KRÁSA:

21.09.19 | Krása / Péče o vlasy
  Chceš popohnat růst vlasů, dodat jim lesk, zbavit se lupů či zacelit
21.09.19 | Krása
  Na molu, v časopisech či v reklamních kampaních jasně vede extrémní štíhlost.
20.09.19 | Krása
Jak docílit sametově hebké pokožky? Jak dodat vlasům větší lesk? Či jak
09.09.19 | Krása / Péče o vlasy
  Ráda byste se chlubila sexy hřívou, jenomže místo toho vám matka příroda
05.09.19 | Krása / Péče o tělo
Toužíte po opálené pokožce, ale nechcete své tělo vystavovat škodlivým

14 potravin, které byste NIKDY neměli ohřívat v mikrovlnce.

Nevěřili byste, co všechno se nevyplácí dávat do mikrovlnky.

V dnešní době žije většina lidí uspěchaným životem, ve které nezbývá příliš času na poctivé vaření. Jedním z nejoblíbenějších pomocníků je proto mikrovlnná trouba. Přestože tyto spotřebiče mají poměrně špatnou pověst, ve skutečnosti jsou dnes už velmi bezpečné a spolehlivé. Pokud do nich ovšem nevložíte něco, co tam nepatří. Abyste se vyhnuli hrozící katastrofě, máme pro vás seznam potravin, které byste nikdy, ale opravdu nikdy neměli v mikrovlnce ohřívat.

1. Chili papričky

Chilli papričky obsahují chemickou látku nazvanou kapsaicin, která jim dodává onu pověstnou pálivou chuť. Když ji však zahřejete v mikrovlnce, může prosáknout ven a vytvořit nebezpečný opar. Když se k němu dostanete příliš blízko, může poškodit vaše oči nebo krk. Proto pečte papričky vždy pouze v klasické troubě.

2. Vejce

Jestli si chcete udělat vajíčko natvrdo, rozhodně to nikdy nezkoušejte v mikrovlnce. Tlak, který je ohříváním vyvíjen na skořápku se zvyšuje a může vést až k explozi. K té může navíc dojít i po vyjmutí vejce ze spotřebiče.

3. Mražené maso

Kdo by alespoň jednou nezkoušel v rámci urychlení vaření rozmrazit maso v mikrovlnce. Ta však ohřívá jídlo nerovnoměrně, zvláště pak tehdy, když je potravina složená z tenčích a silnějších částí, což bezesporu právě pro maso platí. Mikrovlnné zář tak může vaše maso zničit a navíc umožňuje šíření škodlivých bakterií na jeho povrchu. Věřte tomu, že pomalé rozmražování na bezpečném místě ve vaší ledničce je stále ten nejlepší způsob.

4. Houby

Houby je bezpečné jíst pouze do 24 hodin od jejich přípravy. Pokud je nesníte hned, musí být navíc později ohřívány minimálně na 158 %, což mikrovlnka nemůže spolehlivě zajistit. Všechno je to dáno tím, že složení bílkovin obsažených v houbách se rychle mění, což může způsobit zažívací potíže.

5. Kuře

Nedojezené zbytky kuřete mohou být snadno kontaminovány salmonelou a jejich opětovné ohřátí v mikrovlnné troubě může způsobit, že se tyto nebezpečné bakterie začnou rozmnožovat. Stejně jako u hub se i v kuřecím mase navíc při ohřívání mění složení bílkovin, což může způsobit pocit únavy. Pokud tedy máte v úmyslu dojídat zbytky kuřete, důkladně je skrz naskrz prohřejte v troubě nebo na sporáku.

6. Hroznové víno

Hrozny jsou plné cukru, který může dýmit a vzplanout, pokud se zahřejí. To samé platí i pro rozinky.

7. Mrkev

Obsah minerálů v mrkvi je tak vysoký, že je tato zelenina známá tím, že při ohřívání v mikrovlnné troubě jiskří a může se vznítit. Proto ji raději ohřívejte v troubě nebo na sporáku.

8. Mateřské mléko

Mikrovlnné trouby často zanechávají na jídle horké části, protože se v ní ohřívá nerovnoměrně. A pokud se vytvoří v mateřském mléce, můžou pak popálit ústa vašeho dítěte. Ohřívání v mikrovlnce také může podporovat rozmnožování bakterie e-coli v mateřském mléce.

9. Brokolice

Ohřívat brokolici v mikrovlnce není nebezpečné, může to však být nezdravé. Ztrácí se při něm totiž všechny zdravé živiny, které jsou leckdy jediným důvodem, proč lidé brokolici jedí. Vůbec nejlepší je proto tuto zeleninu ohřívat na páře.

10. Těstoviny

Omáčky na bázi rajčete jsou příliš hutné na to, aby se v mikrovlnné troubě ohřívaly rovnoměrně. Části horké omáčky se rozšiřují, prskají a stříkají uvnitř spotřebiče, což ho značně znečistí. Nejlepší je proto těstoviny na tento způsob ohřívat na pánvi s trochou oleje.

11. Voda

Pára vznikající při vaření vody na sporáku uniká do vzduchu. V mikrovlnné troubě však vytváří tlak, dokud voda nevyprskne z nádoby. Mohli byste se snadno opařit, proto vařit vodu v mikrovlnce určitě nezkoušejte.

12. Rýže

Americká agentura zaměřující se na standardy potravin zjistila, že rýže, která se nezkonzumuje ihned po uvaření, ale později, je hlavní příčinou otravy jídlem u lidí. Takové zbytky totiž často obsahují bakterie zvané bacillus cereus, které při zahřátí mohou uvolňovat tepelně odolné toxické buňky. Největší riziko při ohřevu v mikrovlnce hrozí poté, co rýži necháme delší dobu při pokojové teplotě. Takže doporučujeme rýži ohřát jen jednou a sníst ji, dokud je teplá.

13. Brambory

Brambory jsou běžnou potravinou, na které se usazují bakterie, konkrétně ty, které způsobují paralytické onemocnění nazvané botulismus. Jejich výskytu můžete zabránit okamžitým zmražením nesnězených brambor. Nejlepší však je, když je ohříváte například na sporáku.

14. Celer, špenát, řepa

Všechny tyto tři druhy zeleniny jsou bohaté na dusičnany. Ty se chemickou reakcí, k níž dochází v mikrovlnné troubě, můžou měnit v nitrosaminy, které způsobují rakovinu. Odborníci tvrdí, že jiné způsoby vaření těchto druhů zeleniny stejné riziko nevytvářejí.

скачать dle 12.1
(hlasů: 0)
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Může se zdát, že všechno, co vypěstujeme nebo máme v lednici, je bezpečné, abychom si to mohli aplikovat i na pleť. Je to

Milujeme smažená jídla. Štědrovečerní obalovaný řízek nebo kapr jsou pouze jedním

 Váš úsměv je vaší vizitkou, tak si ho určitě chcete udržet zářivý. Takže si pravidelně

Když se bavíme o dobře vyváženou stravu, máme na mysli, že jídlo subjekt musí obdržet všechny
KOMENTÁŘE K ČLÁNKU:

SEX A VZTAHY:

Kouření může zmenšovat penis
Kouření může zmenšovat penis
21.09.19 | Láska / Intimita
  Kouříte jednu za druhou? Pak byste měli hodně zvážit, jestli jsou pro vás cigarety důležitější než velký penis a erekce.  
Exhibicionistky a jiné sexuální výtržnice.
Exhibicionistky a jiné sexuální výtržnice.
21.09.19 | Láska / Intimita
  Jedna z častých otázek, kterou sexuologové dostávají na svých přednáškách? Lidi zajímá, jestli existují sexuálně dravé ženy,
Cvičení pro lepší sex
Cvičení pro lepší sex
21.09.19 | Láska / Intimita
  S přibývajícím věkem svaly ochabují, pokud je neposilujeme. Výjimkou nejsou ani svaly poševní – a právě na ty se při cvičení
Lidé se dělí podle čtyř základních sexuálních osobností
Lidé se dělí podle čtyř základních sexuálních osobností
21.09.19 | Láska / Intimita
   Tak jako existují čtyři základní temperamenty osobností, existují také čtyři základní osobností rysy člověka v sexu. A každý

Počasí:

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

POPULÁRNÍ:

Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
Co se bude nosit letošní podzim? Beauty trendy z přehlídkových mol podzim/zima 2016
28.10.16 | Krása / Kosmetika
Už víš, v čem letos na podzim zazáříš? Nemluvíme teď o dokonalém kabátu
Jak udělat domeček pro panenky z papíru
Jak udělat domeček pro panenky z papíru   Tvorba domečku pro panenky papíru není nijak složité. Barn, dvoubarevná a světle zelené domy jsou zdarma a mohou být
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?
Líčení podle barvy očí: Víte, co vám sluší?   Nemusíte je líčit vůbec nebo klidně použít jen řasenku, ale pokud chcete oči trochu zvýraznit a podtrhnout, je dobré vědět,
Desatero o žloutence
Desatero o žloutence
17.03.17 | Zdraví
     Deset důležitých otázek a odpovědí o infekční hepatitidě typu A a B.
Bikram jóga
Bikram jóga
26.08.17 | Zdraví / Fitness
  Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení.
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?
Vrchol extravagance: Černé svatební šaty. Jdete do toho?   Svatební šaty jako z pohádky? To je sen každé nevěsty! Ale musí být nutně bílé či smetanové? Někteří módní návrháři jsou toho
Copyright © 2014 Ženské řády.Cz | Design by ALEX- Ženské řády