KRÁSA:

11.12.19 | Krása / Péče o tělo
Že s bradavicí si dokáže poradit jen tekutý dusík? Ale kdepak! Jsou i jiné
11.12.19 | Krása / Péče o vlasy
Příčin nadměrného vypadávání vlasů můžu být hned několik. Obvykle za to mohou
11.12.19 | Krása / Péče o vlasy
Chtěla byste mít krásné vlasy zářící zdravím? Není nic jednoduššího než
10.12.19 | Krása / Péče o vlasy
  Trápí vás mdlé, suché vlasy, které postrádají lesk a vitalitu? Přečtěte si o
09.12.19 | Krása / Péče o tělo
  Holení žiletkou může být energeticky i časově namáhavá práce. A co teprve

SOS: Jak přežít s workoholikem

24.12.16 | Sekce: Láska / Rodinná |

 Práce, práce a zase práce. Také máte pocit, že jediné, čemu se váš partner věnuje, je jeho zaměstnání? Nejste sama. Martina má dokonce dojem, že její partner nežije s ní, ale se svojí firmou!

Z obdivu se stala noční můra
„Když jsme se seznámili, jeho pracovní nasazení mi docela imponovalo,“ říká dnes osmatřicetiletá Martina o svém manželovi Honzovi. Tenkrát ještě oba studovali a Martina byla nadšená z toho, že Honza si už při studiu začíná budovat zajímavou kariéru. Zatímco jeho kamarádi posedávali po hospodách, on už spolupracoval s jednou středně velkou počítačovou firmou. „Viděla jsem, že je zodpovědný, chce žít sám za sebe. Já jsem také měla brigádu, a když se dala korunka ke korunce, mohli jsme třeba i na dovolenou,“ vzpomíná na začátky jejich vztahu. Jenže to, co ze začátku na svém partnerovi obdivovala, se postupem času vyvinulo v naprostou oddanost práci a stalo se Martininou noční můrou.

Jestli se nic nezmění, zblázním se
„Dokud Honza ještě neměl svoji vlastní firmu, docela to šlo. Pracoval vždycky mnohem víc, než určovala pracovní doba, ale přece jenom znal míru. Dokázal si udělat čas na mne, a když přišly děti, tak i na ně. Jenže když si založil svoji vlastní servis na počítače, všechno šlo stranou,“ vypráví příběh své rodiny. Martina se zpočátku snažila všechno chápat a snad i omlouvat rozjezdem firmy, ale teď už jí došla trpělivost. Když se jí nedávno zeptal její desetiletý syn, kde je tatínek, že už ho týden neviděl, pochopila, že je něco špatně. „Honza chodí domů, když děti už spí a ráno odchází, když ještě spí. Chci-li s ním mluvit, nezbývá mi, než na něj do noci čekat. Chápu, že se snaží vydělávat, aby nás zajistil, ale mám pocit, že to přehání. Jestli se něco nestane, dřív nebo později se z toho zblázním,“ uvažuje celkem realisticky nad současným stavem Martina.

Já se pro tebe obětuji a ty nejsi spokojená…
Pokud se o víkendu najde světlá chvilka, kdy je manžel doma, zdaleka prý ještě není vyhráno. „Mám pocit, že je stejně duchem v práci a řeší ty svoje komputery. Většinou mi všechno odkývne, ale podle mne vůbec netuší, o čem mluvím. Kdy si naposledy hrál s dětmi, to si vůbec nepamatuji,“ pokrčí smutně rameny. Je jí jasné, že nazrál čas, aby se začalo něco dít. Ráda by změnila situaci, ale neví jak. Co teď? Podle odborníků mají k workoholismu mnohem více sklony muži. Jejich motivem je snaha zajistit rodinu a k tomu jsou přece potřeba peníze. Takže na jakoukoli partnerčinu či manželčinu námitku mají už předem připravenou odpověď: „Dělám to přece pro vás!“ Ženu tak často nechtěně dostávají do role, kdy se může paradoxně cítit za nastalou situaci vinna. Muž se přece pro ni obětuje a ona to nejenom neumí ocenit, ale ještě na všem hledá mouchy!

Raději společný víkend místo drahého hotelu
Jak mu ale vysvětlit, že peníze nejsou všechno? Že nepotřebujete drahou dovolenou v luxusním hotelu na exotickém ostrově, protože vám stačí víkendový výlet na nedaleký rybník spojený s koupáním, kde se vyřádíte vy i vaše děti? Nezbývá než si vyčíhat chvilku, kdy bude mít čas a o všem si v klidu promluvit. Mluvte o tom, že se cítíte sama, že vám chybí jeho blízkost, že byste raději oželela luxusní věci a měla ho alespoň občas doma. Mluvte o tom klidně. Ironické narážky typu: „No, to je dost, že se tu taky ukážeš!“ si ovšem nechte od cesty. Měly by přesně opačný efekt.

Nízké sebevědomí, nespokojenost i strach
Workoholismus může mít různé příčiny. Například nízké sebevědomí muže honí, aby víc úsilí věnoval budování kariéry. Pracovitostí si pak sám před sebou něco dokazuje. Co dělat? Zajímejte se o jeho práci, nechte si o ní vyprávět. Oceňte, že ji dělá dobře. Stejně tak mu dejte najevo, jak je chytrý a šikovný, kdykoli se mu něco povede. Každý z nás přece občas potřebuje pochvalu, která je pro něho potvrzením vlastní hodnoty. Snažte se vcítit do jeho pocitů. Pochopí, že si ho vážíte pro jeho jedinečnost, a to mu sebevědomí zvedne. Muž také může do světa práce utíkat před problémy ve vztahu a v rodině. Tady existuje jediná rada: vyndat všechny kostlivce ze skříně. A konečně příčinou může být i strach, zda zvládne uživit rodinu a obstát tak roli otce a manžela. Tentokrát je nejlepší sednout si a stanovit si, kolik peněz potřebujeme na základní chod domácnosti a zajištění rodiny. Jakmile se přehoupneme přes tuhle hranici, už se nemusíme dál štvát za penězi a raději můžeme s celou rodinou vyrazit na pěkný film do kina.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Rodinná
 Žiji s manželem už osm let. Máme za sebou bouřlivé začátky, kdy jsme se snažili srovnat s manželským stavem a

Sekce: Láska / Intimita
My ženy to tak bohužel máme dané. Chceme být pro svého partnera jedinečné, sexy a schopné v posteli a tak

Zdá se vám, že váš drahý už není takovým nadšeným hřebcem jako na začátku

I když tomu možná nebudeš věřit, většina žen se alespoň jednou za život ocitne v roli milenky. Některé tuto situaci

  S manželem prožíváme nejhorší chvíle svého života. Denně si říkáme, kde jsme udělali
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Nechráněný sex může spustit průjem!
Nechráněný sex může spustit průjem!
11.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Jestli vás bolí břicho a máte průjem, nemusí to být vždy tím, že jste něco špatného snědli. Může to být i náhodným milencem!  
Lubrikační gely a masážní oleje. Základní výbava vašeho muže
Lubrikační gely a masážní oleje. Základní výbava vašeho muže
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Mnoho milenců považuje lubrikační gel za nepostradatelnou pomůcku. Usnadňuje masturbaci, používání erotických pomůcek,
Orální sex může být nepříjemný.
Orální sex může být nepříjemný.
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Je příjemný a je součástí našich milostných životů. Ne vždycky to ale dáme se zachováním celé své hrdosti a úcty, protože se to
Nechce vám to dělat pusou? Možná řeší jednu z těchto věcí
Nechce vám to dělat pusou? Možná řeší jednu z těchto věcí
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Pro spoustu žen je orální sex jedinou cestou, kdy jsou schopné dosáhnout orgasmu. Někteří muži se však této praktice vyhýbají,

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády