KRÁSA:

09.09.19 | Krása / Péče o vlasy
  Ráda byste se chlubila sexy hřívou, jenomže místo toho vám matka příroda
05.09.19 | Krása / Péče o tělo
Toužíte po opálené pokožce, ale nechcete své tělo vystavovat škodlivým
04.09.19 | Krása / Péče o tělo
Máte po těle kožní výrůstky a drobné bradavičky, které jsou vadou na kráse, jež
04.09.19 | Krása / Kosmetika
   Být tak roztomilá jako malá holka a přitom neuvěřitelně svůdná…nyní máte
01.09.19 | Krása / Péče o tělo
  V létě čas běží tak nějak jinak. Zase ses začetla do knihy a zapomněla se

Jak znovu nastartovat vztah

09.08.19 | Sekce: Láska / Rodinná |

Na univerzitě v anglickém Oxfordu proběhl minulý rok zajímavý výzkum, jehož výsledky byly uveřejněny na britském webu Research Digest. Běžný partnerský vztah se podle něj „dožívá“ čtyř a půl roku. Poté partneři začnou uvažovat o svatbě nebo o rozchodu. Pokud byste rádi směřovali k tomu prvému, bylo by dobré se držet následujících pravidel.

Všechny vztahy prožívají jakási cyklická období. „Dobrá období, kdy převažuje láska a porozumění, se střídají s krizovými stádii. Kdo na to není připravený a čeká, že jeho vztah bude jen prozářený sluncem, bude zklamaný a rozčarovaný. Pokud chcete právě vaše partnerství dovést ke stabilitě, naučte se s cykličností pracovat. Ale pozor, v první fázi – několika letech - vztahu není až tak patrná, přesto na ni buďte připravení,“ doporučuje lékař Christian Jarett.

První nespokojenost pociťují ženy

Podle sociologů první nesoulad, třeba i jen zdánlivý, ve vztazích obvykle pociťují ženy. Je to dáno jejich větší vnímavostí, ale také větší touhou po častějších změnách. Naopak muži jsou konzervativnější a ke změnám takovou chuť nemají, a tak jsou ve vztazích i déle spokojenější.

„Ženy touží po změnách, aby se něco dělo, v receptu na šťastný vztah je ale důležité si uvědomit, že změna nemusí být vždy k lepšímu,“ upozorňuje Jarett.

První pravidlo, kterého by se tedy měly držet asi hlavně ženy, je, pokud touží po něčem novém, měly by začít na jiném než partnerském poli. „Kupte si něco na sebe, vyjeďte na víkend s kamarádkou, a do partnerského soužití naopak vnášejte změny více než opatrně,” doporučují odborníci.

Rozporem, který často vede ke konci vztahu, je i nedostatek společných zájmů a tím i témat k hovoru. Není potřeba trávit s partnerem veškeré volné chvíle, ale je dobré mít nějaký společný zájem. Ať už to je sport, péče o zahradu nebo výlety za kulinárními zážitky, všechno se počítá.

Pokud tedy máte pocit, že váš vztah nenabírá směr, jaký byste chtěli, vyjeďte na společnou dovolenou, jen sami dva, někam daleko, kde budete mít čas se věnovat jeden druhému. V případě, že je vztah odsouzen k zániku, to zjistíte velmi záhy. V lepším případě se vaše pouto naopak utuží a partnerství získá „nový vítr“.

První větší krize

Podle vědců se ze vztahu po čtyřech a půl letech začne stávat zvyk, zejména pokud partneři na vztahu nepracují či nemají děti a neřeší tak jiné, spíše „provozní“ věci. Hodně lidí po uplynutí této doby začne nostalgicky vzpomínat na léta svobody, nebo přemýšlet, jestli vedle sebe mají skutečně toho pravého. Vztah prostě přestává být čerstvý a zajímavý.

Jedinci si tak často domů přinášejí více a více práce a méně času věnují partnerovi. Méně se také tolerují drobné chyby, které v začátcích nevadily. A právě proto je důležité na vztahu začít vědomě pracovat.

„Od mých pacientů vím, že když přijde doba, kdy se začíná více hodnotit ten druhý a také přemýšlet, jestli zůstat, nebo se posunout o dům dál, jestli založit rodinu, nebo ještě není čas – jde do tuhého. Možná to zní banálně, ale vždy jim doporučuji sepsat si seznam pro a proti. Minimálně u sepisování přijdou na věci, které by je do té doby ani nenapadly,” popisuje vztahová koučka Emma Jansenová.

Vhodné je také „vyrazit za hranice všedních dní“, třeba na delší dovolenou, ideálně jen ve dvou. Právě zde se vztah může utužit, nebo naopak.

Několik tipů, jak zachránit vztah, který začíná nabírat nesprávný směr:

  • Naslouchejte jeden druhému.
  • Každý společný zájem rovná se jeden bod k dobru.
  • Buďte otevření a upřímní, jinak se zamotáte do vlastních domněnek.
  • Neberte si práci domů – domov je místo, kde se věnujeme sobě a partnerovi – rodině.
  • Důvěřujte si a dopřejte jeden druhému dostatek svobody.
скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska
Chtěli byste se svým vyhlídnutým klukem začít vážný vztah? Tyto věci vás rychle přesvědčí o

Každý zažije krizi ve vztahu. Co dělat, abychom vztah zachránili?

Sekce: Láska
Každý vztah je jiný, ale všechny by měl spojovat jeden společný základ, a to láska. Pokud chcete

Sekce: Láska / Intimita
 Již po několika měsících vztahu opadávají milencům z očí růžové brýle a začnou vidět partnera

Sekce: Láska
 Neozve se, nezavolá… A vy se stále uklidňujete tím, že má přece moc práce, je na tom po rozchodu s
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Těchto 9 potravin zvyšuje počet spermií.
Těchto 9 potravin zvyšuje počet spermií.
19.09.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Máme dobrou zprávu pro muže, kteří chtějí být otcem. Všechno, co jíte, může mít velký vliv na kvalitu a počet vašich spermií. A
Míváte sny o sexu?
Míváte sny o sexu?
19.09.19 | Láska / Intimita
Zdálo se vám v noci, že máte sex se svým šéfem, který vás ale vůbec nepřitahuje, se svým známým nebo třeba s Georgem Clooneym?
Tohle jsou věci, které při seznamování odradí každou holku
Tohle jsou věci, které při seznamování odradí každou holku
19.09.19 | Láska / Intimita
  Pánové a dámy, tyhle věci byste opravdu dělat neměli, jestli nechcete potenciálního partnera odradit dřív, než se stačíte
Blíží se revoluce v sexu? Muži odteď nebudou potřebovat kondomy.
Blíží se revoluce v sexu? Muži odteď nebudou potřebovat kondomy.
19.09.19 | Láska / Intimita / Rodinná
 Co se sexu týče, když to vezmeme hodně zjednodušeně, existují pouze dva druhy. Chráněný a nechráněný. Každý má asi nějaké své

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády