Mnohdy se ale i já sama potýkám s tím, jak se o podlahu co nejlépe starat. Poradím ti proto pár tipů, díky kterým budou i u tebe doma podlahy naprosto dokonalé.
Zdroj → Fotografie od uživatele Pixabay ze služby Pexels
Mycí prostředky musí být bez chlóru
To je rada, kterou jsem já sama nikdy nevěděla, ale až známý, co dělá podlaháře mi poradil, abych se při jakémkoliv umívání podlah vyhýbala prostředkům s chlórem. Určitě moc dobře víte, co udělá skvrna od Sava na oblečení.
Velkou bílou skvrnu, které se už nikdy nezbavíme. A to stejné se ale může stávat i s podlahami. Ne teda zrovna bílá skvrna, ale pokud budeme používat přípravky s obsahem chloru, tak hrozí, že podlahy začnou ztrácet svoji barvu a nejčastější reakcí jsou fialové body a později i celé skvrny.
Poškrábaná a hrubá podlaha? Nepanikařit!
Určitě se všem, co mají doma pravé dřevěné podlahy, stalo, že někdy například při stěhování nábytku nešikovně udělal člen rodiny rýhu přímo do podlahy. Stejně tak se může například podlaha vychodit na místech, kde se pohybuje spousta nohou, jako jsou futra nebo úzké chodby.Jak pečovat o dřevěné podlahy, aby vydržely co nejdéle?
Nejčastější reakcí je pak strach, že bude potřeba udělat úplně novou podlahu a u toho se každé z vás vybaví, kolik ta poslední dřevěná stála. To ale není opravdu třeba! I já ze své zkušenosti i od zmíněného známého dobře vím, že tím, co se poškrábe a poškodí je pouze lak na dřevě. Šikovní podlaháři ho dokáží do posledních zbytků odstranit a poté nanést lak nový. Nejedná se sice o nejlevnější úpravu bydlení, ale na dlouhé roky je podlaha opět bezchybná. Jen pozor, nanášení laku trvá celkem dlouho a je ideální si udělat minimálně na jeden den příjemný program mimo domov.