KRÁSA:

03.06.20 | Krása / Péče o tělo
Tmavé chloupky kolem prsních dvorců, podobně jako v okolí pupíku, trápí snad
Zase ztrácíš před zrcadlem nervy? Klid. Černé tečky jsou sice odolné, ale
01.06.20 | Krása / Péče o tělo
Krásné ploché bříško je snem mnohých žen i mužů, kteří hodiny týdně tráví
29.05.20 | Krása / Péče o tělo
  Ruce jsou nejen jednou z prvních věcí, na které se lidé během prvotního
Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim říkáte, jak chcete, svěšené koutky vám dodají

Beauty tip: Jak vybrat správný make-up

06.12.16 | Sekce: Krása / Kosmetika |

 Už je to tak. Zvolit ten správný make-up je s možností vybírat z tolika druhů výrobků naprosto nadlidský výkon. Přitom volba té pravé lahvičky s hnědavou tekutinou, bez které mnohé z nás nedají ani ránu, je naprosto zásadní. 

I my v redakci jsme měly s výběrem make-upu problém a občas se nám stalo, že jsme si lahvičky pěkně prostřídaly, než jsme došly k té pravé. Na základě našich make-upových peripetií jsme daly hlavy dohromady a přišly na pár triků, které by vám měly ve výběru make-upu pomoci.

Předtím, než si půjdete maskovací zázrak koupit, měla byste si uvědomit jaký je váš typ pleti. Jistě jste už vyzkoušela kdejaké přípravky a uvědomila si, že některé z nich se pro vaši pleť naprosto nehodily a jiné byly úžasným balzámem. To je důvod, proč bychom si měly být vědomé toho, že někdy není výrobek zodpovědný za špatný výsledek, ale spíše ta skutečnost, že jsme udělaly špatnou volbu.

1.První a nejdůležitější věc při výběru make-upu je barva, tedy správný odstín který odpovídá vaší pleti. „Často si koupím make-up, který když nanesu, má úplně jinou barvu, než se zdálo“ svěřuje se Lenka. Pamatujte, že každý make-up je v nádobce tmavší. Po jeho aplikaci se konzistence zjemní a make-up je světlejší. Barva make-upu může výrazně změnit ráz vašeho vzhledu, proto si nepořizujte příliš tmavý nebo světlý odstín – vypadala byste jako maska. Jediný, opravdu jediný spolehlivý způsob, jak zjistit správný odstín, je nanést make-up na tvář. Ani na ruku, na předloktí, malíček, koleno, nebo co vám kdo radí, prostě na tvář.

 

2. Pokud máte šedivou nudnou kůži, potřebujete make-up se žlutými tóny, jenž pleť povzbudí a přidá jí „světlo“.  Na druhou stranu, vypadá-li vaše pokožka zdravě, zvolte make-up s meruňkovým nádechem. Pleť bude svěží a zvýrazníte tak její přirozenou krásu. Pokud si nejste barvou jistá, poproste v obchodě o vzorek, který si doma můžete v klidu vyzkoušet. Připravte se také na to, že během chladných zimních měsíců je vaše pleť světlejší, a proto musíte oproti létu volit světlejší make-up.

3.Všechny nenávidíme velké póry a pupínky. Jenže velmi často „vylezou“ právě v okamžik, kdy se nám to nejméně hodí, a proto je musíme dokonale maskovat.   Abyste byla schopná krýt pupínky, měl by mít make-up zmatňující efekt. Tyto zmatňující produkty se hodí na mastnou pleť, která se po nanesení tolik nemastí a ve většině případů mají i hojící efekt. Nám v redakci se líbí Matte Morphose od Loreal Paris. Pokud máte rozšířené póry, pořiďte si tuhý make-up. Doma pak nejprve aplikujte krém stahující póry a poté použijte tenkou a lehkou vrstvu make-upu. Spoustu rad pro pleť s nedokonalostmi najdete v našem speciálu Problematická pleť.

4.Kromě barvy je další zásadní věcí při výběru toho pravého maskovacího pomocníka jeho textura. Ta by měla být zvolena opět podle potřeb vaši pleti. Například, pokud máte mastnou, a lesklou pleť, kompaktní make-upy nebo minerální prach dokáže tento nežádoucí účinek eliminovat. Kromě toho se ujistěte, že si vybíráte make-up bez oleje.  Je-li vaše pokožka suchá, zvolte hydratační make-up, který bude přidávat na hladkosti a jemnosti kůže. Pokud máte citlivou pokožku, hledejte mezi produkty určenými na citlivou pleť, bez parfémů a jiných dráždivých látek. Opět se nebojte v obchodě zeptat, nikdo vám za to hlavu neutrhne.

 

5.Řiďte se pocitem. Aby byl make-up perfektní, musíte se i vy cítit perfektně. Make-up vás nesmí svírat, dělat z vašeho obličeje škrabošku. Prostě musí vypadat přirozeně. Jakmile ho nanesete, měl by se ztratit a zanechat jen malou stopu v podobě celistvé a jednotně vypadající pleti.

6.Navštivte specializované prodejny, kde vám poradí vizážistky a make-up s vámi vyzkouší. Podle mě je to nejlepší volba. Nevezete si domů žádného zajíce v pytli, ale skvěle padnoucí lahvičku plnou maskujícího nektaru.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Krása / Kosmetika
 Každá z nás má doma šuplík nebo aspoň krabičku plnou líčidel, které používá

Sekce: Krása / Kosmetika
 Jsou pryč časy, kdy jste měla oči orámované jako kočka a ještě to podtrhla tmavými očními stíny. Nyní vládne přirozený vzhled...

Sekce: Krása
 Také vás nebaví si v drogériích zkoušet vzorky kosmetiky, na které již někdo sahal a

Sekce: Krása
 Pozdní příchody domů, alkohol, nadměrné množství cukru, to všechno jsou zabijáci naší

Emancipace je dokončena. Ženy si začaly holit tváře! Trik Marilyn Monroe se stal populární po celém světě.
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Jak znovu nastartovat vztah
Jak znovu nastartovat vztah
03.06.20 | Láska / Rodinná
Na univerzitě v anglickém Oxfordu proběhl minulý rok zajímavý výzkum, jehož výsledky byly uveřejněny na britském webu Research
Většina párů není spokojena s milostným životem.
Většina párů není spokojena s milostným životem.
03.06.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Jak dlouho se zdržet v ložnici ke vzájemné spokojenosti? To je vskutku ožehavá otázka! Zatímco mnozí by se svou fyzickou kondicí
Jak dlouho by měl podle žen trvat ideální sex,
Jak dlouho by měl podle žen trvat ideální sex,
03.06.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Konečně víme, jak dlouho chtějí ženy sex.
Co dělat, když nefunguje sex?
Co dělat, když nefunguje sex?
02.06.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Vytvořte si podle našich návodů návyk pozitivního myšlení a vpusťte štěstí do svého života.  

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády