KRÁSA:

09.09.19 | Krása / Péče o vlasy
  Ráda byste se chlubila sexy hřívou, jenomže místo toho vám matka příroda
05.09.19 | Krása / Péče o tělo
Toužíte po opálené pokožce, ale nechcete své tělo vystavovat škodlivým
04.09.19 | Krása / Péče o tělo
Máte po těle kožní výrůstky a drobné bradavičky, které jsou vadou na kráse, jež
04.09.19 | Krása / Kosmetika
   Být tak roztomilá jako malá holka a přitom neuvěřitelně svůdná…nyní máte
01.09.19 | Krása / Péče o tělo
  V létě čas běží tak nějak jinak. Zase ses začetla do knihy a zapomněla se

Jak mít uspokojivější sex?

15.07.19 | Sekce: Láska / Intimita / Rodinná |

 Ať už si to přiznáme, nebo ne, sex patří mezi primární potřeby společně se spánkem, příjmem potravy a tekutin, dýcháním, vylučováním a podobně. Proto je velmi důležité, aby nás naplňoval. Vědci zabývající se touto lidskou potřebou zkoumali, co by jeho kvalitu zlepšilo. A jaký je výsledek? Rozhodně se nejedná o časté střídání partnera.

Sex je starý jako lidstvo samo. Kdysi patřil mezi témata, o kterých se nesmělo hovořit. Díky sexuální revoluci se ale dostal do popředí. Někdy můžeme mít pocit, že až moc. Přesto se nejspíše shodneme, že je to většinou ku prospěchu. Mohli jste tak například zjistit, že problémy v sexuálním životě nejsou vůbec vzácné. Naopak. Málokterý pár si užívá idylické milování po celé soužití.
Co je předpokladem kvalitnějšího sexu? Výzkumníci mají jasno

Vědci zkoumající problematiku sexuálního uspokojení dospěli v jedné z nejnovějších studií k závěru, který někoho může překvapit. Kvalitnějšího a více uspokojivého sexu dosáhnete tehdy, když budete se svým partnerem komunikovat. Ale nejen předtím nebo až pak, ale i při samotném aktu! Jestliže nemáte problém s komunikací, a to ani během milostných hrátek, měli byste tedy nejspíš prožívat orgasmové žně.
Jak probíhala studie?

Výzkumu se zúčastnilo 398 jedinců. Samozřejmě nemuseli před vědci praktikovat sex, jak tomu bylo například v americkém seriálu Mystérium sexu (Masters of Sex), ale vyplňovali dotazník. Ten obsahoval otázky týkající se komunikace během milování, a to jak verbální, tak i neverbální.

Zjistilo se, že mezi komunikací a sexuálním uspokojením existuje vzájemný vztah neboli korelace. Kdo je tedy schopný během milování komunikovat, a to nejen slovně, ale i gesty, mimikou a podobně, pravděpodobně prožije víc rozkoše. Výsledky studie byly publikovány v časopisu Journal of Sex & Marital Therapy.
První výzkum zabývající se komunikací při sexu

Autoři zdůraznili, že jejich studie byla průlomová díky zaměření na zkoumání vlivu komunikace při samotném aktu. Dřívější výzkumy se totiž zaměřovaly na komunikaci před sexuálními hrátkami nebo až po nich. Komunikace v průběhu samotného sexu byla doposud opomíjena.

Výsledky studie mohou být průlomové nejen z hlediska sexuálního uspokojení, ale i celkové kvality vztahu mezi oběma partnery. Vědci doufají, že může být jejich výzkum využit k lepšímu vzdělávání lidí na téma „jak mít zdravější sexuální život“. Zároveň může mít toto zjištění pozitivní dopad na sexuální a vztahovou terapii a vzdělávání.
Každý může komunikovat jinak

Zajímavostí je, že vědci ve studii poukazují na to, že komunikace během sexu není univerzální. Její typ během milování se odvíjí od toho, jaký jste typ osobnosti.

Protože mohou mít některé páry nebo jedinci potíž popisovat své pocity a navádět partnera prostřednictvím slov, mohou jim terapeuti a poradci doporučit, aby využili k většímu potěšení přímo v průběhu sexu raději komunikaci neverbální.
Jaký je „tajný“ tip odborníků?

Autoři výzkumu mají pro všechny jednu jedinou, ale přesto dostačující radu: Zapomeňte na tradiční role a buďte kreativní! Zkuste se vymanit z jakéhosi kulturního stereotypu, který nám diktuje, jaký by měl být tradiční sexuální scénář nebo genderové role během sexu. Žena nemusí být vždycky tou dobývanou a pasivní. To, že se vyprostíte z pomyslných sexuálních okovů diktujících vaše chování během milostného aktu, neznamená, že jste ženou lehkých mravů.

Buďte spontánní, nechte se unést přítomným okamžikem. Dovolte si to. Nebojte se komunikovat i v okamžiku, kdy je partner ve vás. Začněte klidně nejprve nějakým gestem, posunkem, zvukem, jestli se ještě neodvážíte mluvit. To všechno třeba přijde postupně s časem.

Komunikace během vaší nejintimnější chvilky se vám vyplatí. Sladkou odměnou bude nejenom větší rozkoš, ale také spokojenější partnerství nebo manželství. Komunikace není klíčová jenom v práci, ale i v posteli. Nebo v autě. Na gauči. U krbu. Ve výtahu. Zkrátka kdekoliv.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Intimita
Sex je považován za jednu z nejpříjemnějších aktivit, jež vůbec existuje. Po sexuálním

Sekce: Láska / Intimita
Sex je nedílnou součástí vztahu. Ať už se partneři milují několikrát do týdne, nebo jen

Sekce: Láska / Intimita
   Hodně lidí chce vědět, co dělat, aby jim to ve vztahu klapalo. Každý ví, že velmi účinným prostředkem je komunikace – ať už slovní, nebo

Sekce: Láska / Intimita
Hodně lidí chce vědět, co dělat, aby jim to ve vztahu klapalo. Každý ví, že velmi účinným prostředkem je komunikace – ať už slovní, nebo neverbální.

Sekce: Láska / Intimita
 Zlobíte se na svého partnera, protože vás nedokáže uspokojit? Není milování podle
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Nebuďte ve vztahu ta hodnější, nechte se hýčkat!
Nebuďte ve vztahu ta hodnější, nechte se hýčkat!
15.09.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Na začátku vztahu obvykle muž novou partnerku obskakuje a snesl by jí modré z nebe. Proč se to postupem času otočí a je to žena,
Nový vztah: Jak se na něj připravit?
Nový vztah: Jak se na něj připravit?
15.09.19 | Láska / Intimita
  Začít nový vztah většinou vůbec není lehké. To poznala i Blanka z Ulice. Po rozpadu manželství se už nějakou dobu pomalu
Co je v sexu zakázáno?
Co je v sexu zakázáno?
15.09.19 | Láska / Intimita
  Zákony v různých zemích se často výrazně liší...
Je závislý na pornu!
Je závislý na pornu!
15.09.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Vyrovnáte se s tím?

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády