KRÁSA:

20.08.19 | Krása / Péče o tělo
  Není žádným tajemstvím, že cvičit bychom prostě měli. Ale nezapomínejte, že
20.08.19 | Krása / Péče o vlasy
Sníte o dlouhé, bohaté hřívě, ale vaše řídké vlasy jako by se zastavily v jedné
20.08.19 | Krása / Manikúra
  Mnoho dnešních žen propadlo gelové či akrylové manikúře. Bohužel tento ne
  Nemáš čas odběhnout si na pedikúru a tak raději schováváš nožky v plných
17.08.19 | Krása / Péče o tělo
Připravují vás „ďolíčky“ na stehnech o sebevědomí i dobrý pocit? Vyzrajte na ně

Nechoďte spát s mokrými vlasy.

08.07.19 | Sekce: Krása / Péče o vlasy |

 

Někdy to zkrátka jinak nejde. Taky chodíte spát s mokrými vlasy? Pak si koledujete o spoustu problémů! Který je podle vás ten nejzávažnější?

Říká se, že pokud je chladněji a vy jdete spát s mokrými vlasy, můžete si přivodit nachlazení, dráždivý kašel nebo rýmu. Teorie, která podporuje tuto myšlenku, je taková, že tělo má v tuto chvíli oslabený imunitní systém a je náchylné k nákaze (vše však záleží na aktuálním zdravotním stavu). Buď jak buď, i v teplém prostředí je něco takového riskantní! Jak to?
Tvorba lupů
Bílá záplava pokaždé, když si prohrábnete vlasy? Za tvorbou lupů stojí spánek s mokrými vlasy! Šupinky se totiž objevují v důsledku houbové infekce. Vlhký a teplý polštář, který přichází do kontaktu s hlavou, jim vyloženě nahrává. Navíc se dostavuje tolik otravné svědění, které narušuje spánek. Suma sumárum, odumřelé kožní buňky se hromadí a dochází k celkovému zhoršování problému. Proto se ujistěte, že když uleháte do peřin, jsou vlasy suché na dotek.
Onemocnění pokožky hlavy
Jedním z nejnebezpečnějších efektů spánku s mokrými vlasy? Stav lékařsky známý jako tinea capitis. Tuto infekci specifikují malé skvrny, které se objevují na pokožce hlavy. Co nejdřív působí docela nevinně, je poměrně záludné. V případě, že jsou mokré vlasy a spánek vaším „denním chlebem“, zaděláváte si na plešatost! Tinea capitis je vysoce nakažlivé a rychle se šířící onemocnění, které můžete „darovat“ i partnerovi, pokud si půjčí váš polštář.
Ztráta vlasového lesku
Když jsou vaše vlasy zdravé, mohou se pyšnit sexy leskem, který je velmi žádoucí. Spánek s nevysušenou kšticí ale má na tenhle punc luxusu negativní dopad. Mokré prameny v kombinaci s vlhkým polštářem pracují rychle při rozpadu vodíkových vazeb vlasů, což vede k tomu, že se vlasy stávají křehkými a mdlými. (Pokud doopravdy není zbytí a musíte si jít lehnout s mokrou hlavou, zabalte „mozkovnu“ do hedvábného šátku.)
Náchylnost k poškození
Mokré vlasy jsou zároveň náchylnější vůči poškození a následně přecitlivěle reagují na kartáčování, vysoušení i žehlení, doslova totiž praskají zevnitř. Taky nikdy nemůžete odhadnout, v jakém stavu je ráno poté „najdete“.
Pravděpodobně budete mít problémy s legračními vlnkami, kudrlinkami či zacucháním. V mnoha případech je nutné kštici znovu namočit, aby se vůbec dala zkrotit. To obírá o drahocenný čas. Proto nikdy nevynechávejte kondicionéry, oleje a ochranná séra, která tyto stavy aspoň o trochu mírní. Kadeřníci zároveň radí používat hedvábné ložní prádlo, které „klouže po vlasech“, což snižuje tření.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Jen se ráno probudíš, už tě při pohledu do zrcadla jímá hrůza, co zase s těmi svými vlasy

Krásné a zdravé vlasy nejsou jen zásluhou genetiky a kvalitní kosmetiky. Jedním z hlavních kroků je

Také bys ráda omezila používání šamponů, ale na bezšamponovou metodu se ještě

 Stěžujete si na svoje vlasy? Padají vám, jsou slabé, skoro nerostou, zkrátka vůbec nevypadají tak, jak byste

Možná si už nevíš rady. Investovalas peníze do šamponu, kondicionéru, pořídila si
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Orgasmus, jaký jste ještě nezažily
Orgasmus, jaký jste ještě nezažily
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Zatímco muži prožívají svůj vrchol velmi krátce, my máme výhodu. Slastné pocity, které projíždějí celým naším tělem, si užíváme
Proč si ženy hledají milence?
Proč si ženy hledají milence?
20.08.19 | Láska / Intimita
Znamená to jediné - ve vztahu nám to skřípe. A pak je přece tak krásně osvěžující cítit se zase milovány. Vznášíme se na křídlech
Kdy mají ženy největší chuť na sex?
Kdy mají ženy největší chuť na sex?
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Občas jste podrážděná nebo bezdůvodně úzkostná, jindy hýříte energií a nejste k zastavení. Ovšem jak se v tom vyznat? Máme
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Jak může akupresura zlepšit milostný život a zvýšit ženskou touhu? Věnujte se jí denně několik minut, a uvidíte tu změnu.

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády