Mít s partnerem děti je vrchol soužití, a to nejhezčí co tě může potkat. Jenže mimo všeho krásného je to i obrovský závazek na celý život a v první moment euforie, když se pro dítě páry rozhodují mnohdy zapomínají promyslet i spoustu právě obtížných a negativních věcí. Pár z nich si dnes zmíníme.
Zdroj → Fotografie od uživatele Gustavo Fring ze služby Pexels
Pospíchat na děti je pro vztah to nejhorší
Každá žena má strach z fyzických hodin, které neúprosně tikají a má tak obavy, že propásne tu správnou dobu pro těhotenství. Jenže to pak mnohdy vyústí v to, že v poměrně mladém vztahu, nebo ve fázi kdy si máte ještě ty a partner užívat jen sami sebe, cestovat, užívat si romantiky a společných chvil, si pořídíte dítě moc brzy, a to mezi partnery vždy vrazí klín v podobě soukromí a času, které si mohou navzájem věnovat. Rozhodně tedy jděte do miminka až v moment, kdy cítíte, že jste si svého partnerského života užili a chcete se posunout dál.
Nezapomínej na finanční a prostorovou náročnost
Dítě už před svým narozením stojí spoustu nákladů a tyto náklady se budou s postupně rostoucím dítětem zvyšovat. Bohužel na rovinu lze říct, že jsme v zemi, která seriózním rodičům spíše hází klacky pod nohy, než by je podporovala, a proto se snaž s partnerem naplánovat dítě do prostorové i finanční jistoty.
Zdroj → Fotografie od uživatele Jonathan Borba ze služby Pexels
Nezůstávej na nic sama!
Staromódní přístup muž v práci a žena doma vaří a stará se o dítě už dávno nefunguje. A díky bohu, že to tak je. Každopádně si ale nemaluj takový scénář, kdy budeš zvládat veškeré rodičovské povinnosti sama a na partnera bude čekat vyhřátý domov a dobré jídlo.
O povinnosti rodiče se musíte dělit, a tak se neboj říct si například o volný den o víkendu, vyjdi s kamarádkami a nech jeden den dítě jen s tátou. Spousta žen se snaží mít svoje děti na očích 24/7 a pak to končívá kolapsem, když dojdou na hranice svých sil.