KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Kosmetické výrobky: Jaké používat, když je vám 40, 50 nebo 60 let?

30.05.18 | Sekce: Krása / Kosmetika |

Jaké kosmetické produkty byste měla využívat v každé dekádě, aby vaše pleť působila zdravě a svěže?

Čím je člověk starší, tím více klesá produkce kolagenu a elastinu, látek zodpovědných za pružnost a výživu naší pokožky. Kvůli tomu se zpomaluje proces tvorby nových kožních buněk a zároveň se zhoršuje hydratace kůže. Svou roli hraje také životní prostředí, konkrétně UV záření a volné radikály.  

Jakmile dosáhnete čtyřicítky, mohou se výše zmiňované faktory projevit na vaší pleti tak, že začne působit unavenějším, méně svěžím dojmem. Můžete si taky povšimnout, že se vám na kůži objevují změny barvy. Dochází totiž k nadměrné produkci hnědého barviva melaninu a narůstá poškození krevních cév.

Je možné tyto nepříjemné a neatraktivní projevy stárnutí pokožky nějak oddálit nebo redukovat? Naštěstí ano. Nejdůležitějším krokem v každém věku je mazat se pořádnou vrstvou opalovacího krému, který chrání pokožku před UV zářením. To je nejlepší obrana proti stárnutí. A jak jinak ještě můžete co nejlépe pečovat o svou kůži? Jaké typy přípravků (kromě opalovacího krému) byste podle zkušených dermatologů měla pravidelně používat v jednotlivých dekádách vašeho života?

Když je vám 40 - 50 let

Ztratila jste přirozenou barvu vaší pleti? Máte obličej nehezky zašedlý bez přirozeného ruměnce na tváři? Jak tuto zapeklitou situaci vyřešit?

„Mezi 40 a 50 lety může vaše pleť poněkud zmatnět. Mohou začít převažovat vrásky a tón pleti může být nerovnoměrný,“ vysvětluje Dendy Engelman, MD, dermatologický chirurg z New Yorku. Jak to napravit?Mohou pomoci antioxidanty, které jsou schopny bojovat proti škodám způsobenými volnými radikály, což napomáhá zkvalitnit a rozjasnit pleť.

Mezi perfektní antioxidanty patří nejen vitamin C, ale také produkty se zeleným čajem, vitaminem E, resveratrolem, polyfenoly a kofeinem. Výrobky s těmito látkami výrazně redukují drobné vrásky a zároveň zlepšují celkový vzhled pokožky.

Když je vám 50 - 60 let

V péči o pleť byla vždy důležitá exfoliace neboli odstraňování odumřelých buněk ze svrchní vrstvy kůže. V těchto letech byste to obzvlášť neměla zanedbávat. Dávejte si ale pozor, protože u nás k těmto účelům často používáme klasické peelingy, které pleť obrušují pomocí drobných částeček (například silikonových mikroperliček nebo jemného písku). Jenže ty mohou někdy obsahovat poměrně velké částečky, které naši pokožku mohou podráždit. 

Odborníci doporučují spíše chemickou exfoliaci, která proniká o něco hlouběji a při které se používají hydroxykyseliny nebo přírodní enzymy. Tyto přípravky byste měla používat pravidelně každý den, proto musí být dostatečně jemné, aby je pleť snesla často a bez jakéhokoliv podráždění. Zároveň je ale třeba, aby byly dostatečně silné, aby účinně zvládly odstranit stárnoucí, mdlé a unavené buňky, jež se ukládají na povrchu pokožky a dokážou nelichotivě zbarvit naši pleť.

Využívání chemické exfoliace je nezbytným krokem k tomu, aby lépe fungovala další vrstva pokožky, kde se nachází kolagen, který zpevňuje kůži. Každodenní stimulace podporuje vytváření stále nových buněk, tedy jakýsi buněčný koloběh.

Jaká látka je tedy v tomto věku klíčová? Kyselina glykolová. Pokud začnete používat přípravky s touto složkou již kolem čtyřicátého roku, uděláte jedině dobře.

Když je vám 60 a více

Nacházíte se ve věku, kdy vám připadá, že se nové vrásky vyrojí během noci. Nyní je ztráta kolagenu a pružnosti mnohem zřetelnější než dříve. Pleť může být suchá, protože se přirozeně zpomaluje tvorba tuku.

Je-li vám 60 a více let, stává se kůže křehčí a jemnější. Proto se zaměřte na výrobky, které hydratují a ochraňují pokožku. I nadále můžete používat jiné produkty, včetně antioxidantů a exfoliantů, ale pokud máte pleť příliš suchou, budete je muset omezit. Případně přejděte na jemnější exfoliant, nebo ho neužívejte každý den.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Pokožka každého z nás přirozeně stárne. Soudržnost buněk se zhoršuje, zpomaluje se syntéza kolagenu,

 Kosmetické značky nás neustále zahlcují novými, moderními a převratnými složkami,

 Existují na první pohled nevinně vyhlížející věci, které běžně děláme, a které

Sekce: Krása / Kosmetika
 Jaké existují druhy peelingů a jak působí?

   Denní péče o citlivou pokožku obličeje a těla je často složitým úkolem. Důkladné a šetrné čištění a výběr správných přípravků pomáhají zachovat
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády