KRÁSA:

14.07.19 | Krása / Péče o tělo
Jsou vaše nehty neustále křehké a lámavé? Pokud ano, pak je na čase, abyste se
  Je vaše pleť mdlá a bez života? Zapomeňte na drahé krémy nebo invazivní
14.07.19 | Krása / Péče o vlasy
Jsou vaše vlasy až příliš suché? Dopřejte jim jarní ozdravnou kúru s hořčičným
14.07.19 | Krása / Kosmetika
   Jak vypadá vaše pleť? Je vysušená a nevypadá zrovna svěže? Potom vyzkoušejte
Po zářivém hollywoodském úsměvu touží každý. Jak si ho ale pořídit bez

Nová móda nebo prokletí? Vousaté ženy mezi námi

07.07.19 | Sekce: Móda a styl / Lekce stylu |

 

Vousaté ženy dobývají svět! Šíří se jako lavina a svůj lví podíl na tom má především Thomas „Tom“ Neuwirth, kterého nejspíš znáš jako vousatou zpěvačku Conchitu Wurst. Jde opravdu o novou módu, která se jednoho dne ujme nebo jen krátkodobý úlet? A co na to říkají muži? Zjistili jsme více!

Že bys měla nosit vousy? Fuuj, to nee, říkáš? Ale chyba lávky! Věřila bys, že to některé muže skutečně láká? A mnozí to i akceptují? A víš o tom, že to není až tak úplná novinka? Vousaté ženy existovaly dávno, pradávno!
Vousy na ženách

Tyto anomálie byly, jsou a asi i budou. A nejsou žádnou novinkou. Víš, že již za doby Hippokratovy byl znám případ ženy, které se vous objevil v době menopauzy? Pachatelem byla nízká hladina estrogenu v krvi a příliš mnoho testosteronu, což je ryze mužský hormon.
Vousaté bohyně

V době starověku se vousatých ženštin vyrojilo malinko více. A byly za svůj vzhled často uctívány, jelikož jejich vtělení bylo považováno za božské a neobvyklé. Představ si, jak by ses jako vousatá žena v této době měla! Byla bys obletována, hýčkána a obdarovávána klenoty, drahými kameny i naturálními požitky. Nebylo by to až tak špatné, co říkáš? Být bohyní!
Hon na čarodějnice

Ale pozor! Ve středověku bys coby vousatka pěkně narazila. Nejspíš bys byla pronásledována a pak upálena na hranici jako čarodějnice. Tehdy vše, co se vymykalo normálu, zdálo se nečisté a hříšné, bylo vrchností velmi přísně potíráno. Krutě dopadly i ženy, které měly tu smůlu, že jim narostly vousy.
Dámy s velkým D

Ovšem, když se pak objevily vousaté ženy ve Španělsku (Markéta Parmská, jeptiška svatá Pavla Vousatá), ve Švýcarsku (Josephine Boisdechen, alias Madame Clofulli), ve Francii (Clémentine Delait) a v USA (Jane Barnell alias Lady Olga), byla již doba jiná a tyto dámy si získaly náležitou úctu a byly skutečnými, ač vousatými, tak velmi jemnými dámami s velkým životním přehledem.

Vousatá současnost

I současnost má své vousatky, kupříkladu profláknutou rakušanku Conchitu Wurst, která je však ve skutečnosti muž. To, že vystupuje jako žena s plnovousem je jen dílem producentů, kteří chtěli pořádně profláknout tvář talentovaného Thomase Neuwirthje, což se jim také podařilo. Z těch skutečných žen ji/ho doplňují v Anglii Siobhain Fletcher, Jennifer Miller z USA, paní Miriam z Německa, Annalisa Hackleman v Kalifornii.
Proč vůbec ženám rostou vousy?

Tahle pro každou ženu nepříjemná a traumatizující věc je dána hormonální disbalancí a nadměrným množstvím mužského hormonu testosteronu. Ten růst vousů rapidně podporuje. Ale vědělas, že často mají tyto ženy i další mužské znaky? Jako třeba úzkou pánev, malá ňadra, širší ramena? A každá si našla na své „postižení“ svůj vlastní lék. Nevěříš? Věř!

Některé se vykašlaly na tradice a konvence a žijí s knírkem či plnovousem plnohodnotný život, jiné jej maskují make-upem, kosmetickými úpravami (epilací, vytrháváním, voskem, laserem) anebo hormonální léčbou. Tu podstoupila třeba zpěvačka Adele z Anglie, kterou podobný stav postihl po porodu.

Pokud se bojíš, že bys mohla dopadnout podobně, nech si pravidelně měřit hladinu estrogenu v krvi (gynekologem nebo obvodním lékařem). Díky pokrokům moderní vědy lze tuto stresující situaci řešit lépe než kdy dříve. A když nepomůže jedno řešení, třeba zafunguje druhé. Každopádně kdyby se ti objevil na tváři náznak knírku, ať tě ani nenapadne vzít holítko a šmidlat jej pryč. To je to nejhorší, co můžeš udělat! Tím si jen tenhle porost zhustíš a zatvrdíš.
Co na to říkají muži?

„Mně to přijde docela sexy,“ směje se Karel (29 let).

„Vousaté ženy? Zbláznili jste se? Je to nehezký, nechutný a asi nejlepší antikoncepce, co znám. Chápu, že někdy je to zdravotní problém a že je potřeba jej řešit, ale pěstovat si plnovous jako ženská? To mě fakt nebere a nikdy brát nebude,“ děsí se Patrik (35 let).

„Když ta dotyčná trpí zdravotním problémem, nedá se nic dělat, pak mě to nepohoršuje, ani se mi to nehnusí. Lepší, než do sebe cpát nějaké hormony a chemii,“ je velmi tolerantní Dominik (30 let).

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sekce: Láska / Rodinná
 Už delší dobu ve vás sílí pocit, že se s vaším stárnoucím partnerem něco

Sekce: Láska / Rodinná
 Zeko, nový odvážný chlap v naší redakci, ví hodně o mužích, a nebojí se

Sekce: Zdraví
 V dnešní době ztěží někdo uvěří, že menstruující žena je nemocná a poskvrněná, že, když

Sekce: Láska / Intimita
 Testosteron je hormon spojený s andrologickým vyšetřením, hlubším hlasem, nadměrným

Sekce: Láska / Intimita
 Abyste zjistila délku mužova penisu, budete muset dotyčného svléknout. Z velikosti jeho chodidel totiž opravdu nelze nic
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Znamení, že byste neměla mít s klukem anální sex.
Znamení, že byste neměla mít s klukem anální sex.
15.07.19 | Láska / Intimita
  Zvažujete, že byste se s ním vrhla do prvního análního sexu? Přinášíme vám hned 5 důvodů, proč to není nejlepší nápad.
Toužíš mít dva chlapy najednou?
Toužíš mít dva chlapy najednou?
15.07.19 | Láska / Intimita
 Nudí tě sex s partnerem, vyzkoušeli jste společně už kdejakou novinku a rádi byste svůj sexuální život ještě nějak zpestřili?
5 tipů pro odvážné holky, co se toho nebojí!
5 tipů pro odvážné holky, co se toho nebojí!
15.07.19 | Láska
  Holky, kdy můžete nechat kalhotky doma?
Jak mít uspokojivější sex?
Jak mít uspokojivější sex?
15.07.19 | Láska / Intimita / Rodinná
  Ať už si to přiznáme, nebo ne, sex patří mezi primární potřeby společně se spánkem, příjmem potravy a tekutin, dýcháním,

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády