KRÁSA:

29.05.20 | Krása / Péče o tělo
  Ruce jsou nejen jednou z prvních věcí, na které se lidé během prvotního
Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim říkáte, jak chcete, svěšené koutky vám dodají
28.05.20 | Krása / Péče o tělo
   Také si celý rok říkáte, že byste měla zhubnout, ale nějak se nemůžete
27.05.20 | Krása
Nejsem sama, kdo čas od času přemýšlí, kolik že je mu vlastně let.
26.05.20 | Krása / Péče o vlasy
  Zase jste investovali do šamponu proti lupům, jenže vás zklamal na celé čáře?

Rostou po stříhání rychleji? Největší mýty o vlasech, kterým byste neměla věřit

15.11.17 | Sekce: Krása / Péče o vlasy |

Konečky si necháváte zastřihovat v domnění, že vám vlasy rychleji porostou, nikdy byste je nerozčesávaly mokré a neprojde u vás žádný šampon, který pořádně nepění? Pak jste podlehly těm nejčastěji omílaným mýtům. A touto trojicí rozhodně nekončíme…

Vsadíme se, že většinu následujících rad jste samy zaslechly. O vlasové péči se traduje leccos, pravda je ale často někde úplně jinde. Víte, že každé barvení nemusí vaší hřívě automaticky škodit nebo že roztřepeným konečkům pomohou, navzdory reklamám, maximálně tak nůžky?

1. Stříháním k rychlejšímu růstu

Když si necháte každou chvíli zastřihnout konečky, vlasy vám porostou mnohem rychleji! Jestli se s touhle myšlenkou objednáváte ke kadeřníkovi, zklameme vás. Nůžky v tomto případě nemají šanci. „Na růst vlasů nemá stříhání bohužel žádný vliv. Jeho rychlost si neseme v genetické výbavě. Alespoň částečně se dá nicméně ovlivnit speciálními toniky nebo tlakovou masážní stimulací pokožky, kterou budete provádět pravidelně,“ říká kadeřnice Martina Fialová ze salonu Color Lounge by Klier.

Přesto byste se měly s kadeřníkem scházet často. „Bez pravidelného zastřihování se začínají konečky třepit a lámat a v konečném důsledku samovolně upadávají,“ upozorňuje Martina Fialová a doporučuje frekvenci alespoň jednou za šest až osm týdnů.

Když tedy kadeřníka bojkotujete a pak se přimějete k jeho návštěvám, opravdu se může zdát, že vlasy najednou rostou rychleji. Ve skutečnosti jsou ale „jen“ zdravé.

2. Každé barvení škodí

Nebudeme vám mazat med kolem pusy a říkat, že všechny barevné proměny jsou neškodné. Některé dají vlasům samozřejmě zabrat. „Z chemických zásahů je nejvíce ovlivňuje zesvětlování, o takové vlasy byste proto měly nadstandardně pečovat a vždy byste se měly svěřovat do rukou profesionálů,“ zdůrazňuje kadeřnice Martina Fialová.

A u kterých procesů se naopak o kvalitu hřívy bát nemusíte? „S čistým svědomím můžu doporučit takzvané přelivy neboli nepermanentní barvení. Miluji vlasy po přelivu, jelikož jsou krásně lesklé a snadno upravitelné. Přeliv neproniká hluboko do vlasové struktury a ulpívá jen na povrchu nebo těsně pod ním,“ vysvětluje Martina Fialová.

Když to shrneme, sázkou na jistotu je především odborník. „V rukou profesionála se nemusíte o své vlasy bát. Kadeřník má prostředky k tomu, aby vám připravil barvicí směs na míru, upozornil vás na případnou změnu kvality vlasů a také doporučil vhodné produkty na doma, díky kterým zůstane hříva v kondici,“ doplňuje Martina Fialová.

3. Bohatá pěna je základ

Odložily jste naštvaně šampon s tím, že nevytvoří pořádnou pěnu? Pak nejspíš nevíte, díky které látce se tvoří. Za pěnění jsou podle kadeřnice Aleny Gažikové ze salonu Hairborn z velké míry zodpovědné především sulfáty: „Tato průmyslová pěnidla sice vytvářejí s vodou bohatou pěnu, ale také narušují pokožku hlavy a k vlasům jsou velmi agresivní. Skrývají se také v úklidových prostředcích a zubních pastách.“

Od těchto látek se přitom spíše ustupuje. „Sulfátů najdete poslední dobou v profesionálních produktech stále méně. Určitě doporučuji vyhledávat lahvičky bez zkratek SLS – sodium lauryl sulfate – a SLES – sodium laureth sulfate – na obalu,“ doplňuje kadeřnice Alena Gažiková. Velké množství pěny navíc vůbec nevypovídá o tom, jak produkt vlasy čistí – ačkoli míváme tendence to tak cítit.
4. Jedno mytí stačí

Máte pocit, že je dvojité mytí jen chytrý marketingový tah, který vás nutí k větší spotřebě šamponu? Nevěřte tomu. „Obecně je dobré mýt vlasy dvakrát. Poprvé se z nich odstraní největší nečistoty a až podruhé se dokonale dočistí,“ vysvětluje Alena Gažiková a zdůrazňuje, že vlasové vlákno je vždy dobré uzavřít kondicionérem nebo jinou péčí. Výjimku v dvojitém mytí mohou sem tam udělat ženy, které si šamponují vlasy každý den a nepoužívají žádné stylingové přípravky.

5. Mokré vlasy se nečešou

Také jste slyšely, že se mokré vlasy nesmějí za žádných okolností rozčesávat? To platilo možná před příchodem chytrých kartáčů! „Česat se samozřejmě mohou, u zcitlivělých zesvětlovaných vlasů ale postupujte opatrně. Nejprve z nich ručníkem šetrně vymačkejte vodu a dejte pozor, abyste je příliš nedrhly a necuchaly,“ radí kadeřnice Alena Gažiková a dodává: „Poté je opatrně rozčešte vhodným kartáčem, jako je Tangle Teezer, Ikoo nebo plochý kartáč paddle brush, přes který pak vlasy i hezky vyfoukáte.“

6. Konečky zacelí olejíček

Nevěřte produktům slibujícím zázračné zacelení roztřepených konečků. Nic podobného není možné. Jediné, co opravdu funguje, je zastřižení a prevence. „Na posílení konečků lze používat kvalitní sérum proti třepení a obrovský význam má i pravidelné zastřihování,“ říká kadeřnice Martina Fialová. Jestli tedy vypozorujete, že vaše konečky nejsou v kondici, hned se objednejte do salonu.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Krásné a zdravé vlasy nejsou jen zásluhou genetiky a kvalitní kosmetiky. Jedním z hlavních kroků je

   Barvení vlasů je věčný koloběh, který vás dožene jednou za měsíc až dva ke kadeřníkovi nebo pro novou krabičku barvy. Jak v pauze mezi barveními

 Chcete mít dokonalou barvu vlasů, a přitom za ni nezaplatit nehoráznou sumu u kadeřníka? Pak oceníte několik rad,

 Stěžujete si na svoje vlasy? Padají vám, jsou slabé, skoro nerostou, zkrátka vůbec nevypadají tak, jak byste

 Příroda se k vám zachovala macešsky, místo bujné hřívy vám nadělila pouhé
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

8 otázek, na které se svobodných holek neptejte!
8 otázek, na které se svobodných holek neptejte!
29.05.20 | Láska
Hlavně zachovejte klid, stejně jako Bridget Jonesová to nakonec taky zvládnete!
Víte, kolik lidí ve skutečnosti zkusilo trojku?
Víte, kolik lidí ve skutečnosti zkusilo trojku?
29.05.20 | Láska / Intimita
Pro kolik lidí to zůstane pouhým snem, a kdo to doopravdy zkusí?
Krize ve vztahu? Dá se ustát.
Krize ve vztahu? Dá se ustát.
28.05.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Zamilovanost je pryč a s ní i ty krásné okamžiky, které přináší první týdny vztahu. Už nejsi rozechvělá, když se máte potkat,
Přírodní afrodiziaka: 5 dobrých rad
Přírodní afrodiziaka: 5 dobrých rad
28.05.20 | Láska / Intimita
Toužíte po nezapomenutelné noci a rádi byste si úspěch „pojistili“ nějakým přírodním povzbuzovačem erotické chuti a výkonnosti?

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády