KRÁSA:

Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec
10.10.19 | Krása
Nejsem sama, kdo čas od času přemýšlí, kolik že je mu vlastně let.

Pět nejčastějších důvodů rozpadu manželství

19.08.19 | Sekce: Láska / Rodinná |

Přestože dle Českého statistického úřadu rozvodovost v roce 2018 v Česku o něco klesla, stále se rozpadá až 45 % manželství. Dvě třetiny žádostí o rozvod přitom podávají ženy, jako důvod udávají ve většině případů rozdílnost povah, za ní se ale často skrývají osobnější příčiny. Podívejte se s námi na pět pravých důvodů rozpadu manželství.

1. Netolerance

Mezi nejčastější důvod rozvodu paradoxně patří netolerance, která předběhla i nevěru. Často je to dáno tím, že lidé mají při vstupu do manželství nereálné, až zkreslené představy o tom, kam se bude manželství ubírat dál.

Zároveň přestali dělat kompromisy, tudíž vyžadují, aby se vztah ubíral jen tou cestou, kterou si vysnili. Čeští i zahraniční sociologové se shodují, že se krize vyhne málokterému manželství. Zásadní pro to, jestli dojde k rozluce, nebo pár krizi ustojí, je společně prožitá historie a také povahy manželů.

„Nejméně trpělivá je mladá generace, je zde příklon k rychlému řešení problémů. Buď cestu najdu hned, nebo končíme…,“ píše sociolog James Carry pro web The Telegraph.

2. Nevěra

Nevěra stojí v žebříčku pěti nejčastějších důvodů rozvodu na druhém místě. Žádost o rozvod podává téměř stejně často postižená strana jako nevěrník. Více přitom podvádějí muži, kteří po letech stereotypního sexu zatouží po něčem novém.

Objekty jejich touhy jsou přitom často kolegyně z práce. Ženy jsou nevěrné ale také kvůli zajetým kolejím, které se stále opakují. Na rozdíl od mužů jim však primárně nejde ani tak o sex, jako o „čerstvé city“ a lásku. Touží znovu zažít pocit zamilovanosti.

„Lidé se nechávají oklamávat svým vlastním mozkem a myslí si, že nově poznaný partner přinese něco úžasného,” upozorňuje na svém webu kouč Aleš Kalina a všem lidem radí: „Využijte schopností mozku a nechte ho srovnávat informace k vašemu prospěchu. Nebojte se a nechte mozek srovnat nového člověka s partnerem, kterého právě máte. Pokud vám bude hlásit touhu, že byste to chtěli s tím druhým člověkem zkusit, uvědomte si, v jakých oblastech vám to hlásí. V čem je váš partner nedostatečný? Proč vás mozek táhne za tím druhým? A tyto důvody si napište. Jsou to právě ty oblasti, kde se svým partnerem máte nízká emoční čísla.”

3. a 4. Alkohol a domácí násilí

Alkohol a domácí násilí jsou na třetím a čtvrtém místě mezi nejčastějšími příčinami rozvodovosti.

„Častým důvodem k rozvodu je domácí násilí a pronásledování spojené s cholerickou a někdy až nesnesitelnou žárlivostí. Objektem násilí mohou být jak partner, tak děti. Nemusí se přitom jednat pouze o násilí tělesné, které je lépe viditelné a prokazatelné, ale také o násilí psychické, které může mít v dlouhodobém horizontu mnohem těžší a trvalejší následky než násilí fyzické,“ vysvětluje právník Miroslav Zeman ze společnosti Profi právník.

Co se alkoholu týče, Češi jsou v jeho spotřebě druzí v Evropské unii, upozornila na to minulý rok Světová zdravotnická organizace. Více alkoholiků se rekrutuje z řad mužů a většina rozvodů, za kterými stojí alkohol, je jejich vinou, i když to samozřejmě není pravidlem.

5. Nedostatek sexu a peníze

O pátou příčku se pak rovným dílem dělí nedostatek, tedy spíše absence sexu, a peníze. Finanční neshody probíhají z mnoha důvodů – na vině může být finanční negramotnost některého z partnerů, ale také „obyčejný“ pocit, že já vydělávám většinu peněz do rodinného rozpočtu a manžel nebo manželka jen utrácí…

Na druhou stranu dost často jsou peníze i důvodem k opaku, tedy mnoho párů se zdráhá rozvést právě kvůli penězům.

Co se sexu týče, je obvykle na vině jeho nedostatek: „S exmanželem jsme si rozuměli v mnoha oblastech, ale sex k nim bohužel nepatřil,“ napsala čtyřicetiletá čtenářka Jana.

„Na začátku manželství jsem naivně doufala, že se to zlepší, ale poté, co jsme zplodili dvě děti, přestal manžel mít zájem o sex úplně. Deset let jsem to vydržela, protože jinak nám spolu bylo dobře. Ale život bez sexu byl tak frustrující, že jsem se nakonec odhodlala k rozvodu.“

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Kdy někdo z manželského páru podlehne svodům, a s největší pravděpodobností začne podvádět? Souvislost mezi délkou vztahu a nevěrou skutečně

Sekce: Láska / Rodinná
Nevěra byla součástí partnerských vztahů od nepaměti. Zatímco se o ní ale

Sekce: Láska / Rodinná
 Odborníci varují: "Pokud se něco nestane, je pokračování rozpadu rodiny a manželství v Česku

 Je to smutné, ale pokud přijdete o práci, je dost dobře možné, že přijdete i o manžela či manželku.

Sekce: Láska / Rodinná
 Jsou čtyři zásadní problémy, které nemůže přežít žádné manželství nebo vztah. A podle
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

12 věcí, které spolu dělají šťastné páry.
12 věcí, které spolu dělají šťastné páry.
19.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Láska má mnoho podob, ale existují situace, podle kterých zaručeně poznáte, že vedle sebe máte toho správného člověka.  
Jak poznáte, že už nejde jen o nezávazný sex?
Jak poznáte, že už nejde jen o nezávazný sex?
19.10.19 | Láska / Intimita
Jak poznáte, že nezávazné blbnutí možná přerůstá ve velkou lásku?  
10 důvodů, proč byste měla chodit se samotářem.
10 důvodů, proč byste měla chodit se samotářem.
19.10.19 | Láska / Intimita
Neradi chodí do společnosti a opouštějí teplo svého domova. A jsou v mnoha věcech lepší než ostatní muži.  
14 strašlivých věcí, které muži nechtějí, aby se při sexu opakovaly!

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády