KRÁSA:

03.07.20 | Krása / Péče o tělo
Že s bradavicí si dokáže poradit jen tekutý dusík? Ale kdepak! Jsou i jiné
03.07.20 | Krása / Péče o tělo
Většina lidí, kteří začnou posilovat, se nejdříve zaměří na břicho. Jenže
Mít zdravé a hezké zuby je dobrá vizitka každého. Je důležité chodit pravidelně
01.07.20 | Krása / Péče o vlasy
Málokterá dlouhovláska si nechává na své lokny ráda sáhnout. Pokušení nechat je
30.06.20 | Krása
Jak docílit sametově hebké pokožky? Jak dodat vlasům větší lesk? Či jak

Jak často mají ženy orgasmus? Je to mnohem méně, než si myslíte!

29.06.18 | Sekce: Láska / Intimita |

Zřejmě máte pocit, že v posteli jsou si všichni rovni. Tak jako myslet si to můžete, ale co se týče orgasmu, ženy jsou na tom hůř než vy. Jak často dosahují vyvrcholení? Méně, než si dokážete představit!

Muž potřebuje orgasmus pro zachování rodu. Pro ženu ovšem není nezbytně nutný – každá může otěhotnět i bez něj. Asi v tomhle duchu to příroda zamýšlela, když zařizovala slasti a strasti rozmnožování. V podstatě výsledky různých anket a studií potvrzují, že při klitoridální stimulaci dosahuje orgasmu asi 51 až 60 % všech žen. Chcete-li to zúžit na oblast českého rybníčku, není problém.
Rozsah pohybů
Ze sexuálního výzkumu, na kterém se podílel pražský Sexuologický ústav 1. LFUK a VFN a jehož se zúčastnilo 800 žen ve věku 35 – 65 let, vyplynulo, že díky dráždění klitorisu vyvrcholí 24 % žen. Drážděním klitorisu a pochvy současně se na vrchol dostane 26 % oslovených, při dráždění poševního vchodu 7 % žen a pří stimulaci v pochvě 13 % všech dotazovaných.
Jeden z aktérů studie, známý sexuolog Petr Weiss, ovšem na základě těchto výsledků v rámci tiskové konference konstatoval základní chybu v programu Čechů coby milenců: „Muži podceňují klitoridální dráždění.“ Vypadá to ale, že se nejedná o jediný nedostatek.
Jaké to bylo?
Ať Čech, Rus, Francouz nebo třeba Kanaďan, muži prý mají velké oči. Jistý zahraniční experiment zpovídal 1500 těch, kteří měli odhadnout, jak často ženy dosahují orgasmu během milování. Ukázalo, že muži vědí, že dráždění poštěváčku zvyšuje šance na tohle slastné dotažení, ovšem i tak si sami pánové myslí, že k vyvrcholení dochází častěji, než tomu ve skutečnosti je. Podle dostupných údajů pánové odhadují míru „orgastické úspěšnosti“ na 61 – 70 %, přičemž ve skutečnosti si ženy reálně užijí pouze ve 41 – 50 % tak zvaného milostného času.
Autoři studie se však přiklánějí k verzi, že tato čísla sice mohou odrážet realitu, ale svou roli zde sehrává i jakýsi špatný odhad. Muži prý mohou mít potíže při odhalování a rozeznávání ženských orgasmů, nehledě na to, že jejich milenky se jistě nezdráhají předstírat – aspoň občas. Koneckonců, podle výše uvedeného českého průzkumu to dělá 15 % českých žen (opakovaně), přičemž 49 % prý předstírá pouze „výjimečně“. Kde je však skutečná pravda, to nikdo neví – kromě milenek samotných.
Celkově tato zjištění dávají prostor pro rozporuplné myšlenky. Zatímco muži zřejmě uznávají a oceňují úlohu klitoriální stimulace, v mnohých případech nemají potřebu (nebo chuť) se jí zabývat. A zároveň nemohou přesně identifikovat, jak často jejich partnerky dosahují orgasmu. Takže, na čí straně stojí nějaké výhody? Radši to neřešte a věnujte poštěváčku víc času.
Drobné pomůcky k dosažení orgasmu
Uvážíme-li, že oblast kolem něho bývá mnohem citlivější než kterákoliv část penisu, nemusí být nejvhodnější začít masírovat klitoris drsnou kůží na bříškách prstů. Nejprve jemně stlačujte nebo natahujte kožní řasu kolem poštěváčku a stydké pysky. Použití stydkých pysků jako odrazového můstku k další stimulaci je mnohem příjemnější než drsné tření o klitoris.
Taky si zjistěte, jestli vaše vyvolená nepreferuje při dotecích jednu stranu poštěváčku nebo stydkých pysků. Vhodné jsou i některé polohy, které umožňují dráždit obojí (pochvu i klitoris). Mezi takové patří „ona nahoře“ – leží na vás, nebo „misionář“, během kterého vám milenka dá svoje nohy na ramena. K poštěváčku je dobrý přístup a lze jej dráždit prsty nebo vibrátorem.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Intimita
Ženský orgasmus je o něco složitější proces než ten mužský, zároveň má také více podob.

Sekce: Láska / Intimita
Kdo jiný by měl znát ženské tělo než právě my ženy? Ovšem i přesto míváme v některých

Sekce: Láska / Intimita
Kdo jiný by měl znát ženské tělo než právě my ženy? Ovšem i přesto míváme v některých

Sekce: Láska / Intimita
 Na začátek trochu statistiky týkající se dosahování orgasmu u žen: výzkumy ukazují, že

Sekce: Láska / Intimita
Je to slastný pocit, který ovšem mnohé ženy při sexu nikdy nepoznaly. Podle renomovaného sexuologa Petra Weisse se
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Naučte se mít z milování větší prožitek
Naučte se mít z milování větší prožitek
03.07.20 | Láska / Intimita / Rodinná
  Přemýšleli jste někdy o tom, že vyzkoušíte s partnerem tantrický sex? Nebo je to pro vás něco tak nedosažitelného, že vás to
Pánové, čím svou holku zaručeně rozpálíte?
Pánové, čím svou holku zaručeně rozpálíte?
03.07.20 | Láska / Intimita / Rodinná
  Sex je náš, dělá dobře mně i tobě…
Pravidelný a častý sex prodlužuje život!
Pravidelný a častý sex prodlužuje život!
03.07.20 | Láska / Intimita
   Sex je více než "pouhým" fyzickým potěšením a kratochvílí. A je také důležitější než jen pro plození dětí, ačkoli je to jeho
Pravidla flirtování aneb Kam až můžete zajít, abyste se nedostala do průšvihu
Pravidla flirtování aneb Kam až můžete zajít, abyste se nedostala do průšvihu
03.07.20 | Láska
   Narovnáte se, vypnete prsa a pohodíte vlasy. Přidáte lehký úsměv a věnujete mu dlouhý pohled do očí... A právě v tento moment

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády