KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Co vám zlepší sex ve vyšším věku?

20.07.19 | Sekce: Láska / Intimita / Rodinná |

 

Že milování a přibývající léta nejdou dohromady? Co vás nemá! Rčení, že člověku je tolik, na kolik se cítí, teď nově nabývá na významu. Báječný milostný život ve vyšším věku je totiž prokazatelně postaven na tomto prostém, leč účinném zákoně.

Francouzská divadelní a filmová herečka Jeanne Moreau (†89) kdysi pronesla: „Stáří vás neochrání před láskou, ale láska vás do určité míry ochrání před stářím“. Pokud se tento výrok vztahuje nejen na city, ale i na erotiku, je skutečně pravda, že se sex s věkem zlepšuje?

Stáří není asexuální

Jeden z předních českých sexuologů Zlatko Pastor říká, že sexuální atraktivita klesá  s věkem. „Muže přitahují mladé plodné ženy. Má to evoluční logiku a tento princip platí pro všechny. Ženská plodnost závisí na věku více než mužská. Málokterá žena otěhotní po čtyřicítce, muž si zachová plodnost do vysokého věku,“ popisuje odborník s tím, že co se týče sexuálních prožitků, tak u žen se s přibývajícími léty prodlužuje doba nástupu sexuálního vzrušení a ani zvlhčení pochvy není tak rychlé a někdy ani dostatečné.

„Starší muži zase mívají problémy s erekcí, nicméně mýtus ‚asexuální stáří‘ byl dávno překonán. Mají-li oba partneři chuť, není důvod si sex odpírat,“ říká Zlatko Pastor. A právě ona „chuť“ tu hraje velmi významnou roli. Studie totiž potvrzují, že sex se s věkem může zlepšit, pokud je kombinován s mladistvým postojem!

O tom se nemluví

Ve studii provedené na Univerzitě Waterloo, jejíž výsledky publikoval časopis „Journal of Sex Research“, výzkumníci zkoumali postoje k sexu u více než 1100 dospělých ve věku od 45 do 75 let. Tým vědců sledoval jejich fyzické a duševní zdraví v letech 1995 až 2005 (nutno dodat, že se výzkumníci nezabývali měřením sexuální frekvence). Jelikož experiment trval celých 10 let, jedná se o velmi seriózní data a komplexní pohled na věc.

„Starší dospělí a sexualita jsou stigmatizovaným tématem a veřejnost má tendenci mít k tomuto tématu negativní postoje,“ uvádí jeden z vedoucích průzkumu, Steven Mock, docent rekreačních a volnočasových studií na zmíněné univerzitě. „Proto nás zajímaly a zajímají skutečné postoje stárnoucích lidí. Realita se totiž od mýtů a dohadů dost liší,“ nechává se slyšet Steven Mock, podle kterého musíte být mladí duchem, jinak si sex ve vyšším věku neužijete!

Sexem proti vráskám

„Naším cílem bylo zjistit, jak se lidé cítí, co vnímají, jakým způsobem si milování užívají a čím vším jsou ovlivňováni. Vzhledem k tomu, že kvalita sexuálního života je pro mnoho lidí důležitá, ukázalo se, že sex zlepšuje a udržuje vztahy a také nabízí zdravotní benefity. Osmdesát procent sledovaných však hlásí, že je nutné myslet pozitivně a také se tak chovat,“ ještě dodává Steven Mock.

A jaká je tedy charakteristika lidí, kteří si sex užívají někdy až do smrti? Jsou to jedinci spokojení se svým fyzickým vzhledem, případné neúspěchy (i ty sexuální) berou s nadhledem, mají smysl pro humor a rozhodně si nedělají vrásky z další svíčky na narozeninovém dortu. A orgasmus prý mají často. Čerpají ze zkušeností, hlásí mnohem vyšší míru sexuálního uspokojení v porovnání s mladistvými léty a umí si sex užít víc než kdy dřív. Jejich partneři s nimi tráví čas raději, než s těmi, které sex přestal úplně zajímat. Všechno je to v hlavě! Takže, dokážete i vy ukázat stárnutí „záda“ a v posteli to pořádně roztočit?

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sex nemá „dobu exspirace“. Není tedy vázán jen na určitý věk, po jehož překročení nás

Sekce: Láska / Intimita
Sex je nedílnou součástí vztahu. Ať už se partneři milují několikrát do týdne, nebo jen

Mnoho žen při vzpomínce na svých sladkých dvacet let také zavzpomíná na to, jaký byl jejich

Sekce: Láska / Intimita
To, že na začátku vztahu se všechno točí v podstatě jen kolem sexu, není žádná novinka. A že tahle

Sekce: Láska / Intimita
 Ve dvaceti, když je člověk na vrcholu svých sil, nebo v padesáti, kdy už přece jen nabral více
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády