KRÁSA:

09.09.19 | Krása / Péče o vlasy
  Ráda byste se chlubila sexy hřívou, jenomže místo toho vám matka příroda
05.09.19 | Krása / Péče o tělo
Toužíte po opálené pokožce, ale nechcete své tělo vystavovat škodlivým
04.09.19 | Krása / Péče o tělo
Máte po těle kožní výrůstky a drobné bradavičky, které jsou vadou na kráse, jež
04.09.19 | Krása / Kosmetika
   Být tak roztomilá jako malá holka a přitom neuvěřitelně svůdná…nyní máte
01.09.19 | Krása / Péče o tělo
  V létě čas běží tak nějak jinak. Zase ses začetla do knihy a zapomněla se

Proč jsou někteří lidé sexuálně náruživí?

10.09.19 | Sekce: Láska / Intimita / Rodinná |

Vysoká míra sexuální vzrušivosti není výhoda, i když se to může zdát. Spíš komplikace. Ale jak se ukazuje, sexuálně náruživí jedinci za svou vášeň nemohou. Mají ji totiž v genech.

Dříve byla vysoká sexuální vzrušivost dokonce církví označována za ďáblovo dílo. Muži s velkou potřebu uspokojit přirozené tělesné pudy byli dehonestováni, eroticky příliš založené ženy to měly ještě horší – jako satanem posedlé nymfomanky končily často upálené na hranici.

Ovšem na zásadní otázku, proč „to“ nějaký muž či žena potřebují několikrát denně, zatímco jiní se spíš řídí známým heslem „jednou týdně, ještě bídně“, dlouho nikdo neznal odpověď. Nicméně se zdá, že moderní věda konečně našla důvod.

Hormon rozkoše

Podle studie odborníků z Hebrejské univerzity a Univerzity Bena Guriona z Izraele, za vše mohou geny (nikoli nekontrolovatelné nutkání), konkrétně jejich kombinace nazvaná D4, ovlivňující reakci mozkových center na hormon dopamin.

Výzkumem se zabývají od roku 2006 a nezaměřují se při něm nejen na počet pohlavních styků, ale i celkové sexuální chování člověka. Rozsáhlými testy praktikovanými na vysokoškolských studentech (obou pohlaví) víceméně prokázali pravdivost tvrzení, že na sex myslí ve fantazii mnohem častěji muži než ženy. Poněkud překvapující ale bylo, že při sledování erotických filmů byla míra vzrušivosti u mužů i žen prakticky stejná. 

Převratná studie?

Další studie se pak už vyloženě zaměřila na sledování rozdílů v genetickém uspořádání dobrovolníků. Při ní se zjistilo, že kolem třiceti procent testovaných se shodnou kombinaci genů D4 mělo větší zájem o sex, bývali častěji vzrušení, ale projevovala se u nich i horší sebekontrola nad jejich sexuálním chováním. Tato studie je tak převratná, že ji vědci stále ověřují. Pokud by se totiž bez pochybností potvrdilo, že za zvýšenou erotickou náruživostí stojí geny, mělo by to dalekosáhlé důsledky nejen v sexuologii, ale také v posuzování chování jedinců postižených mírnějšími formami deviace nebo netradičními milostnými zálibami.

Sochařovo prokletí

Když kdysi odsoudili sochaře Pavla Opočenského za skotačení s nezletilými holčičkami, jedním z argumentů obhajoby bylo, že za svou vášeň nemůže, protože ji zdědil po otci, který v devadesáti letech (!) skonal nahý v náruči mladičké milenky. Tehdy to soudce vůbec nevzal v potaz, ale ve světle těchto nových skutečností by tak zřejmě učinit musel! Navíc, pokud se bez nejmenší pochyby zjistilo, že genetika je opravdu mocnější než libido, mnoho pacientů s poruchami sexuálního chování by nemuselo podstupovat psychoterapii.

Soudní dilema

Pro některé jedince postižené mírnějšími a nenásilnými formami deviace by to znamenalo i výhodu při posuzování jejich činů, znalci by museli k tomuto faktu přihlížet při míře zavinění a soudy by asi musely přijmout jiný precedens ke stanovení výše trestu. Nicméně ani fakt, že geny ovlivňují sexuální život mnohem víc, než se myslelo, nikdy nemůže ani v nejmenším ospravedlňovat pachatele znásilnění nebo chování, kde je hlavní motiv uspokojení zvrácených choutek ublížením či ponížením jiné osoby proti její vůli. Ty už totiž souvisejí s ovládacími schopnostmi a morálním profilem člověka.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Intimita
Pro bulvár je hypersexualita tučné sousto, pro sexuology trochu nejasně definovaný jev. Není totiž snadné určit,

Sekce: Láska / Rodinná
Nepřekonatelné rozdíly, finanční nesrovnalosti, absence sexu. Co z toho vede k nevěrám? Na seznam si připište i

Sekce: Láska / Intimita
Penis je penis, ale asi ho ženy k orgasmu zas až tak nepotřebují.

Sekce: Láska / Intimita
   Ženy vnímají na rozdíl od mužů vzrušení komplexněji. Spíše než fyzický vzhled je také často přitahuje a vzrušuje postavení muže a jeho chování.

Sekce: DĚTI
 Američtí neurologové prokázali, že při sledování násilných scén se mozek
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Těchto 9 potravin zvyšuje počet spermií.
Těchto 9 potravin zvyšuje počet spermií.
19.09.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Máme dobrou zprávu pro muže, kteří chtějí být otcem. Všechno, co jíte, může mít velký vliv na kvalitu a počet vašich spermií. A
Míváte sny o sexu?
Míváte sny o sexu?
19.09.19 | Láska / Intimita
Zdálo se vám v noci, že máte sex se svým šéfem, který vás ale vůbec nepřitahuje, se svým známým nebo třeba s Georgem Clooneym?
Tohle jsou věci, které při seznamování odradí každou holku
Tohle jsou věci, které při seznamování odradí každou holku
19.09.19 | Láska / Intimita
  Pánové a dámy, tyhle věci byste opravdu dělat neměli, jestli nechcete potenciálního partnera odradit dřív, než se stačíte
Blíží se revoluce v sexu? Muži odteď nebudou potřebovat kondomy.
Blíží se revoluce v sexu? Muži odteď nebudou potřebovat kondomy.
19.09.19 | Láska / Intimita / Rodinná
 Co se sexu týče, když to vezmeme hodně zjednodušeně, existují pouze dva druhy. Chráněný a nechráněný. Každý má asi nějaké své

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády