KRÁSA:

20.08.19 | Krása / Péče o tělo
  Není žádným tajemstvím, že cvičit bychom prostě měli. Ale nezapomínejte, že
20.08.19 | Krása / Péče o vlasy
Sníte o dlouhé, bohaté hřívě, ale vaše řídké vlasy jako by se zastavily v jedné
20.08.19 | Krása / Manikúra
  Mnoho dnešních žen propadlo gelové či akrylové manikúře. Bohužel tento ne
  Nemáš čas odběhnout si na pedikúru a tak raději schováváš nožky v plných
17.08.19 | Krása / Péče o tělo
Připravují vás „ďolíčky“ na stehnech o sebevědomí i dobrý pocit? Vyzrajte na ně

Mastné vlasy výhodou aneb Jednoduché fígly, aby vám barva na vlasech vydržela déle

03.07.19 | Sekce: Krása / Péče o vlasy / Péče o tělo |

 

Barvení vlasů je věčný koloběh, který vás dožene jednou za měsíc až dva ke kadeřníkovi nebo pro novou krabičku barvy. Jak v pauze mezi barveními udržet vlasy v co nejlepší kondici? „Trvanlivost a krása barvy je přímo závislá na stupni poškození vlasu. Mnoho lidí si myslí, že na zdravých vlasech barva nedrží. Opak je pravdou. Nejdříve se barva vymyje z narušených pramenů. Zdravé vlasy obarvené kvalitní barvou zůstanou stejné po mnoho měsíců,“ říká Jiří Kožíšek z kadeřnictví HairArt.

Kvalitní barva je základ

Barvení – ať se při něm spolehnete na kadeřníka, anebo na své ruce – je vždy zásahem do struktury vlasu. Aby se totiž pigment dostal dovnitř, musí se narušit jeho vnější vrstva a zvýšit jeho poréznost. Proto je barvený vlas náchylnější k poškození a vysoušení a potřebuje šetrné zacházení.

Když s barvením začínáte a chcete to udělat svépomocí, vyplatí se zvolit přeliv, který sice tak dlouho nevydrží, ale ke kštici je šetrnější a můžete si na něm vyzkoušet, jak vám zvolený odstín vyhovuje. Rozhodně se doma nepouštějte do zásadních barevných změn, tedy hlavně razantního odbarvování. Lepší je si vybrat barvy bez amoniaku, tedy čpavku. Ten vlasy hodně narušuje, a navíc nepříjemně voní. Moderní barvy ho už ve složení nemají, nahrazují ho méně agresivními složkami. Pro vlasy je také lepší, pokud v nich jsou i látky, které o vlas pečují.
Kdy se vyplatí profesionál

Protože barva vlasy vysušuje, je lepší nanášet ji na mastnější vlasy, tedy třeba dva dny nemyté – „chytí“ lépe a odstín bude rovnoměrnější.

Máte v plánu barvit si vlasy dlouhodobě? Pak se vyplatí chodit ke kadeřníkovi – nejenže má kvalitnější přípravky na barvení i následné ošetření, ale hlavně barvu nanese jen tam, kde je to třeba, a zbytek vlasu jen lehce natónuje. „Pokud máte šediny, dobarvujte pouze odrostlé vlasy, jinak byste je zbytečně poškodily. Vždy jednou za dva měsíce je ale nutno dát barvu i do délek, aby neztrácely na lesku a intenzitě z důvodů okolních vlivů, například slunce, slané vody a podobně,“ varuje Jiří Kožíšek.

Nepřátelé barvy útočí

Mezi barvením a prvním mytím by mělo proběhnout alespoň 48 hodin – jen tak máte jistotu, že se barva stabilizovala. Stejná lhůta platí i pro první žehlení, kulmování či intenzivní fénování.

Na mytí používejte šampony určené pro barvené vlasy, k dispozici jsou dokonce i specializované přípravky pro světlé, tmavé či červené odstíny. Vyhněte se všem čisticím či peelingovým šamponům, ale i těm proti lupům – „stahují“ barvu. Nepoužívejte ani přípravky s alkoholem či sulfáty. Čerstvě barvené vlasy nemyjte každý den a vyhněte se příliš časté tepelné úpravě či pobytu na slunci.

Nepřítelem barvy je ovšem i obyčejná voda – při sprchování či koupání barvené vlasy zbytečně nenamáčejte, pigmenty se vymývají. Vyvarujte se vody chlorované nebo mořské, před těmi se ochraňujte koupací čepicí anebo kštici předem namočte obyčejnou vodou – v tomto případě je menším zlem, „obsadí“ totiž strukturu vlasu a vodu s chlorem nebo solí do ní nepustí.

Barvené vlasy byste měly chránit před UV zářením, ať pokrývkou hlavy, nebo používáním ochranných sprejů a olejů s UV filtrem.

Znáte tajemství lesklých vlasů?

O barvené vlasy je třeba důsledně pečovat co nejkvalitnějšími přípravky. Používejte masky, séra a kondicionéry. „Ti, kterým se vlasy rychle mastí a zároveň mají vysušené konečky, na hydratační přípravky často zanevřou jen proto, že je neumějí správně používat. Obecně platí, že masky by se neměly nanášet na kořínky, ale pouze na dolní polovinu vlasů. Zabráníte tím zbytečnému dráždění vlasové pokožky,“ vysvětluje Renáta Gaucká, vlasová expertka kosmetiky Nouvelle. Kvalitní přípravky obsahují keratin. Vyplní drobná poškození a mikročástice vytvoří okolo vlasu ochranný film, který zabrání oslabování a poškození.

„To kouzlo lesku a pohybu v reklamách, který všichni obdivujeme, nedělá barva, ale kvalitní a hloubková hydratace, k lesku a zdravému vzhledu vlasů přispěje i pravidelné používání kondicionéru, který po umytí šamponem vlasy hezky uzavře. Jen dobře hydratované vlasy se lesknou a září, ať je na nich jakýkoli odstín,“ vysvětluje Jiří Kožíšek.

Kupované masky můžete doplnit i doma vyrobenými – skvělá je kombinace medu a vejce nebo přelití vlasů pivem. Na suché konečky lze použít kokosový olej, ale nedávejte ho na celý vlas, vyhněte se pokožce hlavy a dobře ho smyjte. Používanou kosmetiku můžete vylepšit přidáním arganového oleje – na jedno umytí postačí jedna až dvě kapky.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 Ukaž mi své vlasy a já ti povím, jaká jsi. Pečovat o vlasy je důležité, vlasy totiž

 Vlasy mohou být korunou krásy, ale někdy napáchají víc škody než užitku. Zdá se vám, že

 Domácí barvení vlasů nemusí být problém.

 Chcete mít dokonalou barvu vlasů, a přitom za ni nezaplatit nehoráznou sumu u kadeřníka? Pak oceníte několik rad,

 Stěžujete si na svoje vlasy? Padají vám, jsou slabé, skoro nerostou, zkrátka vůbec nevypadají tak, jak byste
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Orgasmus, jaký jste ještě nezažily
Orgasmus, jaký jste ještě nezažily
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Zatímco muži prožívají svůj vrchol velmi krátce, my máme výhodu. Slastné pocity, které projíždějí celým naším tělem, si užíváme
Proč si ženy hledají milence?
Proč si ženy hledají milence?
20.08.19 | Láska / Intimita
Znamená to jediné - ve vztahu nám to skřípe. A pak je přece tak krásně osvěžující cítit se zase milovány. Vznášíme se na křídlech
Kdy mají ženy největší chuť na sex?
Kdy mají ženy největší chuť na sex?
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Občas jste podrážděná nebo bezdůvodně úzkostná, jindy hýříte energií a nejste k zastavení. Ovšem jak se v tom vyznat? Máme
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Jak může akupresura zlepšit milostný život a zvýšit ženskou touhu? Věnujte se jí denně několik minut, a uvidíte tu změnu.

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády