KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

8 smrtelných hříchů, kterých se dopouštíme na svých vlasech

09.03.18 | Sekce: Krása / Péče o vlasy |

Vlasy? Chlouba každé ženy. Proto je až s podivem, čeho jsme my ženy schopné se na svých vlasech dopustit! Dobrovolně své vlasy poškozujeme a ničíme. A jakých hříchů se dopouštíme nejčastěji?

Po celém světě přichází každoročně do kadeřnictví několik tisíc žen s jediným přáním: „Něco s tím udělejte, ať můžu zase mezi lidi…“ Tyto zákaznice se dopustily pravděpodobně vůči svým vlasům tzv. „smrtelného“ hříchu – například domácího barvení nebo třeba vlastnoručního stříhání. Proč jsou to hříchy smrtelné? Protože zvrátit je není nikdy rozhodně tak snadné, jak by si tyto oběti přály. Děláš je taky?
Hřích č. 1: Každodenní mytí vlasů

Nikdy nemyj vlasy každý den. Při mytí vlasů totiž smýváš z vlasů přirozeně se vyskytující esenciální oleje. Vlasy jsou pak náchylnější k poškození. Ztrácí nejen svůj lesk, pružnost, ale častěji se lámou. A navíc náš účes vypadá zpravidla lépe následující den po umytí než bezprostředně po něm. Pokud chceš svým vlasům zachovat svěží vzhled a nedokážeš se vzdát častého mytí vlasů, vyzkoušej suché šampóny. Zbaví tě mastnoty a vydržíš minimálně další den bez mytí.
Hřích č. 2: Časté nošení vlasů v ohonu

Patříš mezi ty ženy, kterým sluší vlasy vyčesané do ohonu, proto je téměř nemožné potkat tě v jiném účesu? Pak rozhodně zvaž nějakou další alternativu, která ke tvým vlasům bude šetrnější. Vlasy stažené do gumičky dnes a denně několik hodin nechávají na tvé kštici nežádoucí stopy. Vlasy se lámou a roztřepují, zejména v místě stažení gumičkou.
Hřích č. 3: Dlouhé vlasy bez střihu

Tuhle chybu dělá spousta žen. Nechávají si narůst dlouhé vlasy, myslí si, že jsou snadnější na údržbu. Háček je v tom, že pokud si vlasy necháváš růst bez jakéhokoliv usměrňovacího zákroku, rozuměj bez sebemenšího zastřižení a s naprostou absencí střihu, pak svým vlasům i svému účesu škodíš. Vlasy jsou vysílené, začínají se vysušovat a brzy na to i lámat. Pokud chceš tomuto scénáři předejít, dopřávej si v pravidelných intervalech návštěvu u kadeřníka.
Hřích č. 4: Sušení vlasů horkým vzduchem

Umyla sis vlasy a potřebuješ za chvíli odejít na pracovní schůzku? Jak to vyřešíš? Pravděpodobně sáhneš po fénu. Nastavíš ho na nejvyšší výkon a současně si zvolíš maximální teplotu. Vlasy začneš bombardovat horkým vzduchem… Tak to nám můžeš věřit, že tvé vlasy ti nebudou rozhodně vděčné. V tom nejhorším případě si můžeš vlasy dokonce spálit, v méně katastrofálním případě je „pouze“ vysušíš, a tudíž i poškodíš. Vlasy si fénuj proto vždy z dostatečné vzdálenosti. Zároveň si dej pozor na přiměřenou teplotu vzduchu.

Hřích č. 5: Sušení vlasů třením ručníku

Tento způsob sušení vlasů je velmi častý. Ženy si vlasy ihned po umytí začnou silně třít ručníkem, aby z vlasů odstranily přebytečnou vlhkost, následně vlasy do ručníku zabalí. Ani tento postup, ač je k vidění i ve filmech, nepatří zrovna k nejšetrnější vlasové péči. Vlasy můžeš osušit rozhodně lépe. Ručníky jsou tvrdé a méně sají. K sušení proto zvol raději hladkou bavlněnou látku, například dětskou plenu, vlasy do ní zabal. Plena vstřebá přebytečnou vlhkost a nezničí ti vlasy jako ručník.
Hřích č. 6: Používání vlasové kosmetiky s alkoholem a detergenty

Stejně jako si u odličovací vody hlídáme, aby neobsahovala alkohol a detergenty, při výběru šampónů už tak pozorní nejsme. Ruku na srdce – četla jsi někdy složení svého šamponu? Různé přípravky vlasové kosmetiky, včetně šamponů, se liší svým složením stejně jako jiné kosmetické produkty. Čti proto vždy pečlivě složení daného výrobku a vyhýbej se těm produktům, jež obsahují alkohol, parabeny nebo detergenty. Vlasy a pokožka hlavy ti zato budou vděční.
Hřích č. 7: Vlastnoruční stříhání ofiny

Už tě omrzel tvůj účes a chceš si dopřát změnu? A zrovna frčí ofina? Nač utrácet za kadeřníka, ofinu si dokážeš ustřihnout přeci sama! Chyba! Naše rada zní: raději to nezkoušej. Pokud nejsi skrytý talent, rozhodně nebudeš se svým výsledkem spokojená. Ofina je velmi ožehavá věc, což potvrzují i mnohé profesionální kadeřnice. I ony své vlasy svěřují svým kolegyním a nikdy se nesnaží být samy sobě kadeřnicí. Ofina musí být rovně střižená a měla by mít tu správnou délku. Většina žen, jež se někdy do stříhání ofiny pustila, potvrzuje, že zarovnávaly a zarovnávaly, až neměly téměř žádnou ofinu. A ty přeci nechceš vypadat, jako by ti bylo sedm, že ne?
Hřích č. 8: Domácí barvení vlasů

Možná to neslyšíš ráda, ale domácí barvení vlasů tvým vlasům škodí. Například ve Francii si ženy nechávají obarvit vlasy výhradně u kadeřníka. České ženy jsou jiné. Už od puberty se těšíme, jak si koupíme svůj první tónovací šampon a vykouzlíme si na hlavě nějaký přeliv – převážně mahagonový nebo černý. Ženy a dívky si však často zvolí odstín, který jim vůbec nesedí k pleti, vlasy jsou nerovnoměrně obarvené, navíc může mít barva zcela jiný odstín, než jaký sliboval výrobce na krabičce. Což by asi nebyl až takový problém, barva se myje, vlasy odrostou, také se můžeš přebarvit, problém je ten, že většinou sáhneme po barvách levných, tedy také ne příliš kvalitních, které naše vlasy ničí a způsobují jejich předčasné vypadávání.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Vlasy, koruna krásy, říká se. Zdravé a lesklé vlasy mohou udělat z šedé myšky

Krásné a zdravé vlasy nejsou jen zásluhou genetiky a kvalitní kosmetiky. Jedním z hlavních kroků je

   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná. Zvláště pokud máš vlasy kudrnaté, suché nebo barvené. Tam je pak péče ještě

 Chcete mít dokonalou barvu vlasů, a přitom za ni nezaplatit nehoráznou sumu u kadeřníka? Pak oceníte několik rad,

 Stěžujete si na svoje vlasy? Padají vám, jsou slabé, skoro nerostou, zkrátka vůbec nevypadají tak, jak byste
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády