KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Nedostatek spánku omezuje chuť na sex.

12.11.18 | Sekce: Láska / Intimita |

Sex a spánek spolu velmi úzce souvisejí. A nejen proto, že obojí většina lidí provozuje právě posteli. Sex a spánek jsou jako spojené nádoby, jestliže dojde k oslabení jedné strany, ovlivní to negativně druhou. Naopak posílením jednoho aspektu se zlepší i ten druhý. Kvalitní spánek zvyšuje chuť na sex, naopak nedostatečný ji snižuje. Ale právě sex může ulevit od stresových hormonů a navodit kvalitnější spaní.

Jak tedy začarovaný kruh rozseknout? Záleží na tom, co je příčinou nespavosti a snížené chuti na sex. Jestliže je to stres, pak je potřeba zapracovat především na omezení této zátěže. Stres produkuje do krve stresový hormon kortizol. Ten vyvolává nespavost, buzení během noci a zvýšenou únavnost ráno. Má ale také negativní vliv na libido, protože snižuje hladinu mužského pohlavního hormonu testosteronu v krvi. A tento hormon se tvoří také v těle žen a u nich silně ovlivňuje libido.
Hormony na vině
Muži mají testosteronu obecně mnohem více, a třebaže i u nich kortizol snižuje jeho hladinu, většinou v krátkodobém hledisku nepociťují ztrátu libida. Při dlouhodobém působení kortizolu – kupříkladu nespavost po narození nového potomka – se i u nich omezí chuť na sex.
Ženy jsou ale postiženy obecně více. S každou hodinou spánku navíc se šance, že druhý den budou souložit, zvyšuje o čtrnáct procent. A s délkou spánku se zvyšuje také šance na dosažení orgasmu u ženy. Tvrdí to američtí vědci na stránkách odborného časopisu Journal of Sexual Medicine. Sex zase výrazně zvyšuje kvalitu a délku spánku a snižuje hladinu stresového hormonu v krvi.

„Zatímco spánek má vliv na sexuální život… sex ovlivňuje spánek,“ tvrdí psycholožka Laurie Mintz, autorka řady poloodborných knih.

„Nedostatek sexu způsobuje naopak nespavost a podrážděnost, máme dokonce důkazy, že hladina kortizolu po orgasmu klesá a oxytocin vyloučený po orgasmu usnadňuje usnutí,“ tvrdí newyorský sexuolog Ian Kerner.
Nechte je vyspat

Mimochodem, již jistý dřívější výzkum potvrdil, že pokud chtějí muži po svých ženách aktivní pohlavní život, měli by jim dopřát pořádně dlouhý a kvalitní spánek. U žen, které spí nejdéle, je totiž pohlavní aktivita nejvyšší. A platí to zvláště u žen po padesátce, které procházejí či prošly menopauzou. Ty, jež si mohou dopřát dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, mají nejaktivnější pohlavní život. Bohužel u žen v menopauze je nespavost velmi častá a negativně ovlivňuje také jejich srdce a vyvolává u nich depresi.

„Ženy i zdravotníci by měli vědět o vztahu mezi symptomy menopauzy a nedostatečným spánkem a jejich účinky na sexuální funkce,“ tvrdí doktorka JoAnn Pinkerton ze Severoamerické společnosti pro menopauzu.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek je nejlepší prevencí chorob, stárnutí a

Sekce: Láska / Intimita
Možná se poslední dobou potýkáte u sebe či partnera/partnerky se sníženým zájmem o

Sekce: Láska / Intimita
 Němečtí vědci z univerzity v Tübingenu tvrdí: brzká ztráta panenství vede k tomu, že v dospělém

Sekce: Zdraví
  Z řecké mytologie je zřejmé, že už ve starověku lidé považovali klidný a osvěžující spánek za dar – podle jejich představy bůh Hypnos každou noc

  Každodenní konzumace červeného masa vede k poklesu hladiny testosteronu v krvi, tvrdí odborníci. Ruku v ruce s
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády