KRÁSA:

20.08.19 | Krása / Péče o tělo
  Není žádným tajemstvím, že cvičit bychom prostě měli. Ale nezapomínejte, že
20.08.19 | Krása / Péče o vlasy
Sníte o dlouhé, bohaté hřívě, ale vaše řídké vlasy jako by se zastavily v jedné
20.08.19 | Krása / Manikúra
  Mnoho dnešních žen propadlo gelové či akrylové manikúře. Bohužel tento ne
  Nemáš čas odběhnout si na pedikúru a tak raději schováváš nožky v plných
17.08.19 | Krása / Péče o tělo
Připravují vás „ďolíčky“ na stehnech o sebevědomí i dobrý pocit? Vyzrajte na ně

Přírodní péče o vlasy

13.02.17 | Sekce: Krása / Péče o vlasy |

Přírodní péče o vlasy

 Každá z nás si někdy podomácku vyrobila pleťovou masku na míru. Ale víte o tom, že stejně tak je možné vyrobit si třeba vlastní šampon?

Pokud na výše uvedenou otázku odpovíte: „A proč bych to jako měla dělat?“, patříte pravděpodobně mezi výjimečně šťastné ženy, které příroda obdařila hustou a bujnou kšticí bezproblémových vlasů. Ale existují také ženy (i muži a děti), kteří takové štěstí neměli. Obvykle už vyzkoušeli všechno možné i nemožné, co český, ale někdy i zahraniční trh nabízí a přesto nenašli nic, co by úspěšně řešilo jejich vlasový problém. Eventuálně takový výrobek našli, ale jeho cena je třeba pro každodenní používání moc vysoká, takže nakonec raději volí horší kvalitu za méně peněz.

Dalším důvodem může být existence hned několika vlasových problémů najednou -  tak například můžete mít velice suché a roztřepené konečky vlasů, zároveň trpět zvýšenou mastivostí vlasů a ještě k tomu mít třeba lupy. To jsou hned tři různé vlasové problémy – pokud budete hledat řešení na pultech běžné komerční kosmetiky, pravděpodobně nenajdete. Najdete pouze výrobky zvlášť zaměřené na suché a třepící se vlasy, další na mastné vlasy a další na lupy ve vlasech. Přitom používání těchto jednotlivě zaměřených výrobků může působit zcela kontraproduktivně na zbývající vlasové problémy. Kromě toho tyto výrobky zcela samozřejmě obsahují spousty přídavných látek, po kterých vaše vlasy příliš netouží a které samy o sobě mohou být spouštěčem nejednoho vlasového problému. V takovém případě je samozřejmě ideální namíchat si vlastní kosmetiku, která zahrne všechny současné vlasové problémy a bude je řešit bez vedlejších účinků.

Kdo zvládne vlasovou alchymii ?

Každý, kdo dokáže pojmenovat své vlasové problémy a má alespoň základní znalosti z oblasti léčivých bylin, případně i ten, kdo o bylinách sice nic neví, ale je schopen si potřebné informace najít třeba v bylinném herbáři. Tyto knihy obsahují vždy abecedně seřazené, místně dostupné byliny s popisem jejich účinků a s jejich vyobrazením. Tyto bylinky pak nemusíte chodit trhat při úplňku do hlubokého lesa, stačí si je zakoupit v lékárně, stejně jako všechny další potřebné ingredience.

Co vše je možné si doma vyrobit ?

Olejovou kůru
Vlasový šampon
Oplachovací lázeň
Vlasový kondicionér
Tvarovací přípravky

Olejová vlasová kůra

Tyto kůry působí na vlasy i vlasovou pokožku silně regeneračně a stimulačně. Pomáhají navozovat rovnováhu mezi mastnou a suše svědivou vlasovou pokožkou, odstraňují odumřelé povrchové buňky pokožky a zvyšují proudění krve ke všem vlasovým kořínkům, čímž několikanásobně umocňují vyživování vlasu. Proteiny a mastné kyseliny obsažené v těchto olejích vlasy uhlazují, zvyšují jejich pružnost a dodávají jim lesk, výborně působí na lupy a kožní dermatitidu.
Olejové kůry se nanášejí na suché vlasy, před jejich mytím. Kůra je tím účinnější, čím déle ji necháte působit ( třeba i přes noc ), sílu také ovlivní mírně zvýšená teplota vlasů (například s pomocí alobalu a nahřátého ručníku).

Ingredience:
hrst sušených bylin
250ml základového oleje

Pracovní postup:
Do vzduchotěsné nádoby smíchejte všechny ingredience a nechte vše rozležet zhruba od několika dní do 3 týdnů. Nádobou je však nutné alespoň obden zatřást a tím vše znovu promíchat. Nádoba by měla stát na tmavém a chladnějším místě.
Nakonec přecezením odstraňte zbytky bylin z oleje a ten uzavřete do tmavé skleničky a uložte do chladničky. Takto vyrobená olejová kůra vám bude sloužit přibližně 4 týdny.

Použití:
Olej rozetřete do dlaní a naneste na konečky vlasů. Krouživými masážními pohyby jej postupně zapracujte po celé délce vlasů a také do vlasové pokožky (množství se řídí délkou vlasů). Vlasy přikryjte alobalem, fólií, nebo sáčkem a nechte působit nejméně 20 minut. Po té vlasy můžete umýt. Tento přípravek můžete použít i k péči o pokožku vašeho těla.

Jaký olej použít?

Mastné vlasy – lněný, sezamový, nebo mandlový olej
Suché vlasy (svědivá pokožka) – kokosový, ricinový, olivový, slunečnicový olej.
Poškozené vlasy – jojobový, sezamový, mandlový olej.

Základní přehled bylin

Mastné vlasy a pokožka – heřmánek, lopuch, kopřiva, mateřídouška, přeslička, měsíček.
Suché vlasy a pokožka – heřmánek, aloe, levandule, měsíček, podběl, proskurník, přeslička.
Citlivá pokožka + lupy – heřmánek, lopuch, kopřiva, proskurník, oregano, přeslička, vavřín.

Nejlepšího efektu dosáhnete vytvořením vlastní bylinné směsi, kterou namícháte přesně na míru svým vlasovým problémům.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Jen se ráno probudíš, už tě při pohledu do zrcadla jímá hrůza, co zase s těmi svými vlasy

Sekce: DĚTI / Těhotná
 Uprostřed těhotenství žena obvykle vypadá a cítí se výborně, má hladkou a zdravou pleť, lesklé

Sníte o dlouhých hustých vlasech, které Vám příroda nedopřála? Díky moderním technikám zhušťování a prodlužování vlasů se můžete i vy pyšnit bohatým

 Stěžujete si na svoje vlasy? Padají vám, jsou slabé, skoro nerostou, zkrátka vůbec nevypadají tak, jak byste

  Chcete mít krásné lesklé vlasy plné síly a vitality? Dodejte jim výživu, kterou v tomto
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Orgasmus, jaký jste ještě nezažily
Orgasmus, jaký jste ještě nezažily
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Zatímco muži prožívají svůj vrchol velmi krátce, my máme výhodu. Slastné pocity, které projíždějí celým naším tělem, si užíváme
Proč si ženy hledají milence?
Proč si ženy hledají milence?
20.08.19 | Láska / Intimita
Znamená to jediné - ve vztahu nám to skřípe. A pak je přece tak krásně osvěžující cítit se zase milovány. Vznášíme se na křídlech
Kdy mají ženy největší chuť na sex?
Kdy mají ženy největší chuť na sex?
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Občas jste podrážděná nebo bezdůvodně úzkostná, jindy hýříte energií a nejste k zastavení. Ovšem jak se v tom vyznat? Máme
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Jak může akupresura zlepšit milostný život a zvýšit ženskou touhu? Věnujte se jí denně několik minut, a uvidíte tu změnu.

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády