KRÁSA:

11.12.19 | Krása / Péče o tělo
Že s bradavicí si dokáže poradit jen tekutý dusík? Ale kdepak! Jsou i jiné
11.12.19 | Krása / Péče o vlasy
Příčin nadměrného vypadávání vlasů můžu být hned několik. Obvykle za to mohou
11.12.19 | Krása / Péče o vlasy
Chtěla byste mít krásné vlasy zářící zdravím? Není nic jednoduššího než
10.12.19 | Krása / Péče o vlasy
  Trápí vás mdlé, suché vlasy, které postrádají lesk a vitalitu? Přečtěte si o
09.12.19 | Krása / Péče o tělo
  Holení žiletkou může být energeticky i časově namáhavá práce. A co teprve

Výmluvy, kvůli kterým pořád nehubnete

17.11.19 | Sekce: Krása / Péče o tělo |

Také si celý rok říkáte, že byste měla zhubnout, ale nějak se nemůžete odhodlat změnit svůj životní styl a začít se zdravou stravou a pohybem? Jaké jsou vlastně naše nejčastější výmluvy a jak je obejít?

Mám prostě slabou vůli a příliš mnoho chutí...

Je za vaším slabým odhodláním začít s dietou skutečnost, že prostě nemůžete odolat například sladkému (slanému, masovému, smaženému atd.)? Už dopředu víte (a máte to ozkoušené), že i když si několik dnů rizikové a nezdravé potraviny odpíráte, nakonec stejně skončíte tak, že spořádáte na posezení maxi tabulku čokolády (rodinné balení chipsů, upečete prorostlý bůček apod.), takže jakýkoli další pokus postrádá smysl? Tak to být ale nemusí.

Řešení je poměrně jednoduché – svoji oblíbenou chuť si přeci ani během hubnutí nemusíte odpírat! Jen je třeba pamatovat si pár základních pravidel: že máte rádi sladké, neznamená, že musíte jíst čokolády, bonbóny, dorty a že je musíte konzumovat ve velkém množství (to samé platí i u ostatních chutí).

V každé kategorii najdete nízkokalorickou alternativu – jezte sušené ovoce, sem tam si dopřejte kousek hořké čokolády, maso konzumujte libové, místo klasických chipsů chroupejte chipsy zeleninové. Na trhuje spousta možností, tak je využijte a jednu z výmluv máte z krku.
Nemám čas cvičit

Že je sport pro zdravé hubnutí důležitý (ne-li bezpodmínečně nutný), je známá věc. Ale která z nás (při zaměstnání či dětech – a nebo obojím dohromady) má čas trávit večery v posilovnách? Nemusíte.

Nové poznatky ukazují, že není třeba trávit fyzickou aktivitou hodinu v kuse – rozložte si pohyb do několika desetiminutovek (stačí i čtyři) přes den a výsledky se dostaví. Nemusíte ani svoje tělo aktivovat na speciálních strojích – stačí pár dřepů, ostrá chůze či běh, vyběhnout do schodů apod. Najít během dne chvilku na sport by nemělo být tak složité, takže na problémy s časem se už také nemusíte vymlouvat.
Cvičení je prostě otrava...

U pohybu ještě zůstaňme. Nejste zrovna fanda do sportů, takže představa, jak se potíte na rotopedu, vás zrovna nadšením nenaplňuje? A kdo říká, že nemůžete najít aktivitu, která vám bude vyhovovat? Musíte prostě zkoušet a zkoušet. Rádi tančíte? Zkuste zumbu. Jste spíš samotářka? Pak by vám mohl vyhovovat běh nebo již zmíněný rotoped apod. Navíc cvičení nemusí být jen o samotném pohybu – pusťte si svou oblíbenou hudbu, na některých posilovacích strojích je možné číst si knihu či časopis, zkrátka si neoblíbenou činnost co nejvíce zpříjemněte. Uvidíte, že postupně jí začnete přicházet na chuť.
Bojím se, že zase selžu

Vystřídala jste za život několik diet a stejně jste nakonec neuspěla? Přestaňte si připomínat staré neúspěchy! Tentokrát si vyberte jiný způsob shazování kil (zdravý způsob), zkuste změnit od základů svůj dosavadní životní styl nebo se klidně poraďte s odborníkem. Proč by se nemohlo povést zhubnout vám, když se to povedlo tolika jiným lidem? Takže výmluva na strach ze selhání je trošku hloupá – nedávejte si nesplnitelné cíle a nečekejte zázraky do několika dnů. Uvidíte, že budete úspěšní.
Už jsem na změny moc stará

}Změna je vždycky těžká věc. Máte svůj zaběhnutý život a převracet ho od základů se vám nechce. Jenže zamyslete se – není horší být permanentně nespokojená se svým tělem? Je přeci nelogické trápit se nad svou postavou, vědět, že řešení existuje, ale bránit se mu. Takže zkuste přestat fňukat, jak je k vám život nespravedlivý, že zrovna vy máte pár kilo navíc, zatímco vaše okolí by mohlo plnit stránky časopisů o zdravé výživě, a začněte něco dělat. Vždyť to děláte jen a jen pro sebe!
Když jsem ve stresu, prostě musím jíst

Řada z nás řeší vypjaté situace jídlem a vzhledem k tomu, že ve stresu jsme v dnešní době prakticky neustále, neutěšeně přibíráme. Je třeba si uvědomit, že takovéto přejídání nám situaci vyřešit nepomůže a je jen naším zlozvykem, který je třeba se odnaučit. Prostě stres řešte jinak, zdravěji – jděte se projít a vyčistěte si hlavu na čerstvém vzduchu, dejte si horkou koupel a přečtěte si ve vaně knihu, pusťte si oblíbený film...možností je spousta. A když už opravdu máte pocit, že se bez jídla nervově zhroutíte, sáhněte raději po kusu zeleniny než po čokoládě či chipsech.
Stejně mám po pár týdnech váhu zase zpátky...

Kdo by neznal jojo-efekt. Zhubnete pár kilo díky přísné dietě a po jejím ukončení ručička váhy opět nezadržitelně stoupá. Na vině je nevhodně zvolená dieta. Trvale nezhubnete tím, že se budete trápit hladem apod. Nevěřte dietám, jež vám slibují zázračný úbytek kilogramů během několika týdnů – nejsou prostě trvalé. Zhubnete nejlépe změnou životního stylu. Musíte si vybrat takový postup, který budete schopné praktikovat vlastně napořád.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Ačkoli by se mohlo zdát, že o hubnutí musí přeci vědět všichni všechno, spousta lidí věří

Sekce: Zdraví / Diety
 Nejzdravější způsob, jak zhubnout, není ani v drastických dietách, ani v přehnaném cvičení.

Sekce: Zdraví / Diety
 Je to vážně těžké. Tak moc byste chtěla shodit, ale copak můžete za genetiku, nedostatek času nebo fakt, že nemáte v

 Taky tak strašně milujete tu lahodnou chuť smetanové čokolády pomalu se rozpouštějící ve

 Chodit do práce, starat se o domácnost, o manžela, a nezapomínáte přitom na sebe? Udělejte tomu přítrž a
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Nechráněný sex může spustit průjem!
Nechráněný sex může spustit průjem!
11.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Jestli vás bolí břicho a máte průjem, nemusí to být vždy tím, že jste něco špatného snědli. Může to být i náhodným milencem!  
Lubrikační gely a masážní oleje. Základní výbava vašeho muže
Lubrikační gely a masážní oleje. Základní výbava vašeho muže
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Mnoho milenců považuje lubrikační gel za nepostradatelnou pomůcku. Usnadňuje masturbaci, používání erotických pomůcek,
Orální sex může být nepříjemný.
Orální sex může být nepříjemný.
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Je příjemný a je součástí našich milostných životů. Ne vždycky to ale dáme se zachováním celé své hrdosti a úcty, protože se to
Nechce vám to dělat pusou? Možná řeší jednu z těchto věcí
Nechce vám to dělat pusou? Možná řeší jednu z těchto věcí
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Pro spoustu žen je orální sex jedinou cestou, kdy jsou schopné dosáhnout orgasmu. Někteří muži se však této praktice vyhýbají,

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády