KRÁSA:

10.12.19 | Krása / Péče o vlasy
  Trápí vás mdlé, suché vlasy, které postrádají lesk a vitalitu? Přečtěte si o
09.12.19 | Krása / Péče o tělo
  Holení žiletkou může být energeticky i časově namáhavá práce. A co teprve
09.12.19 | Krása / Péče o tělo
Trápí vás pomerančová kůže, která se bez vašeho souhlasu „zabydlela“ na vašich
Pokud se chcete dopracovat ke krásné pleti, měla byste dodržovat pár pravidel.
08.12.19 | Krása / Péče o vlasy
Kajenský pepř proti vypadávání vlasů, vodka pro extra lesk, nebo koupací čepice

5 věcí, kterými si neustále ničíte vlasy

07.09.17 | Sekce: Krása / Péče o vlasy |

 Stěžujete si na svoje vlasy? Padají vám, jsou slabé, skoro nerostou, zkrátka vůbec nevypadají tak, jak byste chtěly. Jenže víte, že si za to dost možná můžete vy samy? Čím vším své vlasy denně ničíte?

Ženská touha po krásných vlasech, potažmo perfektním účesu, může dosahovat až nečekaných výšin. Paradoxem je, že právě tato touha nejčastěji vede k tomu, že si svoji hřívu samy a dobrovolně huntujete.

1. Denní používání žehličky

Pokud si pravidelně rovnáte vlasy, možná už jste slyšely o žehličkách, které vlasy neničí, ba naopak je díky speciálnímu povrchu napuštěnému kondicionérem chrání a vyživují.

Určitě platí, že takové přístroje jsou pro vaše vlasy lepší než ty levné a nekvalitní, u nichž třeba ani nemůžete regulovat teplotu. Každopádně tak jako tak, žehlení vlasy ničí, a to za každých okolností. Při žehlení vystavujete vlasové vlákno nadměrnému horku prostřednictvím rozpáleného kovu, který vlasy pozvolna škvaří.

Pokuste se proto nežehlit si vlasy každý den, ale například jen po umytí. Vyberte si kvalitní žehličku a teplotu žehlení nenastavujte vyšší než 180 stupňů. Vlasy prvně absolutně vysušte, poté použijte ochranný sprej. Po žehlení je ještě dobré vetřít do konečků vlasů výživný olejíček nebo balzám.

2. Chyby při mytí vlasů

Zdá se vám, že umývání vlasů je banální záležitost, u které nemůžete chybovat? To se mýlíte. „Začíná to špatnou technikou mytí vlasů. Vlasy by se měly omývat šetrně po směru jejich růstu,“ komentuje kadeřnice Veronika Vandasová ze salonu Laboratory.

Tím to ale nekončí. „Po důkladném vymytí šamponu nezapomínejte aplikovat následnou péči – masku a kondicionér, které vlas uzavřou a uhladí. A pokud si myjete vlasy večer před spaním, nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou,“ dodává kadeřnice. Mokré vlasy jsou citlivější a zranitelnější a třením o polštář se vlasové vlákno snadno naruší.

A jak často si mýt vlasy? V případě, že je to nevyhnutelné (příliš mastné vlasy), tak klidně i denně. Vlasy se myjí dle potřeby, právě v závislosti na tom, jak rychle se mastí.

3. Nesprávné fénování

„Vlasy by se měly fénovat po směru růstu. Ženy velmi často vysoušejí vlasy proti směru či v předklonu. Tím se ale otevírají keratinová vlákna a vlasy se postupně ztenčují a třepí,“ vysvětluje tricholožka Lenka Kašpaříková z vlasového centra Clinical Hair.

4. Barvení a odbarvování

Odbarvování ničí vlasy samozřejmě mnohonásobně víc než barvení. Pravděpodobně žádnou jinou úpravou neškodíte vlasům tak jako chemickým zesvětlováním.

Ani časté barvení – více než jednou za měsíc – ale není pro vlasy úplně ideální. Permanentní i polopermanentní typy barev mění vnitřní strukturu vlasu, což má za následek ztrátu lesku a přirozené vitality vlasu. I v tomto případě je pak mnohem lepší zvolit profesionální barvení kvalitními přípravky.

5. Culíky z mokrých vlasů

Stahujete si ještě mokré vlasy do drdolu, aby se vám vytvořily pěkné vlny? „Stažením mokrých vlasů sice dosáhnete jejich kudrnatosti, ale zároveň dochází k přelamování a třepení. I vlasová pokožka trpí, pod utaženými vlasy nemůže pokožka dýchat, a tím se vytváří vhodné prostředí pro bakterie, zanáší se vlasové folikuly a mohou vznikat lupy,“ popisuje Lenka Kašpaříková.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 Příroda se k vám zachovala macešsky, místo bujné hřívy vám nadělila pouhé

  Chcete mít krásné lesklé vlasy plné síly a vitality? Dodejte jim výživu, kterou v tomto

Máte pocit, že je váš účes zplihlý a bez objemu? To je normální. Modelky na

Možná si už nevíš rady. Investovalas peníze do šamponu, kondicionéru, pořídila si
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Lubrikační gely a masážní oleje. Základní výbava vašeho muže
Lubrikační gely a masážní oleje. Základní výbava vašeho muže
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Mnoho milenců považuje lubrikační gel za nepostradatelnou pomůcku. Usnadňuje masturbaci, používání erotických pomůcek,
Orální sex může být nepříjemný.
Orální sex může být nepříjemný.
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Je příjemný a je součástí našich milostných životů. Ne vždycky to ale dáme se zachováním celé své hrdosti a úcty, protože se to
Nechce vám to dělat pusou? Možná řeší jednu z těchto věcí
Nechce vám to dělat pusou? Možná řeší jednu z těchto věcí
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Pro spoustu žen je orální sex jedinou cestou, kdy jsou schopné dosáhnout orgasmu. Někteří muži se však této praktice vyhýbají,
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Jak může akupresura zlepšit milostný život a zvýšit ženskou touhu? Věnujte se jí denně několik minut, a uvidíte tu změnu.

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády