KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Kompletní průvodce depilací voskem

16.07.17 | Sekce: Krása / Péče o tělo |

Kompletní průvodce depilací voskem

 Nic se nevyrovná tomu, když přejedete rukou po své kůži a ta je hladká bez nepříjemných chloupků. Ještě lepší je to v případě, kdy kůže vydrží bez nepříjemně pichlavých chloupků po delší dobu. Pokud jste unavené z každodenního holení žiletkou, vsaďte na vosk, který odstraňuje chloupky i s kořínky.

Máte strach? Ještě nikdy jste depilační vosk nepoužívala? Ničeho se nebojte, jsme tu pro vás a přiblížíme každý nutný krok k perfektnímu výsledku!

Je lepší podstoupit depilaci voskem v salónu nebo si ji udělat v klidu domova?

Inu, se složitějšími úkony, jako je depilace v okolí bikin či brazilská depilace se obraťte na odborníky! Zejména jste-li úplný začátečník.

Expertka na depilací Dilma, vlastnící svůj salón a shodou okolností pocházející z Brazílie vám doporučuje začít s domácí depilací u nohou. „Během depilace nohou můžete dobře vidět, co děláte, a nebezpečí nějaké újmy je minimální!“ Horší by to zřejmě bylo s brazilskou depilací, tam je prostor na poranění opravdu veliký. Jejím tajným tipem je dětský pudr nebo kukuřičný škrob, kterým jemně poprášíte oblast, jež se chystáte depilovat a pak teprve aplikujete vosk. Důvod je velmi jednoduchý. Vosk na chloupcích lépe drží, když je kůže naprosto suchá.

Jakmile je kůže čistá a vysušená a v neposlední řadě - vosk má správnou teplotu (uvedeno na obalu) Dilma doporučuje: „aplikovat vosk ve směru růstu chloupků a pak je strhnout ve směru opačném.“ Zní to snadno, ale nezkoušejte naráz odstranit velkou plochu chloupků.

Chloupky „tam dole“

Možná, že vám vůbec nevadí si holit nohy téměř každý den, ale co oblast třísel a nejlépe v období, kdy jste na dovolené a denně se vystavujete v bikinách. Jak udržet oblast kalhotek čistou bez chloupků? Naše rada? Před odjezdem na dovolenou zajděte do depilačního salónu.

Co je to bikini depilace? V každém salónu se názvy typů depilace voskem v úrovni bikin mohou lišit. V podstatě však existují tři úrovně depilace. Nejrozšířenějšími názvy jsou americká, francouzská a brazilská depilace. Co od nich čekat, se dozvíte na následujících řádcích:

-Řeknete-li si o americkou depilaci, v salónu vám personál vytrhá chloupky v oblasti spodního prádla. Odstraní ty, které přečuhují a vylézají z kalhotek. Pokud se chystáte na dovolenou, vezměte si do salónu plavky, které budete nosit! Předejdete tak vyčuhování chloupků, které díky širšímu střihu kalhotek byly schovány.

-Francouzská depilace odstraňuje o něco více než americká, ale nezahrnuje odstranění chloupků zadních intimních partií. Chloupky mohou být ponechány ve tvaru „V“ nebo jako „proužek“. S sebou si nemusíte nosit plavky, protože při této depilaci musíte zahodit stud a odhodit kalhotky.

-Zeptáte-li se na brazilskou depilaci. Jdete s holou kůží na trh, protože v salónu postupně odstraní veškeré chloupku v oblasti třísel, intimních partií a v místě zadečku. Možná, že první návštěvu nebudete mít na brazilskou depilaci odvahu, ale věřte tomu, že ženy, které ji jednou zkusili, bez ní už nemohou být. Třeba i vy jste jednou z „těch žen“ :). Nebo si nechte vzít všechno kromě něžného proužku.

Jak docílit (relativně) bezbolestné depilace?

Dilma tvrdí, že základem je pečlivá příprava. Připravte chloupky do délky zrnka rýže. To výrazně snižuje nepohodlí, ale dejte pozor na to, aby chloupky nebyly kratší, protože jinak by vám moc chloupků nezmizelo.

Relaxujte. Dýchejte zhluboka. Nebuďte nervózní a nestyďte se. V salónu jsou na intimní partie zvyklí. Představte si, kolik žen už před vámi viděli a po vás ještě shlédnou!

Pokud se opravdu bojíte bolesti, snězte půl hodiny před depilací analgetikum, které by mělo bolest snížit.

Co dělat po depilaci voskem?

Po depilaci je třeba udělat několik kroků, tak aby se zabránilo zarůstání chloupků. Jakmile se na kůži objeví malé červené hrbolky, vězte, že přichází čas na péči po depilaci. Hrbolky jsou způsobené růstem chloupků, které jsou uvězněné pod starými kožními buňkami. K důkladnému odstranění odumřelých kožních buněk začněte denně používat kartáč nebo houbu, kterou používáte na mytí. „Pomáhá to zvedat chloupky a olupovat kůži,“ říká Dilma. Mimo to doporučuje krémy nebo gely s obsahem kyseliny mléčné, které přispívají k odstranění odumřelých kožních buněk. Většině lidí od zarůstání spolehlivě pomůže jednoduše peelingový krém, použitý jednou nebo dvakrát týdně. Zjistíte-li, že některá část těla je náchylnější ke vzniku červených hrbolků, použijte super-měkký kartáček na zuby s jemným mycím gelem a krouživými pohyby uvolňujte schované chloupky. Tím dochází i k odstranění staré kůže a chloupky se tak lépe dostávají na povrch.

Jak často chodit na depilaci?

První depilace může být velmi bolestivá, ale dobrou zprávou je, že chloupky pak rostou měkčí a dají se snadněji vytáhnout. Čím častěji docházíte na depilaci, tím je to snadnější a méně bolestivější. S cílem minimalizovat bolest, zajděte do salónu opětovně ve chvíli, kdy chloupky dorůstají do velikosti zrnka rýže. Interval návštěv je velmi individuální. Záleží na tom, jak rychle chloupky rostou. Většina žen má mezi depilací i několik týdnů volna :) Takže rezervujte si schůzku v salónu nebo si pořiďte depilační vosk domů a můžete si vychutnat hladkou pokožku během celého léta!

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 S přicházejícím jarem odhodíte vysoké kozačky, tlusté ponožky a z botníku vylovíte

Také vždycky punčochy odrovnáte po jednom, dvou, maximálně třech nošeních? Víme, jak to udělat, aby

    Občas mám chuť něco vytvořit vlastníma rukama (ťukání do klávesnice nepočítám). Jenže… nepletu, neháčkuju, nešiju, nemaluju, nesochařím,

Emancipace je dokončena. Ženy si začaly holit tváře! Trik Marilyn Monroe se stal populární po celém světě.

Léto sice skončilo, ale problémy spojené s odstraňováním nechtěných chloupků nikoliv. Abyste nemuseli nosit
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády