KRÁSA:

10.12.19 | Krása / Péče o vlasy
  Trápí vás mdlé, suché vlasy, které postrádají lesk a vitalitu? Přečtěte si o
09.12.19 | Krása / Péče o tělo
  Holení žiletkou může být energeticky i časově namáhavá práce. A co teprve
09.12.19 | Krása / Péče o tělo
Trápí vás pomerančová kůže, která se bez vašeho souhlasu „zabydlela“ na vašich
Pokud se chcete dopracovat ke krásné pleti, měla byste dodržovat pár pravidel.
08.12.19 | Krása / Péče o vlasy
Kajenský pepř proti vypadávání vlasů, vodka pro extra lesk, nebo koupací čepice

Vztahy na dálku: Mají šanci?

02.01.17 | Sekce: Láska |

 Martina doťukala do klávesnice počítače další lásky vyznání a klikla na tlačítko odeslat. Vzdychla si. Jak dlouho tohle ještě vydrží? Marek je tak daleko a jí tak chybí jeho pohlazení a živé oslovení. Kdykoli teď potkala na ulici pár držící se za ruce, sevřelo se jí srdce. Jí tohle už tři čtvrtiny roku chybělo.

Těžší průběh, než se zdálo

Když jí Marek oznámil, že dostal možnost jet na rok stáž do Ameriky, zabolelo ji sice u srdce, že ji nechá doma, ale přála mu úspěch. Věděla, že pro mladého lékaře je tohle životní šance, jak uspět i jinde, než jenom v jejich malé zemičce. Pomohla mu i sbalit obrovský kufr plný věcí a na letišti se s ním rozloučila. Pochopitelně to obrečela, ale říkala si, že přece není všem dnům konec. Internet jí přece usnadní komunikaci s její drahou polovičkou. Existuje přece skype, maily, mobilní telefony… Navíc plánovala, že když všechno dobře půjde, ušetří si a přiletí se v létě podívat na čtrnáct dnů za ním. Nakonec to ale z finančních důvodů nevyšlo. Navíc se ukázalo, že všechno je mnohem těžší, než se zdálo.

Pomoc našla u psycholožky 

„Ze začátku to nebylo tak těžké. Pravidelně jsme si volali přes skype, psali jsme maily. Mluvili jsme o tom, co dělám já doma, co dělá on v Americe. Probrali jsme, co je u nás obou nového. Snažila jsem se najít si další nové aktivity, kterými bych zaplnila svůj volný čas. Postupně jsem si ale čím dál víc uvědomovala, že mi prostě chybí jeho fyzické pohlazení. Přicházelo mi to na mysl tím víc, čím jsem si uvědomovala, že to nejde. Další rána přišla, kdy mi před měsícem řekl, že získal možnost prodloužit si pobyt ještě o rok. Jasně, ať dál sbírá zkušenosti. Ale co já? Měla jsem toho už po krk, tak jsem si našla psycholožku, které jsem se šla vypovídat. Pomáhá mi už tím, že mne vyslechne,“ svěřuje se nyní rozbolavělá Martina. Společně nyní rozebírají, jak odloučení snášet a čelit mu. 

Jak zvládat takovou situaci a nezhroutit se z toho?

Jde především o to, mít v partnera důvěru. Jasně, že se do vaší mysli vkrádá otázka, jestli zatímco vy jste daleko od něho, neskočí váš partner do náruče někoho jiného. Nesmíte ale dopustit, aby vás tenhle strach ovládl. Proto se snažte partnera ubezpečit v tom, že si jeho důvěru zasloužíte. Řekněte mu proto, jak a s kým se třeba chystáte strávit své budoucí volné chvilky. Bude-li k vám stejně otevřený i on, pomocí ubezpečení dosáhnete dalšího stupně důvěry, který vás zahřeje u srdce. Stín strachu snáz odeženete.

Hmatatelný důkaz lásky

Snažte se i přes velkou dálku najít společné téma. Rádi jste spolu sledovali nějaký seriál? Zkuste se sejít a přes internet ho sledovat třeba každý na jiné polokouli a pak společně přes skype komentovat své zážitky a pocity z dění na obrazovce. Pomůže vám to sdílet něco společně, i když jste každý na druhém konci světa. Snažte se být ke své polovičce pozorní. Překvapit ji něčím nezvyklým. Pošlete mu třeba tištěnou obrázkovou pohlednici s vyznáním. Bude mít od vás hmatatelný důkaz lásky s textem psaným rukou a vaším podpisem, žádný odosobněný mail. Ten ho možná přesvědčí lépe než tisíce elektronických slov.  

Každý jsme někde jinde

Svět se stává jednou globalizovanou vesnicí a stěhovat se za studiem nebo za prací je dnes už naprosto běžné. Podobnou zkušeností si prošla i Julie. Jejich vztah s Honzou úspěšně zdolal nelehkou překážku v podobě jejího ročního pobytu v Anglii. Jenže kamenem úrazu se stal její návrat zpátky do Čech. „Najednou jsem zjistila, že mám problém se sem vrátit. V Anglii jsem studovala a pracovala, hodně intenzivně jsem prožívala svůj čas, sbírala nové zkušenosti. Tady jsem nebyla schopná zařadit se zpátky do studentského života. Připadalo mi, že žiju v jiném světě. Nakonec jsem se rozhodla vrátit se do Anglie a s Honzou jsme se rozešli. Pochopila jsem, že nemá cenu, aby na mne čekal, každý jsme už někde jinde,“ líčí Julie.

Hlavně důvěra a schopnost čelit překážkám 

Zkrátka platí, že vztah na dálku přežít může, ale také nemusí. Statistiky nejrůznějších výzkumů také jednoznačně neříkají, že by vztahy praktikované na dálku byly ohroženější než jiné vztahy. Všechno je o lidech. O jejich důvěře, o jejich schopnosti snášet překážky.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Rodinná
 Práce, práce a zase práce. Také máte pocit, že jediné, čemu se váš partner věnuje, je

Sekce: Láska / Rodinná
 Žiji s manželem už osm let. Máme za sebou bouřlivé začátky, kdy jsme se snažili srovnat s manželským stavem a

Sekce: Láska / Intimita
Světem se jako pandemie šíří nákaza, která rozvrací spokojené vztahy. Porucha erekce. Proč nás obtěžuje čím dál častěji?

  S manželem prožíváme nejhorší chvíle svého života. Denně si říkáme, kde jsme udělali

Sekce: Láska / Intimita
  Na dotaz „co pro tebe znamenala první láska a jaké na ni máš vzpomínky“ mnozí jen
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Lubrikační gely a masážní oleje. Základní výbava vašeho muže
Lubrikační gely a masážní oleje. Základní výbava vašeho muže
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Mnoho milenců považuje lubrikační gel za nepostradatelnou pomůcku. Usnadňuje masturbaci, používání erotických pomůcek,
Orální sex může být nepříjemný.
Orální sex může být nepříjemný.
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Je příjemný a je součástí našich milostných životů. Ne vždycky to ale dáme se zachováním celé své hrdosti a úcty, protože se to
Nechce vám to dělat pusou? Možná řeší jednu z těchto věcí
Nechce vám to dělat pusou? Možná řeší jednu z těchto věcí
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Pro spoustu žen je orální sex jedinou cestou, kdy jsou schopné dosáhnout orgasmu. Někteří muži se však této praktice vyhýbají,
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
08.12.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Jak může akupresura zlepšit milostný život a zvýšit ženskou touhu? Věnujte se jí denně několik minut, a uvidíte tu změnu.

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády