KRÁSA:

20.08.19 | Krása / Péče o tělo
  Není žádným tajemstvím, že cvičit bychom prostě měli. Ale nezapomínejte, že
20.08.19 | Krása / Péče o vlasy
Sníte o dlouhé, bohaté hřívě, ale vaše řídké vlasy jako by se zastavily v jedné
20.08.19 | Krása / Manikúra
  Mnoho dnešních žen propadlo gelové či akrylové manikúře. Bohužel tento ne
  Nemáš čas odběhnout si na pedikúru a tak raději schováváš nožky v plných
17.08.19 | Krása / Péče o tělo
Připravují vás „ďolíčky“ na stehnech o sebevědomí i dobrý pocit? Vyzrajte na ně

Záclony, voály, závěsy…

21.06.16 | Sekce: Útulný dům / Interiér |

Záclony, voály, závěsy…

 Textilie do oken jsou něčím, co někdo považuje za lapače prachu, druhý za důležitý faktor, který byt zútulňuje. Pravda je na obou stranách.

Doby, kdy jsme se mohli rozhodnout jen pro několik forem bílých, či vzácně barevných variant záclon, jsou pryč. Na trh totiž přicházejí voály a získávají velké obliby. Je to taková podařená směs závěsu a záclony.

Neprůhledné voály jako kompromis?


Výrobci voálů argumentují nejen momentální módností, která by ovšem byla k ničemu, kdyby voály nenabízeli něco navíc. Jsou funkční, tedy zvenčí jsou prakticky neprůhledné a přitom zvnitřku nebrání průchodu světla do místnosti. Jsou k dostání ve velmi atraktivních provedeních – nejrůznějších barvách, sytých i jemných, se vzory i jednoduše bílé, které vlastně imitují klasické bílé záclony. Navíc jsou z umělých materiálů, takže praní a údržba je jednoduchá.

Vybírejte podle stylu interiéru

 Barevnost bytového textilu na oknech vybírejte podle zařízení vašeho bytu. Barva může ladit s kobercem, nábytkem nebo barvou na stěnách. Může se ale také diametrálně odlišovat, pokud máte celý pokoj laděný do jedné barvy, může závěs být naopak kontrastní. Záleží jen na vašem vkusu, co vám bude připadat krásné.

Snad stále platí, že barevné textilie v oknech místnost ztemňují, zatímco světlé světlo rozptylují. Teplé barvy prosvětlují, studené zase dělají dojem chladna. V každém případě ale cokoliv na okně trochu světla ubere. Takže pokud máte žaluzie, záclony a závěsy v jednom, zvažte, jsou-li všechny tři varianty nutné.

Obezřetní buďte také v trendových záclonách či závěsech, které jsou se vzory, barevné či jinak výrazné – časem se totiž okoukají. Není to na škodu, pokud stejně za pár let míníte textilie vyměnit. V opačném případě se poohlédněte po něčem neutrálním nebo klasickém. Skvělým řešením jsou pak např. jemné krémové barvy s decentními vzory – takový styl není nudný ani příliš výrazný.

Těžké závěsy

Závěsy budou in i v dobách nejrůznějších typů zastínění žaluziemi. Ty klasické těžké už asi málokdo použije, ale do stylových interiérů se hodí. Navíc mají dobrou izolační schopnost a také se doporučují pro zlepšení akustiky v místnosti, máte-li například domácí kino. V zimě zase zabraňují tepelným ztrátám. Z modernějších typů tkanin na závěsy stojí za zmínku látky s teflonovým povrchem. Ty dokáží odrážet teplo v letních měsících a sluneční žár tak nezvýší teplotu v místnosti tolik, jako by se tak stalo s nějakou obyčejnou látkou.

Řasení – věčný problém

Podle míry řasení platí pravidlo, že kupujeme dvojnásobek až trojnásobek šířky okna. Ovšem třeba voály se příliš řasit nemusí. Výborným pomocníkem jsou tzv. řasící pásky, které vám na požádání v obchodech na vybrané záclony i našijí. Pak se nemusíte trápit s pravidelností řasení, bude totiž už nastaveno.

Příliš lehké záclony se na krajích zatěžují malým všitým olůvkem, které zajistí, že se nebude textilie krčit nebo nepřirozeně poletovat.

Obroubení, úprava délky či šířky na míru, všití všeho potřebného, to vám zajistí nejenom obchody kamenné, ale i ty internetové, samozřejmě za příplatek.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 Bydlení je jednou ze základních potřeb života, stejně jako např. hledání životního partnera.

 Vybrat to pravé světlo není až tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

 Jak docílit toho, abychom se ve vlastním bytě dobře cítili? Jak dosáhnout té správné

Babí léto je ideální doba k vyzkoušení nových podzimních trendů. Do šatníku je

S nadcházejícím podzimem vyrazili do boje i kadeřníci. A za co bojují? Za dokonalé účesy,
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Orgasmus, jaký jste ještě nezažily
Orgasmus, jaký jste ještě nezažily
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Zatímco muži prožívají svůj vrchol velmi krátce, my máme výhodu. Slastné pocity, které projíždějí celým naším tělem, si užíváme
Proč si ženy hledají milence?
Proč si ženy hledají milence?
20.08.19 | Láska / Intimita
Znamená to jediné - ve vztahu nám to skřípe. A pak je přece tak krásně osvěžující cítit se zase milovány. Vznášíme se na křídlech
Kdy mají ženy největší chuť na sex?
Kdy mají ženy největší chuť na sex?
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Občas jste podrážděná nebo bezdůvodně úzkostná, jindy hýříte energií a nejste k zastavení. Ovšem jak se v tom vyznat? Máme
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
Bod SP6 probouzí chuť na sex.
20.08.19 | Láska / Intimita / Rodinná
Jak může akupresura zlepšit milostný život a zvýšit ženskou touhu? Věnujte se jí denně několik minut, a uvidíte tu změnu.

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády