KRÁSA:

29.05.20 | Krása / Péče o tělo
  Ruce jsou nejen jednou z prvních věcí, na které se lidé během prvotního
Trpké rysy, buldočí tváře… ať jim říkáte, jak chcete, svěšené koutky vám dodají
28.05.20 | Krása / Péče o tělo
   Také si celý rok říkáte, že byste měla zhubnout, ale nějak se nemůžete
27.05.20 | Krása
Nejsem sama, kdo čas od času přemýšlí, kolik že je mu vlastně let.
26.05.20 | Krása / Péče o vlasy
  Zase jste investovali do šamponu proti lupům, jenže vás zklamal na celé čáře?

Dívčí válka: Bojuju o prvenství s jeho dcerou

20.05.20 | Sekce: Láska / Rodinná |

„Jediné, co ji zajímá je tvoje peněženka. Tvoje rozmazlená dceruška tě sprostě vydírá!“ taky jste už takhle zakřičely na svého partnera, protože chování jeho dcery z prvního manželství vám už dlouho leží v žaludku? Jindy se snažíte zachovat klid, ale tentokrát ten vztek zkrátka nešel vydržet? Nejste jediné, kdo si s partnerovou dcerou nerozumí.

„Když jsem šla do vztahu s Honzou, všechno vypadalo ideálně. Rozuměli jsme si v zásadních věcech včetně sexu. Ta shoda mi přišla po předchozích zkušenostech až nenormální. Pořád jsem čekala, kdy se objeví nějaký problém. A taky že přišel,“ vypráví čtyřicetiletá Jitka o svém o patnáct let starším příteli. Jádrem sporu se stala jeho dvacetiletá dcera z prvního manželství.
Ať se nám neplete do života
„Už při prvním setkání s ní bylo jasné, že jsme si nepadly do oka. Chovala se, jako kdybych byla naprostý vzduch. Nemyslela jsem si pochopitelně, že ze mne bude nadšená. Ale chtěla jsem, abychom se vzájemně respektovaly. Já nechám na pokoji ji a ona zase na oplátku mne,“ říká Jitka. Jenže nic takového se bohužel nepodařilo a mezi Jitkou a Honzovou Kristýnou brzy začala válka. „Stala se klínem, který vstoupil mezi nás. Vycítila jsem, že Honzu proti mně popichuje. Když došlo na debatu na téma Kristýna a já, řekla jsem mu, že nechci, aby se nám dál pletla do života,“ dodává Jitka smutně.  
Život ve třech nejde
„Honzovou Achillovou patou je dcera. Dokážu lidsky pochopit jeho pocity, že když s ní po rozvodu trávil málo času, chtěl jí všechno kompenzovat alespoň finančně. Jenže úplně podléhal jejím vrtochům. Jistě jako studentka potřebuje finanční pomoc, ale na druhou stranu je to dospělá slečna, která si může něco vydělat na brigádě a nemusí všechno řešit útokem na tatínkovy city a peněženku,“ dodává Jitka. Život ve třech s hostem z partnerovy minulosti, jí zkrátka nevyšel. A nejde o jediný případ, kdy si dcera a nová partnerka jak se říká, nesednou.

Tolerance je velkým oříškem
Co je příčinou krachů v těchto případech? Velkou vždy hraje ženská žárlivost, kdo je v mužově životě tou první. I Když "ta první", tedy bývalá žena, už dávno patří minulosti, dcera z předchozího vztahu rozvodem či rozchodem nepřestává být součástí mužova života. Pokud je nezletilá, jsou ve hře alimenty a pravidelná setkání. Když potom nová žena plní částečně roli náhradní matky třeba při víkendových setkáních, může se sice zdatně chopit svých mateřských úkolů, ale přitom bude stále bojovat s pocitem, že partnerovu dceru vlastně nemá ráda. Nemusí mít kvůli tomu pocit viny. Není povinna milovat dítě, které není její. U dospělé dcery ale může být žárlivost ještě komplikovanější. Situaci by v tomto případě vyřešila alespoň minimální dávka respektu mezi dcerou a otcovou novou partnerkou. Jenže zdánlivě snadný recept se v praxi často stává nepřekonatelnou překážkou.
Než se trápit, raději odejít
Partnerka má obvykle díky větším životním zkušenostem i větší nadhled než dcera, ale ani tohle nemusí být zdaleka pravidlem. Muž se tak dostává do kleští, kdy ho z jedné strany drtí dcera, protože vycítila situaci, kdy už nemá otce jenom pro sebe, a z druhé strany nová žena, která logicky nemá chuť řešit partnerovu minulost a chce s ním začít nový, ničím nezatížený život. Pokud je pro muže tlak nesnesitelný, logicky raději volí cestu nejmenšího odporu. Obvykle si zvolí dceru, protože ta je pro něho bližším člověkem a je-li dosud na studiích, ještě finančním závazkem. Jsou-li obě ženy schopny si vzájemně jít z cesty, vyžaduje to od nich velkou dávku vyzrálosti. Málokdy to ale obě zvládnou, a potom je pro partnerku lepší raději dát ruce pryč, než se problémem neustále trápit.  

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska
 V roce 1991 mi zemřela dcera, bylo jí 17 let a 10 měsíců, říkala jsem ji Myško. Měla krásné

 „Dcera Lucie odešla do Prahy na studia a pak už v ní zůstala,“ vypráví pětapadesátiletá

Sekce: Láska / Rodinná
Vy, které vychováváte dospívající dceru, jistě víte, že vztahy mezi matkou a dcerou jsou v tomto

Sekce: DĚTI
 Kolem dětí se točí takřka celý náš život. Nejprve jimi sami jsme, potom se snažíme je mít, a

  S manželem prožíváme nejhorší chvíle svého života. Denně si říkáme, kde jsme udělali
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

8 otázek, na které se svobodných holek neptejte!
8 otázek, na které se svobodných holek neptejte!
29.05.20 | Láska
Hlavně zachovejte klid, stejně jako Bridget Jonesová to nakonec taky zvládnete!
Víte, kolik lidí ve skutečnosti zkusilo trojku?
Víte, kolik lidí ve skutečnosti zkusilo trojku?
29.05.20 | Láska / Intimita
Pro kolik lidí to zůstane pouhým snem, a kdo to doopravdy zkusí?
Krize ve vztahu? Dá se ustát.
Krize ve vztahu? Dá se ustát.
28.05.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Zamilovanost je pryč a s ní i ty krásné okamžiky, které přináší první týdny vztahu. Už nejsi rozechvělá, když se máte potkat,
Přírodní afrodiziaka: 5 dobrých rad
Přírodní afrodiziaka: 5 dobrých rad
28.05.20 | Láska / Intimita
Toužíte po nezapomenutelné noci a rádi byste si úspěch „pojistili“ nějakým přírodním povzbuzovačem erotické chuti a výkonnosti?

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády