhrát, změň i svůj životní styl. Víc odpočívej, přidej každý den nějakou pohybovou aktivitu. 

  Jak na výpočet BMI?

  Body Mass Index (index tělesné hmoty či hmotnosti) je hodnota vypočtená podle následujícího vzorce: tělesná hmotnost v kilogramech vydělená výškou v metrech na druhou. Normální hmotnost by se měla pohybovat na škále hodnot BMI indexu mezi 18,5 a 25. Lidé, kteří mají index BMI nižší než 18,5, trpí podvýživou nebo k ní mají velké sklony, hodnoty přesahující 25 signalizují nadváhu a hodnoty nad 30 ukazují na stav obezity.

  скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы
  (hlasů: 0)
  Související články:
  Zdravě jíst, přiměřeně se hýbat a žít v duševní pohodě je návodem na dlouhý, spokojený život.
  Slyšela jsi někdy o dietě, která tvrdí, že návštěva pekárny je téměř hrdelní zločin? Že
  Nadváha, tloušťka nebo aspoň nevzhledná pneumatika okolo břicha či boků. Lidský tuk je obvykle spojován s
  Sekce: Zdraví, Diety
    Hovoříme-li o proteinové dietě, máme na mysli způsob stravování, který zajistí ve
  Ještě slim lidé mají svá tajemství
  Poznámky k článku:

  Sex a vztahy:

  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  Muži mají dvakrát víc orgasmů. Ženy je ale pomalu dohánějí
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Často se rozdíly mezi pohlavími připomínají v souvislosti se zaměstnáním, neboť
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  Pravidelný silný orgasmus je skvělou prevencí vysokého tlaku
  16.02.19 | Láska, Intimita
  Pravidelný sex několikrát týdně je výbornou prevencí vysokého krevního tlaku.
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  Překvapivý spojenec při snahách o otěhotnění: Ženský orgasmus
  16.02.19 | Láska, Intimita, Rodinná
  Řada odborníků zabývajících se lidskou sexualitou dlouho zastávala názor, že

  Počasí:

  POPULAR:

  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
  28.10.16 | Krása, Kosmetika
  Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!
  Ideální ženské tělo? Víme, jak vypadá!   Každá země má svou představu o tom, jak má vypadat ideál ženské siluety. Aspoň to
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru
  Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
  Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší? Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a
  Desatero o žloutence
  Desatero o žloutence
  17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
  Bikram jóga
  Bikram jóga
  26.08.17 | Zdraví, Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které
  Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády