KRÁSA:

13.11.19 | Krása / Péče o tělo
Celulitida – nevzhledné ďolíčky na stehnech a zadečku trápí ženy mladé
12.11.19 | Krása / Péče o tělo
Pomalu se otepluje a my s chutí vytahujeme ze skříní své jarní kostýmky, sukně
12.11.19 | Krása
Všichni ho vychvalují až do nebe. Na internetu snad nenajdeš jedinou negativní
11.11.19 | Krása
  Známe to každá. Opakované řinčení budíku, vyděšený pohled do zrcadla a
09.11.19 | Krása / Péče o tělo
Chcete úžasné nohy? Vypijte si nejdříve turka! Právě kávová sedlina je totiž

Zájem o sex: Víme, proč ho ženy ztrácejí už po roce vztahu!

07.11.17 | Sekce: Láska / Intimita |

To, že na začátku vztahu se všechno točí v podstatě jen kolem sexu, není žádná novinka. A že tahle milostná euforie po čase přejde, také každý ví. Jenže teď se ukázalo, že ženy ztrácejí zájem o sex výrazně víc než muži – a to dělá ve vztazích paseku. Největší krize přitom přichází už po prvním společném roce.

Tohle říkají čísla

Mezi roky 2010 a 2012 sbírali britští odborníci data od 4839 mužů a 6669 žen ve věku od 16 do 74 let, kteří minimálně poslední rok žili s jedním sexuálním partnerem. Vědci jim pokládali nejrůznější otázky týkající se sexu a s výsledky se pochlubili ve studii, kterou nedávno zveřejnil lékařský magazín BMJ Open.

Pokles zájmu o sex v dlouhodobém vztahu hlásili v podstatě všichni, muži i ženy. Jenže pánové ho pociťovali „jen“ v patnácti procentech případů, zato ženy ve více než 34 procentech. Což je víc než dvakrát tolik!

Největší rozdíly mezi mužským a ženským libidem odborníci zaznamenali u ročních vztahů. Pánové mívají ještě chuti dost a dost, ženy ale již začínají zájem ztrácet.

Propána, proč?

To je otázka, která samozřejmě napadne každého. Včetně autorů studie. Libido snižují následující věci – a to u obou pohlaví. Jenže ruku na srdce, na většinu z nich jsou „náchylné“ (nebo se jich více dotýkají) spíš ženy:

  • Diety
  • Nespavost (nedostatek spánku)
  • Péče o dítě mladší pěti let
  • Hormonální změny
  • Léky
  • Psychické či zdravotní obtíže

A k tomu je tu tradiční problém: většina žen neumí oddělit vztah od sexu a opačně. Jednoduše řečeno, když nejsou s něčím úplně spokojené ve vztahu, promítne se to i v ložnici. Kdežto muži si umějí užít milování, i když jiné věci tak docela v pořádku nejsou. „Pro ženy je kvalita vztahu a komunikace s partnerem velmi důležitá v prožitku sexu,“ potvrzuje psycholožka Cynthia Graham, vedoucí studie.

A když uplyne první magický rok, pánové dost často přestávají o vztah s partnerkou houževnatě pečovat. Zkrátka už se tak nesnaží, protože mají pocit, že už to takzvaně mají v kapse. Jenže ženám ty poklony, vyznání lásky, povídání si o všem a o ničem začnou chybět. Nejsou naplněny jejich emoční potřeby, a proto nemají chuť zajímat se o ty fyzické.

Špatný sex

Ztráta zájmu o sex může ale mít ještě jeden důvod, a to velmi prostý. „Nesmíte zapomenout na to, že lidé přestávají mít chuť na sex jednoduše proto, že je neuspokojuje,“ říká kanadská expertka Jessica O’Reilly.

To se samozřejmě opět týká mužů i žen. Jenže vzhledem k tomu, že ženský sexuální systém je výrazně složitější než ten mužský, mívají ženy v této oblasti mnohem víc problémů a jsou o dost častější. Přivést k vrcholu muže je prostě o značně snadnější než dopřát orgasmus ženě.

Podle Jessicy O’Reilly má tahle situace jednoduché řešení: „V tomto případě by měla žena nejdřív sama zjistit, co se jí líbí a co jí je příjemné, a následně to naučit svého partnera.“

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Intimita
Hodně lidí chce vědět, co dělat, aby jim to ve vztahu klapalo. Každý ví, že velmi účinným prostředkem je komunikace – ať už slovní, nebo neverbální.

Sekce: Láska / Intimita
Lidé v partnerském vztahu často řeší otázky spojené se sexem. Jaké jsou nejlepší

Sekce: Láska / Intimita
   Ženy vnímají na rozdíl od mužů vzrušení komplexněji. Spíše než fyzický vzhled je také často přitahuje a vzrušuje postavení muže a jeho chování.

Sekce: Láska / Intimita
 Mužská sexualita se od té ženské výrazně liší. Pro muže jde spíše než o

Sekce: Láska / Intimita
 Mezi ženami a muži to funguje obdobně jako v celé živočišné říši, libido bývá
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

10 důvodů, proč jsou ženy ve 30 víc atraktivní než ve 20.
10 důvodů, proč jsou ženy ve 30 víc atraktivní než ve 20.
16.11.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Moderní ženy častokrát vypadají ve třiceti lépe než ty dvacetileté. Čím to je? Pojďme si uvést pár základních fakt, které z
Muži milují přirozenost
Muži milují přirozenost
16.11.19 | Láska
Některé ženy jsou přímo posedlé tím, jak vypadají. Přitom si neuvědomují, že to není to podstatné, co muže na nich zajímá. Ba
Proč muži nesnášejí ženský smutek
Proč muži nesnášejí ženský smutek
16.11.19 | Láska / Rodinná
Také se vám stalo, že jste se svěřila svému příteli s nějakým problémem a místo útěchy a pochopení se vám dostalo kázání, rady a
Opakování matka moudrosti, nebo zabiják manželství?
Opakování matka moudrosti, nebo zabiják manželství?
16.11.19 | Láska / Rodinná
"Miláčku, mohl bys dneska umýt nádobí?" "Ano, lásko." Uplyne půl hodina. "Miláčku, půjdeš na to nádobí?" "Ano, lásko." Za další

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády