KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Věcí, kterými můžete zničit váš vztah. Tohle své polovičce určitě nikdy nedělejte!

06.03.18 | Sekce: Láska / Intimita / Rodinná |

Vztahy jsou mnohdy opravdu komplikované. Někdy se zdá, že všechno děláte správně, jindy se naopak rozpadá úplně všechno a máte pocit, že za to můžete jen vy. Je to smůla, ale většinou si možná uvědomujete, jak vaše chování vztahu uškodilo, až když je pozdě. Abychom vám pomohli předejít případné katastrofě, sepsali jsme pro vás 10 různých způsobů, jak lidé nevědomky sabotují své partnerské vztahy, a zároveň možná řešení, jak zabránit tomu, aby podobné kroky neohrožovaly váš milostný život.

1. Vždycky předpokládáte, že se stane to nejhorší

Možná nemáte úplně nejlepší zkušenosti z předchozích vztahů. Bolest, kterou způsobily, může být příčinou toho, že se před partnerem uzavřete, bojíte se, že selžete, že váš vztah nebude zdravý a nevydrží... Ano, pokud se takto budete chovat dále, tak je to dost pravděpodobné. Snažte se proto nešílet pokaždé, když vám partner do pěti minut neodpoví na SMS či telefon. Opravdu to nutně nemusí znamenat, že vás podvádí. Je však zároveň třeba najít si vyváženou hranici mezi strachem z katastrofy a naprostou nevědomostí o tom, co partner dělá ve svém volném čase.

2. Upřednostňujete v životě všechno ostatní, protože si myslíte, že váš vztah nikam nevede

Pokud někoho máte opravdu rádi, děláte všechno pro to, abyste mu ukázali, jak vám na něm záleží. To platí o vašem partnerovi i vztahu. Když se ale vztah stane vážným, uděláte další krok, oženíte se nebo máte děti, vaše priority se mohou změnit. Když lidé ve vztahu zpohodlní, myslí si, že už nemusí dělat nic navíc, aby jej udrželi. Cítí se uspokojení a jsou líní, nepřemýšlejí o romantice, emocích a posilování vztahu a upřednostňují vše ostatní v jejich životě. Přitom si zkuste představit, že byste to samé udělali v práci – okamžitě by vás vyhodili. V jakémkoliv stadiu vztahu je extrémně důležité, abyste svého partnera nezačali považovat za samozřejmost, Pocit jistoty ve vztahu je sice naprosto zásadní, je ale třeba zvolit správnou míru, protože se ani nenadějete a všechny jistoty se rázem můžou kvůli vašemu nedostatečnému zájmu vytratit.

3. Hledáte nějaký skrytý motiv či úmysl za vším, co váš partner říká nebo dělá

Váš mozek vás chce ochránit před tím, aby vám někdo ublížil nebo vás využil. Tato ochrana však často může zajít příliš daleko a nutit vás, abyste hledali sobecké motivy za tím, proč partner říká nebo dělá tak hezké věci. Pochybovat nad každým krokem partnera je ale cesta do záhuby. Když vám totiž řekne, že jste krásná a miluje vás nebo udělá nějaké nečekané romantické gesto, opravdu ho k tomu mohla vést pouze a jen pozitivní motivace. Prostě chce vyjádřit, jak moc vás má rád. Ano, buďte opatrní, pokud je opravdu důvod k podezření. Pokud však není, nepřenášejte na něj jeho myšlenky, oceňte ho a neobracejte jeho upřímné činy proti němu.

4. Svádíte všechnu vinu na partnera, protože je snadný cíl

Je docela obtížné převzít odpovědnost za své činy a životní problémy, když se zrovna věci nedaří. A může být hodně lákavé obviňovat ze všeho vašeho partnera, když jste naštvaní. Je to totiž snadná záložní možnost, jak se vypořádat s náročnou situací, ve které se nacházíte. Udělat z tohoto jednání zvyk, je však pro váš vztah extrémně destruktivní, ve vašem partnerovi vyvolá pocit viny, bude se cítit špatně a nakonec se může stát, že k vám začne mít odpor. Zkuste se místo toho v klidu posadit a upřímně si sami sobě říct, proč nejste šťastní a proč věci nefungují, jak by měly. Neházejte vinu jen na druhého a zkuste se sami sebe zeptat, co pro zlepšení momentálního stavu děláte vy sami.

5. Myslíte si, že není bezpečné mluvit o věcech, které vás trápí nebo obtěžují

Držet v sobě vaše pocity a čekat na to, že se problémy vyřeší samy, je dost nebezpečné, protože se budou jen hromadit a nakonec bude mnohem obtížnější se jimi zabývat a řešit je. Může se zdát, že je dobré zadržovat negativní emoce, abyste zabránili případné hádce a udrželi klid ve vztahu. Jenže ty pocity jen tak nezmizí. Budou se stále vracet a čím dřív se o ně s partnerem podělíte a poperete se s nimi, tím méně pravděpodobné bude, že po sobě zanechají fatální následky.

6. Soutěžíte v tom, kdo má pravdu, a kdo ne

Je lákavé při každé hádce použít argument: „Pamatuješ si, jak jsi mi přesně tohle vždycky dělal ty?“ Je v pořádku, že si pamatujete záležitosti z minulosti, neměli byste je ale používat jako jako zbraň, kterou tomu druhému můžete ublížit, jenom proto, abyste měli navrch. V hádce by neměli být vítězové a poražení, ti, kteří mají pravdu, a ti, kteří ne. Měli byste raději naslouchat partnerovi a zkusit pochopit podstatu jeho problémů, i když si myslíte, že jsou neoprávněné. On to tak ale z nějakého důvodu cítí a je důležité mluvit o tom, proč.

7. Označujete svého partnera negativně

To, že ve vzteku nazvete svého partnera líným nebo sobeckým, může být pro váš vztah neuvěřitelně škodlivé. Partner to považuje za trvalou nálepku, má pocit, že si to myslíte celou dobu, i když tomu tak zrovna není, připadá si, jako by neměl žádnou pozitivní vlastnost. To v něm vzbudí vztek a zuřivost. Ano, jsme lidé a všichni jsme někdy tak naštvaní, že řekneme věci, které tak nemyslíme. Pokud už k takové situaci dojde, je lepší počkat, až se stav trochu uklidní a budete schopni být opatrnější v tom, co a jak partnerovi říkáte. Naučte se taky za své nepřiměřené jednání omlouvat.

8. Máte ve vztahu příliš vysoká a nesplnitelná očekávání

Pokud zakládáte očekávání, jaký by měl váš vztah nebo partner být, na tom, co vidíte ve filmech, čtete v knihách nebo sledujete na sociálních sítích, pak se připravte na zklamání. Ve vztahu vždycky existuje určitá míra konfliktu a potenciál růstu. Pokoušet se o to, aby váš vztah fungoval podle nějakých nesmyslných standardů, a vyžadovat po partnerovi, aby podle nich jednal, akorát znemožní vaše naladění se na jednu vlnu a v nalezení štěstí, kterého byste odpoutáni od zbytečných nároků mohli společně dosáhnout. Věřte tomu, že žádný vztah není jen idylický, jak se ho mnozí snaží prezentovat na sociálních sítích. I oni si procházejí menšími či většími problémy, které jsou ve vztahu naprosto běžné.

9. Předpokládáte, že partner o určitých věcech ví nebo by měl vědět

Použití spojení „měl bys“ zní opravdu povýšeně a bohorovně a snadno zapřičiní konflikt. Neříkejte „měl bys vědět, jak se cítím“, ale zvolte raději formulaci typu „rád/a bych, abys pochopil/a, proč mě to trápí“. Říkat svému partnerovi, co by měl nebo neměl vědět, vypadá, jako byste se nad něj povyšovali, jako byste vy věděli všechno a všechno bylo jen černé nebo bílé, nic mezi tím.

10. Myslíte si, že aby vztah správně fungoval, musíte oba věnovat všechnu energii a čas jen sobě navzájem

Je pochopitelné, že si chcete být jisti tím, že jste pro partnera vždy prioritou, a zároveň mu dokázat, že je jí i on pro vás. V životě jsou ale kromě vás a vašeho vztahu i další důležité věci, jako práce, rodina, přátelé, škoda, vlastní životní prostor. A je naprosto v pořádku, že si na tyto věci chce partner také udělat čas. Vztah není o ultimátu všechno, nebo nic. To, že se sobě nevěnujete 24 hodin denně, neznamená, že váš vztah nemůže být zdravý a šťastný.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Rodinná
Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, že něco ve vašem vztahu

Sekce: Láska / Rodinná
 Do vztahu se vkradla nevěra, přesto ale vztah může fungovat i nadále. Máme pro vás plán, jak odpustit

Sekce: Láska / Intimita
 Řada výzkumů prokázala, že více než dvě třetiny českých mužů se alespoň jednou v životě dopustily nevěry.

Sekce: Láska / Rodinná
   „Po hádce s manželem mám vždycky pocit, jako kdybych za všechno mohla já,“ svěřuje se pětačtyřicetiletá Jana. „Marně hledám způsob, jak se pohádat

Sekce: Láska / Rodinná
 Jsou čtyři zásadní problémy, které nemůže přežít žádné manželství nebo vztah. A podle
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády