KRÁSA:

13.11.19 | Krása / Péče o tělo
Celulitida – nevzhledné ďolíčky na stehnech a zadečku trápí ženy mladé
12.11.19 | Krása / Péče o tělo
Pomalu se otepluje a my s chutí vytahujeme ze skříní své jarní kostýmky, sukně
12.11.19 | Krása
Všichni ho vychvalují až do nebe. Na internetu snad nenajdeš jedinou negativní
11.11.19 | Krása
  Známe to každá. Opakované řinčení budíku, vyděšený pohled do zrcadla a
09.11.19 | Krása / Péče o tělo
Chcete úžasné nohy? Vypijte si nejdříve turka! Právě kávová sedlina je totiž

Jak mít dokonalé obočí?

19.07.17 | Sekce: Krása / Kosmetika |

Jak mít dokonalé obočí?

 Upravené obočí zjemňuje váš celkový vzhled. Možná to znáte. Když se stane, že opomenete tuto součást své vizáže, nejspíše na vás ze zrcadla kouká trochu „mužnější“ varianta vás samé a nepomůže tomu ani líčení.

Po úpravě se vzhled tváře zlepší. Přirozený vzhled je prostě příliš „chlupatý“, ale ani opak není ideální. Mít obočí úplně vytrhané do uzoučké linky, to býval kdysi hit, někdy se chloupky nahrazovaly vykreslenou tužkou.

Dorůstají?

Ano, chloupky po vytrhání dorůstají. To je stoprocentní pravda. Vše ostatní je již velmi individuální. Některé z nás si musí obočí chloupek po chloupku upravovat téměř každý den, protože velmi rychle zarůstá do stejné hustoty, jako je to původní. Každý den najdete v oblasti vytrhaného obočí nějaký nový nežádoucí chloupek. 

Někdo je na tom naopak. Vytrhané chloupky nedorůstají s takovou intenzitou, rostou méně a jsou slabší, u některých relativně šťastných žen pak po několika letech tyto chloupky vymizí úplně. Průšvih je pouze v případě, že si takováto „šťastná žena“ vytrhá chloupky nepříliš přesně, potom se obočí již nespraví a chybějící obočí si musí chtě nechtě domalovat či využít permanentní make-up. I obočí má své módní trendy, ale poddat se jim je trochu riskantní. Držte se raději toho, co vám opravdu sluší.

Do kosmetického salónu?

Klidně, vytrhání obočí stojí podle hustoty v rozmezí od 50 do 200,-Kč podle hustoty a výhodou je, že kosmetička zpravidla pozná, jaký tvar vám bude slušet, probere to s vámi a samotné vytrhání je pak dílem okamžiku. Má cvik a tak nebudete příliš dlouho trpět.

Sama doma?

Vytrhávání doma bývá pomalejší, i když po letech si i vy najdete ten správný grif a budete vědět, jak ty neposedné chloupky uchopit do pinzety. Investujte do kvalitní, která nemá ostré hrany. Při troše nešikovnosti se takovými ostrými hranami můžete nepěkně štípnout a to bolí. 

Vytrhávejte odspodu, s chloupkem pevně uchopeným a prudkým pohybem. Méně to bolí.
Bolestivost také může ztlumit zchlazení obočí například obkladem z ledu. Když bude hezky ochlazené, bude vnímání bolesti sníženo. Lépe se také chloupky uvolňují například po koupeli, protože je pokožka změklá. Některé ženy mají v určitých dnech zvýšený práh bolestivosti, například v dnech menstruace nebo ovulace. To zjistíte snadno, někdy vás prostě trhání tolik nebolí a jindy jsou to muka. 

Ideální tvar?

Vezměte si do ruky dvě tužky, jednu přiložte k okraji nosu směrem přes vnitřní koutek oka nahoru. Zde je začátek obočí, co je nad kořenem nosu, musí pryč. A nyní konec obočí. Přiložte tužku opět k nosu, ale směřujte ji přes vnější koutek oka. Co přesahuje, jde pryč. Nakonec začátek a konec obočí lze odhadnout i bez této tužkové pomůcky, velmi individuální je také tvar klenutí obočí. Ohyb obočí by měl být asi po dvou třetinách jeho délky, jestli mít obočí jako dvě rovné a rozdělené přímky nebo krásný oblouček, to už vám poradí sama vaše intuice, ale výhodné je sledovat přirozený tvar obočí a vytrhat chloupky, které jsou po okrajích a řídké.

Někteří doporučují vytrhávat chloupky jenom v dolní části obočí a horní nechat být. I to je řešení, ale musíte mít horní tvar obočí dokonalý. Pokud vám i tam probíhají nějaké chloupky, které ruší výsledný tvar, nedejte na rady a vytrhejte i horní část.

Barvení?

Obočí si můžete také barvit. Nejjednodušší způsob je barevná, lesklá či glitrovaná řasenka pro příležitosti nevšední, dobarvení tužkou musí být lehké, aby bylo spíše neznatelné. A ideální je barvení barvou na obočí, což je možnost, jak sladit barvu svého obočí a barvu vlasů, rozdíl mezi odstíny by neměl být o více než dva odstíny, jinak výsledek bude působit tvrdě. Jste-li tedy blondýnka s velmi tmavým obočím, bylo by vhodné si obočí nechat lehce zesvětlit, nikoliv však na úplně bledou barvu, zde je lépe vybrat trochu tmavší blond a obočí nechat jen zlatistvý nádech.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Krása / Kosmetika
 Jsou pryč časy, kdy jste měla oči orámované jako kočka a ještě to podtrhla tmavými očními stíny. Nyní vládne přirozený vzhled...

Sekce: Krása / Kosmetika
 Kdo by nesnil o velkých uhrančivých očích, které svedou téměř každého? Já osobně ano a proto

Takový detail jako je obočí skutečně může změnit vzhled a výraz celého obličeje. Proto nestačí, že si jen někde

  Světlá pleť, výrazná maskara na horních řasách, tenké obočí do elegantního obloučku a

Emancipace je dokončena. Ženy si začaly holit tváře! Trik Marilyn Monroe se stal populární po celém světě.
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Tyhle 3 chyby dělá na seznamce každá žena.
Tyhle 3 chyby dělá na seznamce každá žena.
13.11.19 | Láska / Intimita
Seznamky umí být docela zrádné, když tam chcete vážně najít tu pravou lásku. Jsou věci, kterými se můžete úplně znemožnit.  
Podle nosa poznáš kosa? Ve skutečnosti je to mýtus
Podle nosa poznáš kosa? Ve skutečnosti je to mýtus
13.11.19 | Láska / Intimita
Nikdo vlastně neví, kdo a jak vymyslel lidovou pověru, že podle nosa poznáš kosa. Tedy že podle tvaru a velikosti nosu lze
Když muž odmítá rozvod
Když muž odmítá rozvod
13.11.19 | Láska / Rodinná
   Rozvod je sám o sobě natolik nepříjemnou záležitostí, že dospějeme-li již k rozhodnutí, že chceme náš vztah ukončit radikálním
Po čem muži v posteli touží?
Po čem muži v posteli touží?
13.11.19 | Láska / Intimita
Přemýšlíte, jak dostat toho fešáka odvedle? Máte zálusk na zadaného kolegu? Chcete oživit skomírající sex ve vztahu? Zjistili

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády