KRÁSA:

 Netradiční až šokující tipy na to, jak být krásnější, si ženy vyměňují
Povislá horní víčka jsou problémem žen i mužů. Kromě toho, že je vnímáme jako
15.10.19 | Krása / Kosmetika
   Stav naší pokožky, a zejména pak pleti, vypovídá o stavu našich vnitřních
11.10.19 | Krása / Péče o vlasy
   Dokonalé vlasy – to je sen každé z nás, ale realita bývá bohužel jiná.
10.10.19 | Krása / Péče o vlasy
  Krásný šperk se stává naší součástí, a tak není divu, že se nám ho vůbec

Návyky, které udržují sex i vztah

06.10.19 | Sekce: Láska / Intimita / Rodinná |

 

Je těžké platit účty, připravovat večeři, starat se o děti a k tomu všemu romanticky randit a udržovat partnerství vášnivé. Život je hektický. Také býváte v jednom kole a vaše láska trpí? Tyhle návyky vás vrátí zpátky do sedla!

Kolik sexu udrží štěstí ve vztahu? Podle vyjádření britské sexpertky Tracey Cox milování jednou až maximálně dvakrát týdně obvykle ke spokojenosti obou milenců stačí. tomu, kdo chce víc nebo má prostor na častější fyzickou aktivitu, nic nebrání, aby si se svým partnerem otevřeně promluvil. Obvykle to totiž chodívá tak, že si páry ve večerních hodinách spíš jen popřejí dobrou noc.

Tak to aspoň tvrdí sexuální terapeutka a psycholožka Janet Brito z americké Havaje, která se na svém blogu zmiňuje, že většina dnešních dvojic je na sex příliš unavená. „Nemusíte se kvůli tomu cítit nějak provinile, se svými klienty přesně tohle řeším dnes a denně. Vždy radím zachovat chladnou hlavu,“ popisuje odbornice s tím, že v tomhle směru hodně pomáhají návyky, které obnovují sex i vztah. Do čeho byste se měli pustit i vy?

Dělejte pravidelné zastávky

Říká vám něco akt zpomalení? „Každý z páru by měl začít hlavně sám u sebe, ale ve dvou, aspoň na dálku, se to lépe táhne. Dohodněte se s partnerem, že se každý den, například o polední pauze, zhluboka nadechnete a uvědomíte si současný okamžik. No vážně. Stačí se seznámit s výsledky průzkumu doktorky Lori Brotto z kanadské Univerzity Britské Kolumbie. Tyhle osobní chvilky zbavují napětí a destruktivních vzorů, obnovují ztracené potěšení a touhu po spontaneitě,“ popisuje Janet Brito.

Z těchto důvodů věnujte pozornost dýchání – nádechu a výdechu, a to třikrát denně (v 9, 14 a 19 hodin). „I když se vám to jeví jako hloupost, má akt zpomalení vliv na dění v ložnici. Důležité je svůj dech nesoudit, jen si ho všímat. Tím, jak ho registrujete, začnete zvyšovat vědomí svého těla i mysli a žijete přítomností, což je pro sex a vztah nesmírně důležité,“ podotýká Janet Brito. Projeví se to v ložnici již tentýž večer?

Pusťte si žilou

Každý den, dopoledne i odpoledne, si také vyhraďte čas na krátkou analýzu svých pocitů a emocí. Je vám smutno? Jste šťastní? Je vaše tělo napjaté, nebo uvolněné? Prodýchejte se a vše špatné ze sebe odplavte ven. Kupříkladu si představte, že smutek nakládáte na loď, a tu pak posíláte na moře. Vizualizujte si úlevu a zase běžte do práce. Domů (a k partnerovi) se vám bude kráčet o něco lehčeji. Více se otevřete jeho náklonnosti i návrhům, ať už s nimi přijde kdykoli. Taková Debby Herbenick, výzkumnice z americké Indianské univerzity, říká, že ranní sex produkuje hormon oxytocin, který upevňuje pouto a pocit lásky mezi partnery, a pozor, na celý den!

Kašlete na modelky

„Zároveň je dobré neklást na sebe takové nároky. Myslíte, že byste měli být hubenější, mladší či atraktivnější? Pak si asi moc nevěříte. Pravidelně si opakujte, že jste dokonalí takoví, jací jste. V případě pochybností si to, co vás trápí, napište na papír, a ten spalte nebo ho hoďte do vody. Klidně i opakovaně. Právě teď jste zaneprázdněni a nemáte čas řešit takové věci. Vždyť se cítíte skvěle a sebevědomí vám sluší,“ dál popisuje sexuální terapeutka. A co dalšího vám pomůže při obnově lásky?
Nastražte uši i oči

Pět smyslů rozlišoval již italský katolický filosof Tomáš Akvinský. Teď je ten správný čas, abyste je začali vnímat i vy. Chuť, čich, sluch, hmat a zrak. V ložnici se jimi nechte pohltit. Nadechněte se partnerovy vůně, poslouchejte jeho srdeční tep, zajeďte mu rukou do vlasů, ochutnávejte nastavené rty. Pomalu a všímavě. Vaše sexualita získá na obrátkách. Mimochodem, víte, že mužské tělo je na bocích velmi citlivé? Laskejte ho nebo do ložnice přizvěte erotické pomůcky. Tyhle sednou vašemu znamení!
Probuďte v sobě zvědavost

Co by si partner přál? Jaké doteky ho vzrušují? A co mu na oplátku zase prozradíte vy? Mluvte spolu. Stačí, když začnete větou: „Líbí se mi, když…“ Povzbuzujte partnera vzdechy a vášnivými slovy, když se dotýká těch správných míst, a tichem, když je na místě nesprávném. Nejen vaše léto tak bude velmi, velmi chlípné!

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Intimita
Neochota uspokojit partnera, výmluvy, nepostačující uvolnění, žádné vzrušení.

Sekce: Láska / Intimita
Ať už jste single, nebo žijete v páru, neusínejte na vavřínech. Zapojte se do projektu,

Sekce: Láska / Intimita
Ač na řečnění o sexu moc nejste, je dobré se o domluvu s partnerem aspoň pokusit. Co si muži přejí, aby ženy věděly? Když se

Sekce: Láska / Intimita
Většina žen a mužů očekává od milování více než pouhé uspokojení tělesných potřeb. Je

Mnozí lidé tvrdí, že sex je ve vztahu potřebnou, nikoli však nejdůležitější věcí, pro jiné je
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
4 rozdíly mezi normálním sexem a pornem!
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  4 věci z porna, které nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát.  
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
Jsou frigidní, nebo to partner neumí?
22.10.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Frigidita je samozřejmě reálný problém, ale je těžké odhadnout, jestli je nechuť k sexu způsobena opravdu touto dysfunkcí, nebo
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
Orgasmus na několik způsobů: Znáte všechny?
22.10.19 | Láska / Intimita
  Nic vás neuvolní tak, jako přicházející rozkoš, která doznívá a rezonuje celým tělem. Myslíte si, že orgasmus je jenom jeden?
Pane, pojďte se seznámit…
Pane, pojďte se seznámit…
22.10.19 | Láska
  Jak jsem slíbila, vyzkoušela jsem se seznámit přes seznamovací agenturu a přiznávám se, že jsem v rozpacích. Nevím, jak se s

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády