KRÁSA:

07.07.20 | Krása / Péče o vlasy
Lidé, zejména ženy, jsou pro lesklou a zdravě vypadající hřívu ochotní udělat
03.07.20 | Krása / Péče o tělo
Že s bradavicí si dokáže poradit jen tekutý dusík? Ale kdepak! Jsou i jiné
03.07.20 | Krása / Péče o tělo
Většina lidí, kteří začnou posilovat, se nejdříve zaměří na břicho. Jenže
Mít zdravé a hezké zuby je dobrá vizitka každého. Je důležité chodit pravidelně
01.07.20 | Krása / Péče o vlasy
Málokterá dlouhovláska si nechává na své lokny ráda sáhnout. Pokušení nechat je

Poruchy erekce – jaké jsou její příčiny a jak nepříjemný problém vyřešit?

05.05.18 | Sekce: Intimita / Rodinná |

Poruchy erekce se obává téměř každý muž a představa selhání v milostném životě je pro většinu mužů děsivá. Problémy se ztopořením penisu bývají často psychického charakteru, tedy jednoduše řečeno, muži si je mohou způsobit právě stresem a strachem ze selhání.

To se alespoň občas stane téměř každému. Pokud jsou však poruchy erekce opakované, častější nebo se zhoršují, nelze je brát na lehkou váhu. Kdy nad nepovedenou erekcí jen mávnout rukou, a kdy už je třeba vyhledat lékaře? Dozvíte se v článku.

Poruchy erekce – různé typy

Existují různé typy poruchy erekce. Prvním je omezení schopnosti erekce, tedy že zkrátka přes vzrušení nedochází ke ztopoření údu. Vzrušivost se mění s rostoucím věkem a je zcela běžné, že může dosažení erekce trvat delší dobou nebo se zkrátka občas nepodaří. Mezi poruchy erekce patří dále nedostatečné ztopoření údu.

Znamená to, že muž cítí vzrušení, ale jeho penis není dostatečně tvrdý. Příčiny jsou různé, stejně tak jsou různé stupně závažnosti této poruchy. Třetím typem pak jsou potíže s udržením erekce – muž ztopoření údu dosáhne, ale během styku ochabuje a není tak možné ve styku pokračovat. Tento problém se objevuje nejčastěji u mladších mužů a mívá příčiny ve stresu či fyzické únavě.

Jaké jsou příčiny poruchy erekce?

Poruchy erekce mohou mít různé příčiny. Velmi časté bývají psychické příčiny, které se objevují spíše u mladších mužů. Ztopoření údu může selhávat kvůli pocitům nejistoty nebo strachu ze selhání, a to zejména na počátku sexuálního života nebo při prvních zkušenostech s novou partnerkou. Může se stát, že muž vůbec není schopen erekce, nebo že ztopoření údu během styku ochabne.

Problém psychických poruch je hlavně ten, že každý neúspěch a problém s erekcí je muži nepříjemný, chápe ho jako své selhání, a právě tyto pocity pak jsou znovu příčinami dalších možných problémů s erekcí. Je to tedy takový začarovaný kruh.

S věkem potíží u mužů přibývá

Poruchy ztopoření údu mohou mít také fyzické příčiny, a to převážně u mužů starších 50 let. Může totiž u nich docházet k erektilní dysfunkci, která bývá často ukazatelem nějaké závažnější nemoci – například cukrovky či onemocnění srdce. Někdy za dysfunkcí ní stojí také kolísající hladina hormonů v těle muže, zejména testosteronu.

Další fyzickou příčinou poruch erekce bývá nějaká porucha penisu, respektive topořivých tělísek. Může k tomu dojít například v důsledku úrazu penisu nebo mohou být poruchy erekce způsobené přechozením některých nemocí. Ztráta schopnosti erekce bývá v těchto případech bohužel trvalá.

Občasné problémy s erekcí má téměř každý

Podle lékařů naprostá většina mužů se někdy s problémem poruchy erekce setkala. Pokud se tedy občas nepodaří ztopoření údu, není třeba propadat panice. Je to zcela běžné a často je na vině psychika muže, kdy se obává neúspěchu a kvůli stresu k němu skutečně dojde. Poruchy erekce mohou být způsobeny také únavou, když například přijde muž utahaný z práce, stresem z nezvyklého místa, kde zkoušíte sex nebo třeba alkoholovým opojením. Pokud tedy k problémům dochází jen zřídka a v takových situacích, je to zcela normální.

Jakmile se však tento problém opakuje častěji, zhruba při každém čtvrtém styku či častěji po dobu alespoň půl roku, je vhodné vyhledat lékařskou pomoc. Stejně tak navštivte lékaře, pokud máte pocit, že je vaše erekce čím dál méně kvalitní. Může totiž jít o nějakou nemoc či poruchu, kterou lze správným zásahem vyřešit.

Jak poruchy erekce řešit?

Dobrou zprávou pro všechny muže, které poruchy erekce trápí, je, že většinu z nich lze vyléčit. Je ale potřeba, aby překonali svůj ostych a se svými problémy se svěřili lékaři. Ten musí nejprve zjistit, jaké mohou být příčiny poruchy ztopoření údu, následně je může vyřešit. Ve většině případů stačí mírně pozměnit životní styl, například omezit pití alkoholu či kouření cigaret. Pokud jsou příčiny psychického rázu, často se využívá dočasná léčba pomocí medikamentů, které erekci podpoří, muži se zvýší sebevědomí a zbaví se zbytečného strachu ze selhání. Poruchy erekce pak odezní i po vysazení léků.

Návštěva lékaře je důležitá zejména proto, že za opakovanými a častějšími problémy se ztopořením údu mohou být další, mnohem závažnější problémy a choroby. Jejich včasné odhalení je důležité pro jejich úspěšnou léčbu.

Na poruchy erekce jsou i léky

Při poruchách erekce bývá důležitá zejména léčba psychoterapeutická, která může mužům pomoci se s případnými problémy s erekcí vyrovnat už během sexu – naučí se tak, že v sexuálních aktivitách lze pokračovat i poté, co ochabne ztopoření údu, a není potřeba se hroutit a zažívat pocity úzkosti. Pokud se mu podaří nastavit si takové pozitivní myšlení, poruchy erekce většinou odezní. Existují také léky, které fungují na principu podpory a povzbuzení ztopoření penisu. Neléčí však příčinu poruchy samotné.

Mnoho mužů se za své problémy s erekcí stydí a místo návštěvy lékaře pak vyhledávají nejrůznější preparáty slibující zlepšení erekce. Právě před nimi ale většinou lékaři varují, protože mohou muži spíše uškodit. Pokud je příčinou poruch erekce například nějaké vážnější onemocnění, muž užíváním podpůrných prostředků pouze oddaluje návštěvu lékaře a riskuje tak možnou složitější léčbu choroby.

Pokud tedy patříte k těm, které trápí častější a opakované poruchy erekce, hoďte stud za hlavu a vydejte se za lékařem. Můžete si tak zachránit nejen sexuální život, ale i zdraví.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Intimita
Léky na poruchu erekce zřejmě mají topořivý vliv nejen na penis, ale také na křivku svých prodejů před

Sekce: Láska / Intimita
Prodejci vodních melounů můžou jásat. O dokonalou reklamu a nebývalý odbyt jejich plodů se postarali

Sekce: Zdraví
Nemoci štítné žlázy patří mezi choroby hromadného výskytu, neboť postihují až osm procent

Sekce: Zdraví
 Není jim ani třicet let, a nejsou schopni milování bez zázračné modré pilulky. Přitom nikdy netrpěli

Sekce: Zdraví
   Kdo poruchami spánku netrpí, alespoň se s nimi setkal. Ať už v podobě chrápání, nespavosti či jiných narušitelů nočního odpočinku. Jak se s nimi
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Sex na jednu noc zažil každý druhý Čech.
Sex na jednu noc zažil každý druhý Čech.
07.07.20 | Láska / Intimita
Milování na jednu noc vyzkoušela víc jak polovina z nás. Víme, kde ho mají úplně nejradši. 
5 žhavých fakt o ženském orgasmu.
5 žhavých fakt o ženském orgasmu.
07.07.20 | Láska / Intimita
  Zatímco mužská ejakulaci trvá jenom pár sekund, ženský orgasmus může trvat dlouho dvě minuty, někdy i déle. Vybrali jsme pro
Co dělat, když se udělá dřív než vy
Co dělat, když se udělá dřív než vy
07.07.20 | Láska / Intimita
Možná následující situaci také znáte…Vy ani partner nemáte obecně při sexu problém s vyvrcholením, ale v podstatě nedokážete
Naučte se mít z milování větší prožitek
Naučte se mít z milování větší prožitek
03.07.20 | Láska / Intimita / Rodinná
  Přemýšleli jste někdy o tom, že vyzkoušíte s partnerem tantrický sex? Nebo je to pro vás něco tak nedosažitelného, že vás to

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády