KRÁSA:

21.09.19 | Krása / Péče o vlasy
  Chceš popohnat růst vlasů, dodat jim lesk, zbavit se lupů či zacelit
21.09.19 | Krása
  Na molu, v časopisech či v reklamních kampaních jasně vede extrémní štíhlost.
20.09.19 | Krása
Jak docílit sametově hebké pokožky? Jak dodat vlasům větší lesk? Či jak
09.09.19 | Krása / Péče o vlasy
  Ráda byste se chlubila sexy hřívou, jenomže místo toho vám matka příroda
05.09.19 | Krása / Péče o tělo
Toužíte po opálené pokožce, ale nechcete své tělo vystavovat škodlivým

Muži se svalnatou postavou a sexy tváří mají málo spermií

24.08.19 | Sekce: Láska / Intimita |

Paradox mužnosti či paradox plodnosti prokázali australští vědci hned ve dvou výzkumech. Ačkoli se mužům radí, aby byli fit a ve skvělé kondici, atleti, svalovci z posiloven a sexy modelové jsou těmi, kdo mají v průměru horší kvalitu spermatu než hubeňouři a muži s femininními rysy ve tváři. Ti mají naopak až o šedesát procent kvalitnější sperma než jedinci, po kterých v baru šílí ženy a ochotně s nimi souloží.

Proč k takovému paradoxu dochází, nikdo neví. Původní hypotéza byla, že majitelé nejkvalitnějších genů budou nejvíc fit a nejatraktivnější. A tudíž také nejplodnější. Ale není to pravda. Hned ze dvou na sobě nezávislých studií provedených v Austrálii (na univerzitách v Perthu a Crawley) vyplynulo, že muži, které ženy i muži hodnotí jako nejvíc fit, nejatraktivnější a nejsvalnatější, mají v průměru až o šedesát procent nižší počet spermií v ejakulátu než muži s femininními rysy bez výrazné muskulatury. A platí to také o hloubce hlasu. Muži s nejhlubším hlasem mají méně spermií než ti s vysokým.
Něco za něco

Proč tomu tak je? Nabízí se několik teorií. Muži, kteří jsou atraktivní a svalnatí, jsou žádanější. Snadno si najdou sexuální partnerku a mají více sexu. Tudíž rozsévají do většího počtu zájemkyň, a proto mají nižší počet spermií v jedné dávce. Tahle teorie byla potvrzena i u jiných primátů. Zatímco femininnější muži musejí déle lákat partnerku, aby ji získali pro vztah, pak investují větší dávku spermií. U promiskuitních šimpanzů produkují samci méně spermií ve srovnání s monogamními gorilami.

Druhým vysvětlením je biologický jev zvaný trade-off neboli „něco za něco“. Fit a atraktivní muži jsou v hierarchii společnosti na špici, častěji bojují o dominantní postavení. Ale právě práce na svém těle a lepší kondici je náročná pro tělo, které pak trochu sleví na tvorbě spermií.

Ženy vědí své

Jeden z autorů výzkumu doktor Leigh Simmmons z University of Western Australia v Perthu míní, že na vině je sám mužský pohlavní hormon testosteron. Ačkoli je pro tvorbu spermií nezbytný, jeho zvýšená hladina může spermatogenezi omezovat. A právě atleti, kteří denně cvičí, ale také bodybuildeři a fitness nadšenci ho mají v krvi více. Nehledě na to, že mnozí kulturisté používají steroidní hormony k rychlejšímu růstu svaloviny a vědomě tak poškozují nejen vlastní plodnost, ale také schopnost erekce.

Vůbec nejzajímavějším na celé věci je, že se ženy už evolučně přizpůsobily. Mnoho výzkumů z posledních let dokazuje, že zatímco mužné, atraktivní, svalnaté muže s hlubokým hlasem chtějí ženy při sexu na jednu noc, pro dlouhodobý vztah hledají ty femininní. Zdá se tak, že sexuálně nejpřitažlivější jedinci jsou vhodní pro úlet, protože u nich méně hrozí také těhotenství. A naopak femininní jedinci, kteří jsou považováni za věrnější a oddanější vztahu, jsou plodnější. Ženy to podvědomě vědí, evoluce je to naučila.

 

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Muži, kteří pijí pravidelně jedno pivo denně, jsou plodnější a jejich tělo produkuje více spermií.

Jiné dítě než ze zkumavky se za padesát let v Evropě nenarodí. Tvrdí to některé odhady na základě

Toužíte po miminku a stále se vám to nedaří? Pak vězte, že jedním z důvodů může být

Sekce: Láska / Intimita
   Ženy vnímají na rozdíl od mužů vzrušení komplexněji. Spíše než fyzický vzhled je také často přitahuje a vzrušuje postavení muže a jeho chování.

  Každodenní konzumace červeného masa vede k poklesu hladiny testosteronu v krvi, tvrdí odborníci. Ruku v ruce s
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Kouření může zmenšovat penis
Kouření může zmenšovat penis
21.09.19 | Láska / Intimita
  Kouříte jednu za druhou? Pak byste měli hodně zvážit, jestli jsou pro vás cigarety důležitější než velký penis a erekce.  
Exhibicionistky a jiné sexuální výtržnice.
Exhibicionistky a jiné sexuální výtržnice.
21.09.19 | Láska / Intimita
  Jedna z častých otázek, kterou sexuologové dostávají na svých přednáškách? Lidi zajímá, jestli existují sexuálně dravé ženy,
Cvičení pro lepší sex
Cvičení pro lepší sex
21.09.19 | Láska / Intimita
  S přibývajícím věkem svaly ochabují, pokud je neposilujeme. Výjimkou nejsou ani svaly poševní – a právě na ty se při cvičení
Lidé se dělí podle čtyř základních sexuálních osobností
Lidé se dělí podle čtyř základních sexuálních osobností
21.09.19 | Láska / Intimita
   Tak jako existují čtyři základní temperamenty osobností, existují také čtyři základní osobností rysy člověka v sexu. A každý

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády