KRÁSA:

09.09.19 | Krása / Péče o vlasy
  Ráda byste se chlubila sexy hřívou, jenomže místo toho vám matka příroda
05.09.19 | Krása / Péče o tělo
Toužíte po opálené pokožce, ale nechcete své tělo vystavovat škodlivým
04.09.19 | Krása / Péče o tělo
Máte po těle kožní výrůstky a drobné bradavičky, které jsou vadou na kráse, jež
04.09.19 | Krása / Kosmetika
   Být tak roztomilá jako malá holka a přitom neuvěřitelně svůdná…nyní máte
01.09.19 | Krása / Péče o tělo
  V létě čas běží tak nějak jinak. Zase ses začetla do knihy a zapomněla se

Jak se s tím druhým rozejít?

29.03.19 | Sekce: Láska / Intimita / Rodinná |

Sice tvůj přítel neudělal nic špatného, nepodvedl tě a nebije tě, ale ty prostě cítíš, že už to není ono. Zkrátka jsi rozhodnuta jít životem dál bez něj. Ale stojíš před velkým úkolem, a sice mu to oznámit. Chceš tomu svému dát kopačky a nevíš, jak na to? Poradíme ti, jak to udělat citlivě.

Rozchod je vždy těžká věc. A to nejen slyšet z úst toho druhého, že je konec, ale přijít s tím sama. Říct tomu druhému, že už s ním nechceš být, je opravdu náročné. Máme pro tebe několik rad, které ti pomohou tuhle situaci lépe zvládnout.
Mluv narovinu

Muži jsou přímočaří, a žádné skryté jinotaje nepochopí. Říkáš si, že mu to naznačuješ už dlouho, a on stále nic? Není divu, pokud nevyslovíš slovo „konec“, nedojde mu to. Navíc z tvého podivného chování může spíše vyrozumět, že po něm chceš, aby se více snažil. A tak zatímco ty mu nenápadně oznamuješ rozchod, on ti domů nosí kytky a zve tě do restaurací.
Řekni mu důvod

Nestačí ale říct, že se stěhuješ a hasta la vista. Chlap je zkrátka ješitný a hlavou se mu budou honit různé představy o tom, jak jsi ho rok podváděla, a nakonec jsi odešla za jiným. Takže s pravdou ven. A je jedno, jaká je, i pro něj je důležité vědět, proč od něj odcházíš. Třeba už jen kvůli tomu, aby svou chybu neopakoval v dalším vztahu. Pokud jsi potkala jiného muže, bude lepší to říct narovinu. Za týden tě s ním potká a stejně si dvě a dvě dá dohromady a ty budeš v jeho očích za prolhanou mrchu.
Dobře si to promysli, bacha na slovo „pauza“

My, ženy, to občas vyslovíme jen tak. Používáme to jako nástroj a rozcházíme se takhle několikrát do roka. Ale muži to vnímají jinak. Pokud jednou tohle řekneš, dost možná to vezme doslova, a opravdu si sbalí kufry. Nepoužívej ani větu „dáme si pauzu“. Je to dost ošemetný výrok, který zatopil mnoha párům, protože si nikdo nedokáže představit, co to vlastně znamená. Jakože jdete od sebe a třeba se k sobě někdy vrátíte? Nebo si dáte měsíc oddych? A když se s někým jiným vyspíš, je to podvod? Jestli cítíš, že si potřebuješ nějaké věci promyslet, raději mu řekni, že potřebuješ odjet sama na wellness víkend. O pauze nemluv. Jinak se vrátíš a v jeho posteli už bude jiná.

Načasuj to

Pokud jsi impulzivní typ, je možné, že takhle zpráva z tebe vyletí třeba právě v době hádky nebo jen proto, že jsi měla špatný den. Ale ber ohledy na toho druhého. Tedy záleží na tom, jak jste spolu dlouho, ale jestli váš vztah trvá léta, zasloužili byste si oba důstojný konec. Je necitelné mu dát kopačky, pokud prožívá hodně těžké období, přeci jen jste partneři, tak bys ho měla podpořit a pár dní nebo i týdnů to vydržet. Stejně tak bys neměla volit den jeho narozenin nebo na Valentýna. Vyber si neutrální den a pak s pravdou ven. Ale pozor, zase s ním nebuď z nějakého soucitu, pokud prožívá jedno smutné období za druhým, nebo truchlí z nějakého důvodu už několik měsíců, tak už na nic nečekej.
Vyber místo

Nejlepší místo pro rozchod je soukromí. Rozhodně se s ním nerozcházej před zraky jeho rodiny či přátel. Dobré místo není ani restaurace, kde jsou sice anonymní lidé, ale přesto lidé. Nevíš, jak zareaguje, a zbytečně ho přivedeš do trapné situace, kdy bude brečet nebo se dokonce vztekat na veřejnosti.
A co bys rozhodně neměla dělat?
Narafičit to tak, že se s tebou rozejde on

Za prvé to není fér, a za druhé i do budoucna ti to může přinést řadu nedorozumění. Tak například, jak budeš vašim přátelům vysvětlovat, proč jste se rozešli? Nebo se třeba k sobě za pár let vrátíte a ty se pak někdy prořekneš. Nehledě na to, že budeš ty ta odkopnutá, a přitom to budeš cítit jinak.
Přes telefon či sociální síti

Tak o tomhle snad ani nemusíme mluvit. Tento způsob je snad jen možný po prvním rande, kdy víš, že to nebude fungovat. Ale ukončit dlouhodobý vztah přes messenger je pro toho druhého ponižující.
Vytroubit to do světa dříve, než se to dozví on

Možná jsi na něj naštvaná, a tak ze vzteku obvoláš přátelé s tím, že s ním končíš, nebo si v kolonce na Facebooku změníš status ze zadané na nezadanou. Tak tohle taky není dospělácké chování. O tom, že jdete od sebe, by měl vědět nejdříve on. Jen si vezmi, jak by ses cítila, kdyby ti volal váš společný kamarád s tím, jak ti po rozchodu je, a ty sis přitom v duchu malovala, co svému miláčkovi uvaříš k večeři.
Zkušenosti čtenářek:

Hanka (32 let): „Jednou jsem se rozešla s klukem tak, že jsem mu dohodila rande. Prostě jsem na schůzku poslala za sebe jinou holku. Bylo to hodně trapné a dodnes se za to stydím,“ prozradila nám Hanka.

Katka (39 let): „Tak já před jedním takovým úkolem stojím. Ale pořád se k tomu nedokážu odhodlat. Máme spolu pětiletou dceru, tak je to dost těžké. A důvod? Zamilovala jsem do jiného. Takže budu muset asi pravdou ven,“ bojí se Katka.

Ilona (28 let): „Rozcházím se férově a vždy řeknu důvod. Ale jednou jsem to řekla na našem společném výletě a pak jsem musela domů vlakem. Prostě mě tam ten chlap nechal a odjel autem pryč,“ vzpomíná Ilona.

Jak se rozcházíš s muži ty? Jdeš s pravdou ven nebo se různě vytáčíš? Napiš nám do diskuze, jestli máš za sebou nějaký netypický rozchod.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska
Sice už váš vztah za moc nestál a ty jsi cítila, že to není ono a chtělo by to změnu, ale když přišel definitivní rozchod, jsi z toho v šoku. Nebo tě

Sekce: Láska
Upřímnost je krásná věc, ale některé věci by sis raději měla nechat pro sebe. Jsou věty, které prostě muži

Sekce: Láska
 "Promiň, neklape nám to, ale jestli chceš, můžeme být přátelé..." Slyšet tuhle větu od

Sekce: Láska / Rodinná
 Je to smutné, ale málokdo se odváží říct druhému na rovinu do očí, že je konec. Internet a

Sekce: Láska / Intimita
My ženy to tak bohužel máme dané. Chceme být pro svého partnera jedinečné, sexy a schopné v posteli a tak
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Nebuďte ve vztahu ta hodnější, nechte se hýčkat!
Nebuďte ve vztahu ta hodnější, nechte se hýčkat!
15.09.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Na začátku vztahu obvykle muž novou partnerku obskakuje a snesl by jí modré z nebe. Proč se to postupem času otočí a je to žena,
Nový vztah: Jak se na něj připravit?
Nový vztah: Jak se na něj připravit?
15.09.19 | Láska / Intimita
  Začít nový vztah většinou vůbec není lehké. To poznala i Blanka z Ulice. Po rozpadu manželství se už nějakou dobu pomalu
Co je v sexu zakázáno?
Co je v sexu zakázáno?
15.09.19 | Láska / Intimita
  Zákony v různých zemích se často výrazně liší...
Je závislý na pornu!
Je závislý na pornu!
15.09.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Vyrovnáte se s tím?

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády