KRÁSA:

22.07.19 | Krása / Péče o tělo
Chcete úžasné nohy? Vypijte si nejdříve turka! Právě kávová sedlina je totiž
Injekce s botulotoxinem se stala běžnou součástí kosmetické péče v boji proti
Co si budeme povídat, vajíčka má doma téměř každý. Jsou ale dobrá jenom na
21.07.19 | Krása / Péče o tělo
Většina lidí, kteří začnou posilovat, se nejdříve zaměří na břicho. Jenže
20.07.19 | Krása / Péče o tělo
  Ženy svá prsa řeší už od dospívání. Trápí je, když jsou příliš malá nebo

Jak pečovat o šperky

28.09.17 | Sekce: Zájmy a koníčky / S jejich rukama |

Šperky z drahých kovů a kamenů patří mezi dárky, které potěší snad každou ženu. Připomínají totiž danou událost, ke které byly věnovány. Ať už se jedná o zásnubní prsten, náhrdelník k maturitě či ke kulatinám, je potřeba o všechny šperky správně pečovat, aby se na nich nepodepsal zub času. Jak na to?

Univerzálním klíčem k čištění je podle odborníků z Pandory tekuté mýdlo, vlažná voda a jemný kartáč. Ideální je i zubní kartáček, který se spolehlivě dostane i do méně přístupných míst.

Pokud jsou šperky velmi špinavé, nechte je namočené v roztoku mýdla a vody po dobu 10 minut. Potom je osušte a vyčistěte jemným suchým hadříkem. Další druhy čištění pak závisí na daném materiálu.

Stříbro

Stříbrné šperky patří mezi oblíbené, zejména proto, že se jedná o cenově dostupné kousky. Co se týče jejich čištění, dají se pohodlně vyčistit u klenotníka, stejně dobře to zvládnete i sami doma. Můžete si pořídit buď speciální set na čištění stříbra, nebo dopřát vašemu oblíbenému šperku lázeň z jedlé sody a vařící vody.

„Zašedlým stříbrným šperkům pomůže navrátit lesk také speciální vata, kterou šperky několikrát přeleštíte. Ve zlatnictvích nebo drogériích můžete také koupit na domácí čištění roztok. Do něj však nikdy nevkládejte šperky s kameny nebo perlami,” říká Markéta Říhová ze společnosti DIC.

Zlato

Zlato je měkký kov, a proto je náchylnější k mechanickému poškození více než ostatní kovy. Navíc, čím má šperk více karátů, tím je měkčí. Obecně se nedoporučuje se zlatými šperky sportovat, rovněž byste si měli dát pozor, aby nepřišly do styku s chemickými prostředky.

„Pokud se rozhodnete čistit zlaté šperky doma, pak volte přípravky určené přímo na ně. K dispozici jsou bavlněné hadříky, čisticí vaty, pěny a krémy. Pokud máte šperky s matným povrchem, je ideální použít tekutý roztok, do kterého šperky vložíte. Stejně jako u stříbra ale nečistěte pomocí roztoku šperky s perlami nebo kameny,” dodává Říhová.

Diamanty

Diamantové šperky jsou sen, který se splní jen málokteré z nás. Pokud se vám to poštěstilo, nezapomeňte si svůj klenot patřičně opečovávat! Jedním ze způsobů, jak čistit diamantové šperky, je domácí čpavek. Umístěte šperky na půl hodiny do roztoku v poměru 1:100 25procentního amoniaku a teplé jarové vody. Po vyjmutí je jemným štětcem z obou stran očistěte. Potom šperky ponořte podruhé do roztoku, následně opláchněte pod tekoucí vlažnou vodou a usušte v papírové utěrce.

K čištění můžete použít také alkohol, ale bez barviv a různých jiných přísad. Jde o bezpečnou metodu vyčistění diamantů. Doporučujeme čistý líh dostupný v každé lékárně. Jednoduše stačí ponořit šperky do sklenice s lihem a asi za hodinu pročistit kartáčkem. Poté je osušte v jemné tkanině.

„Na noc své klenoty ale raději odkládejte. Zabráníte tím jejich poškození. Ideálním místem je originální krabička, šperkovnice nebo měkký látkový sáček,” radí Andrea Beranová, obchodní ředitelka značky ALOve.

Perly

To nejlepší, co můžete pro svůj perlový šperk udělat, je, že ho budete často nosit: jemným třením o pleť se totiž perly leští a udržují si svůj typický jemný perleťový lesk. Pozor si ale dejte na styk s chemikáliemi včetně parfémů, make-upu a laku na vlasy. Potom by svůj lesk mohla perla ztratit a její povrch by nepěkně zmatněl.

Perly ukládejte do samostatné polstrované krabičky nebo zabalené do jemné látky, odděleně od ostatních šperků, které by jejich citlivý povrch mohly poškrábat.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 „Není ošklivých žen, jsou jen ženy, které nevědí, jak se učinit krásnými“. To je

 Stříbro je díky svému vzhledu a cenové dostupnosti velmi oblíbeným šperkovým kovem a

Ať už toužíš po extravaganci, nebo si prostě jen nepotrpíš na šperky, svatební tetování může
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Penis pod drobnohledem: 5 věcí, které ženy nejvíc řeší. Délka to není...
Penis pod drobnohledem: 5 věcí, které ženy nejvíc řeší. Délka to není...
22.07.19 | Láska / Intimita
Nejnovější výzkum sundal mužům spodky a s nimi i růžové brýle z očí. Díky němu se ukázalo, že velikost nádobíčka je to poslední,
Přistihla jsem svého muže masturbovat v mém krajkovém prádle.
Přistihla jsem svého muže masturbovat v mém krajkovém prádle.
22.07.19 | Láska / Intimita
  Byla jsem vdaná téměř rok a náš život se podobal jízdě na horské dráze. S manželem jsme byli natolik pracovně vytížení, že jsme
Nechci lásku, ale sex. Mám postelového přítele. Jsem divná?
Nechci lásku, ale sex. Mám postelového přítele. Jsem divná?
22.07.19 | Láska / Intimita
  Každá máme své potřeby a touhy, a pokud jsme nezadané, nechceme žádný vážný vztah, nebo vyhledávat známosti na jednu noc, je
Jak se stát postelovou bohyní!
Jak se stát postelovou bohyní!
22.07.19 | Láska / Intimita
Pokud jste se zrovna nerozhodla strávit svůj život v klášteře, šťastný sexuální život je jedním z pilířů vašeho spokojeného

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády