KRÁSA:

28.02.20 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec
21.02.20 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
Po zářivém hollywoodském úsměvu touží každý. Jak si ho ale pořídit bez
12.02.20 | Krása / Péče o tělo
Snažíte se jíst vyváženě, dopřáváte si pohyb, ale stejně vám do vysněné váhy
07.02.20 | Krása / Péče o vlasy
Jsou vaše vlasy až příliš suché? Dopřejte jim jarní ozdravnou kúru s hořčičným

Je úžasný, ale má dítě. Zůstat, nebo vzít nohy na ramena?

10.04.18 | Sekce: Láska / Rodinná / DĚTI |

Sice tomu věřil, ale nepovedlo se to. Jeho předchozí vztah zkrachoval, ale vzešlo z něj dítě. To, že to s někým myslel tak vážně, je sympatické. A on je sympatický, k sežrání… A možná dokonce Pan Božský. Má ale cenu do toho jít?

Možná sis na něj brousila zuby už dřív a teď je najednou volný, nebo jsi na něj narazila teprve nedávno, hned se ti zalíbil, a dokonce bys i udělala první krok, jenže váháš. Víš totiž, že si se svou bývalou stihl „pořídit“ dítě. Jasně, dá se to zvládnout a můžeš být skvělá partnerka a úžasná „kamarádka“ pro jeho potomka. Nebo taky ne. Stojí ta námaha za to? Neměla bys radši investovat čas jinam?
Dětská nenávist je mocná. Víš, co tě může potkat?

Představ si, že jste se domluvili na rande. Pak na další schůzce. Už jste spolu byli několikrát, prožili jste spolu první víkend, romantika hadr. A pak je čas, aby tě seznámil se svým dítkem. Radíme ti dobře – v žádném případě si to nemaluj růžově. To, že se představíš jako „tatínkova kamarádka“, nezapůsobí na dítě jako zaříkadlo, které mu jemně podsune fakt, že je třeba váš vztah přijmout. Možná snad jen ve velmi výjimečných případech.

Děti jsou v tomhle spíš vzdorovité, zvlášť pokud se jejich rodiče rozvedou nebo rozejdou ve věku, když už děti samotné realitu lépe a citlivěji vnímají. Představit se jako „tatínkova kamarádka“ pětileté ratolesti nebo prvňáčkovi už není tak jednoduché jako dát pusinku na tvář tříletému drobečkovi.

Pěkné peklo to může být i s puberťákem, ale na druhou stranu i rozumnější puberťák už dneska chápe, že maminka s tatínkem nemusí být spolu, dokud je smrt nerozdělí (no, bohužel jsou taky lidi, kteří to nechápou ani ve třiceti). Tady záleží spíš na tom, jak se k sobě rodiče chovali a kdy k tomu zásadnímu zlomu – rozvodu – došlo a jak to potomek zpracoval. Nedej bože, abys slýchala, že se určitě rozvedli kvůli tobě. I když to tak třeba není, poslouchat to je silně nepříjemné.

Když tě nenávidí dospělý, tak nějak očekáváš, co se bude dít, a minimálně se obrníš. Sama sebe sleduješ, abys neudělala nějakou chybu před jeho zraky, neotevíráš se mu. Dítěti se ale otevřít musíš, z dobré vůle, že s ním chceš vycházet. A ono to pak může v té nejnevhodnější situaci použít proti tobě. A věř, že jestli ho naštveš, použije to stoprocentně!
Dítě nepohřbíš. Ani doslova, ani obrazně

Jestli se tvá drahá polovička rozhodla omezit kontakt s bývalým protějškem na minimum týkající se dítěte, je to jeho rozhodnutí a ty mu ho nejspíš schválíš. Co by taky spolu měli řešit, když už nejsou pár? Tady se od tebe ale vyžaduje notná dávka tolerance, protože nějaká komunikace tam vždycky bude. A i ta minimální se někdy může zdát přehnaná.

Jenže ať už je to s komunikací s bývalou partnerkou, jak chce, pokud je tvůj drahoušek co k čemu, na dítě se nevykašle nikdy. Můžete spolu trávit volný čas všichni tři, ale když si s dítkem nepadnete do oka, věř, že to nijak příjemné nebude a ty se budeš od pátečního večera zase těšit na pondělní ráno do práce. Dítě prostě nepohřbíš a žádný (správný) táta ti neskočí na ultimátum „buď to dítě, nebo já“.

Žárlit, nebo obdivovat?

Další aspekt tohohle všeho je to, jestli máš na jeho bývalou žárlit, že to s ní myslel tak vážně, že s ní chtěl zůstat na věky věků a zplodil s ní dítě, nebo jestli ho máš obdivovat za to, že to není floutek, jehož jediným životním posláním je každou sobotu se opít a sbalit jinou „buchtu“. A bydlet do pětatřiceti u maminky. Neporadíme ti, tohle si musíš bohužel vyřešit sama – univerzální řešení totiž neexistuje.

Koneckonců můžeš vlastně žárlit i na samotné dítě. Zní to hrozně, ale často tomu tak je. V jisté fázi vztahu si totiž toužíš užívat pozornost svého milého sama. Ale on se s dětmi bude vídat pravidelně. Jakmile spojíte plány třeba na víkend, musíš počítat s tím, že nebudeš ve středu pozornosti, pokud si zrovna nezlomíš nohu a nebudeš umírat bolestí (a i pak se on bude spíš snažit vymyslet, jak zabavit děti, než přijede sanitka).
Zvažovat, zvažovat, zvažovat

Takže? Než se do toho pustíš, musíš si to srovnat. Chceš jít do vztahu s někým, kdo má dítě? Všechno taky nepůjde promyslet hned. Až časem zjistíš, jestli chceš s tímhle mužem být i za cenu toho, že má dítě s jinou a že už ho z jeho života nevymažeš. Pokud ti to s jeho dítkem nepůjde jako po másle, budeš o tom přemýšlet často a dlouho. Ale nakonec se rozhodneš dobře – buď s ním (i s dítětem) zůstaneš, nebo půjdeš zkusit štěstí jinam.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska
Zdá se ti to neuvěřitelné nebo nesmyslné, že spolu dva lidé chodí, ale vlastně se vídají třeba jen o

Sekce: Láska
Zdá se ti to neuvěřitelné nebo nesmyslné, že spolu dva lidé chodí, ale vlastně se vídají třeba jen o

Sekce: Láska / Rodinná
 S každým partnerem si do života mimo jiné pouštíme také nové lidi. Jeho rodinu, známé

Sekce: Láska
 "Promiň, neklape nám to, ale jestli chceš, můžeme být přátelé..." Slyšet tuhle větu od

Sekce: Láska / Intimita
My ženy to tak bohužel máme dané. Chceme být pro svého partnera jedinečné, sexy a schopné v posteli a tak
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Co chtějí muži, aby ženy věděly o sexu? Těchto deset věcí!
Co chtějí muži, aby ženy věděly o sexu? Těchto deset věcí!
28.02.20 | Láska / Intimita / Rodinná
  Říká se, že muži jsou tak pohlceni svým libidem, že během sexuálních aktivit o sobě vůbec nevědí. Muži se však od žen vůbec
Pánové, tohle chce zažít opravdu každá
Pánové, tohle chce zažít opravdu každá
28.02.20 | Láska / Intimita
  Nemusíte chodit do jazykovky, abyste se stal mistrem jazykových dovedností. Ženy milují, když jim uděláte tyhle čtyři věci.
Muži pravděpodobně chtějí sex víc než jídlo
Muži pravděpodobně chtějí sex víc než jídlo
27.02.20 | Láska / Intimita / Rodinná
  Máte doma partnera, který při milování myslí na jídlo, nebo se jím v rámci milostným hrátek rád obklopuje? Vědci tvrdí, že to
Po náročném cvičení velikostí penisu neohromíte. Scvrkne se na minimum
Po náročném cvičení velikostí penisu neohromíte. Scvrkne se na minimum
27.02.20 | Láska / Intimita / Rodinná
Muži se rádi poměřují ve sprchách posiloven a bazénů a jsou kvůli tomu těmi, komu na velikosti penisu záleží mnohem více než

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády